O czym chcesz poczytać na blogach?

Mswia

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Ciekawe spostrzeżenia pana Nowaka. z życiorysu naszych (największych patriotów) z których jeden nazwał ludzi inaczej myślących niż oni ZOMOWCAMI.

O Lechu Kaczyńskim, źródło: żydotuba rebe Rydzyka

Zdalne włamywanie się do komputerów, blokowanie stron internetowych i kontrolowanie zawartości każdego pliku przesyłanego w sieci. W MSWiA przygotowuje się narzędzia do kontrolowania internetu, które mogą dać służbom możliwości nieprzewidziane w dzisiejszym prawie
W filmie ”Wróg publiczny” amerykański prawnik – grany przez Willa Smitha – zostaje osaczony przez specsłużby. Filmowi agenci polują na niego, nie odchodząc od komputerów. Przejmują dostęp do komórki, kart kredytowych, komputera i zdobywają nad nim władzę.

Science fiction? Potencjalne narzędzia do cyberinwigilacji powstają w ramach projektu dla MSWiA finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. MSWiA i ABW deklarują, że będą.

bo w każdym drzemie nutka ekshibicjonizmu - Onet.pl Blog

Mi sobie wyobrazić aby ta nowo powstała partia mogła stać się jakąkolwiek siłą na polskiej scenie politycznej. Bez współdziałania z innymi "zideologizowanymi środowiskami" Polska Jest Kobietą nie osiągnie zbyt wiele. Jeśli Gretkowska zamknie sobie drogę do współpracy, choćby z feministkami skaże się na etykietę niegroźnego indywiduum i groteskowej partyjki niczym Polska Partia Przyjaciół Piwa. No chyba, że partia zamierza nieco przemodelować swój program, choć na to, póki co się nie zapowiada.
Duży plus za dobre chęci to jeszcze nie wszystko...

nab
skomentuj

07 lutego 2007
Dorn zdymisjonowany.
Dziś żelazny Ludwik przestał być ministrem MSWiA oficjalnie podając się do dymisji

Jak.

Zbigniew DULEWICZ - Onet.pl Blog

Biegam po BIP w Śniadowie i co znalazłem? Dwa przykłady naiwnej produkcji dokumentów antydatowanych pod potrzeby zatrudnieniowe pryncypała na najważniejszym gminnym fotelu. Nie ulega wątpliwości, że poniżej pokazane dokumenty mogły powstać z datami wstecznymi, aby zatrzeć ślady niekompetencji, a głównie uzasadnić wcześniejsze zatrudnienie osób na etaty, które w dniu ich zatrudnienia nie istniały. Infantylny to sposób, ale w dobie istnienia BIP to naiwne doprodukowanie dokumentów jest nie do ukrycia oraz nosi znamiona manipulacji i rażącego łamania prawa.
Swego czasu MSWiA wydało okólnik (m.in. pod tym kontem były szkolenia pracowników administracji, o ile wiem pracowników UG w Śniadowie również), który zakazuje numerowania dokumentów powstających w administracji każdego szczebla, w tym także zarządzeń, literkami dodatkowymi czyli mówiąc wprost muszą mieć oznaczenia kolejno po sobie postępujących cyfr i liczb bez dodatkowych znaków. Mówiąc prościej np. zarządzenie nr 29/07 nie może mieć po sobie zarządzenia 29A/07 lub zarządzenie nr 54/07 nie może mieć po sobie zarządzenia nr 54A/07. MSWiA nadając taki klucz numerowania dokumentów stworzyło.

Informatyzacja Ochrony Zdrowia - Onet.pl Blog

 

Planowane zmiany

W dyskusji nad projektem nowego rozporządzenia w sprawie dokumentacji medycznej, pojawiły się postulaty daleko idącej liberalizacji wymogów dotyczących stosowania podpisów elektronicznych w tym zakresie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaproponowało całkowite odstąpienie od konieczności stosowania znaczników czasu dla oznaczania daty sporządzania dokumentu, złożenia podpisu na dokumencie oraz w celu zachowania chronologii wpisów w dokumentacji medycznej. Zdaniem MSWiA wystarczy, ze system teleinformatyczny będzie zarządzany przez świadczeniodawcę, dane medyczne znajdować się będą fizycznie na jego terenie i będą szyfrowane. Jeśli system nie będzie miał bezpośredniej styczności z Internetem i będzie ustalona polityka bezpieczeństwa to nie ma potrzeby stosowania podpisu elektronicznego i znakowania czasem do wytworzenia dokumentacji medycznej. Wystarczające będzie wprowadzenie wymogu rejestrowania przez system teleinformatyczny świadczeniodawcy każdej zmiany w dokumentacji z podaniem danych lekarza lub pielęgniarki i daty wykonania czynności. Wyjątkiem.

Moja Mała Wojna

Byłem jeszcze nie raz w szpitalu na takie przypadłości jak zapalenie płuc czy kamica nerkowa. Byłem operowany także na woreczek żółciowy. Były tam kamyczki. Co prawda wyciągnięto mi je poprzez zabieg polegający na włożeniu przez przełyk do woreczka takiej rury z kamerka i łapaczem kamieni ( nie pamiętam jak się nazywa taki zabieg, w każdym bądź razie wykonują go bez narkozy tylko na znieczuleniu, a u mnie to znieczulenie było bardzo kiepskie) lecz utrzymująca się żółtaczka mechaniczna spowodowała podjęcie decyzji o wycięciu woreczka. Byłem wtedy w łódzkim szpitalu MSWiA i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych szpitali. Niestety w MSWiA nie mieli tej rury z kamerka i łapaczem kamyków J dlatego przewieziono mnie do innego szpitala. I najprawdopodobniej podczas tego zabiegu zarażono mnie wirusem żółtaczki typu B. Przynajmniej ja to wywnioskowałem z dokumentacji choroby. Dowiedziałem się o tym dopiero po okresie roku czy może trochę dłuższym gdy w wigilijny ranek dostałem strasznych bóli w okolicy wątroby, które.