O czym chcesz poczytać na blogach?

Mozart requiem

Wędrówki krajoznawcze i muzyczne - blog Niny i Bronka - Onet.pl Blog

Najczęściej kojarzy się nam z symfoniami, ale był on twórcą uniwersalnym. (koncerty na instrumenty, opera, utwory fortepianowe, kwartety smyczkowe). Niewątpliwie najsłynniejsza jest dziewiąta symfonia z odą do radości. Spośród wielkiej trójki (Bach, Mozart, Beethoven) Beethoven jest jednak najrzadziej przez nas słuchany. Niektóre jego dzieła są trudne w odbiorze, choć są wybitne (np. kwartety smyczkowe). Z symfonii wybieramy raczej trzecią (Eroica) i piątą, zaś spośród innych jego.

Requiem

 

   Niedawno, w Klasztorze Franciszkanów na Górze Przemysła w Poznaniu odbyła się  uroczysta msza Requiem W. A. Mozarta, w 214 rocznicę jego śmierci. Requiem jest tam wykonywane od kilku lat staraniem miejscowych miłośników muzyki Mozarta. Kościół, mimo że Msza rozpoczęła się przed północą był zapełniony, głównie przez młodzież (co.

CZYMŻE JEST ŻYCIE?

Poranek z Mozartem

Właściwie to już wczorajszego wieczoru wróciła do mnie “ochota na Mozarta”. Książka Stephanie Cowell “Poślubić Mozarta”, gorąca herbata, ciepłe skarpetki i Requiem d…
Dzisiaj rano, przeglądając program telewizyjny, wpadł mi w oko program na TVP Kultura “Poranek z Mozartem”. Pomyślałam sobie-emitowany był już kilka razy, ale warto obejrzeć. Orkiestra Mozartowska z Salzburga (która orkiestra gra.

Non Omnis Moriar

anka.g1 , szkoła
Link Komentarze (2) »
piątek, 08 kwietnia 2005
Requiem
Na okrągło słucham REQUIEM Mozarta. Rodzice już się niecierpliwią po raz kolejny słysząc dobiegające z mojego pokoju śpiewy chóralne. A mnie ten utwór wciąż intryguje, zwłaszcza fragment "Domine Jesus Christe". Za każdym razem odkrywam w nim nowe "smaczki" artystyczne. Uwielbiam też.

just-a-momente - Onet.pl Blog


02 listopada 2008
Milusiooo...;)
Requiem...
"Requiem" Mozarta...
rozkosz dla zmysłów wszelakich...
w dodatku na żywo...
niesamowite przeżycie...

Arcydzieło Mistrza...
dech zapiera...
z zachwytu, i  z podziwu, z przerażenia również, że coś tak wspaniałego można było stworzyć.

I`m still working to be a psycho bitch :/ - Onet.pl Blog

Oczy zapatrzone w matke żywicielkę. Złość zachowuje dla siebie, zastępując go innym uczuciem - obojętnoscią. Bo przecież tak łatwiej. Czasami odczówam, właściwie nie odczówam radości, bo prostu ktoś mnie rozweselił. Odkrywam nowe dźwięki słuchając Requiem, nowe osoby na nowych przedmiotach, nowe obrazy nowych dla mnie a starych malarzy. Zakładam maskę na twarz i staję się kimś innym, aktorem, na scenie życia. Tak jak każdy. Tylko czasami zapatrzona w ocean życia wyłączam się na chwilę, pomyśleć o.

Psychologiczne. Oczyma duszy widziałam bogatych pacjentów ma mojej kozetce i ja jako wielkiej sławy specjalista- pomagam im. To skończyło się szybciej, niż w/w marzenia.

Potem zapragnęłam ukończyć filologię, aby móc zostać sławnym dziennikarzem, podróżować, wygrać jakąśnagrodę, za jakiś dobry reportarz. To marzenie skończyło się jeszcze wcześniej niz się zaczęło.

Zatem czy warto marzyć? Skoro na kazdym kroku czeka nas/ mnie rozczarowanie?

 

Taki mój smuteczek, bo słucham Requiem Mozarta.

Pythia