O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Motywy

mat2013.mblog.pl - mBlog.pl

Niebieskie,  krainamlekiem i miodem płynaca, kraina marzeń, świat idealny

 

Strony, które na prawdę polecam:
http://motywy-literackie.klp.pl/ser-18.htmlhttp://język-polski.pl/spis-lektur-do-tematow/485-motyw-arkadii-raju-edenu.html
Motywy
2011-02-15 | 12:59:24
autor: mat2013 | skomentuj (0)

Dzisiaj zainteresuję się prezentacja maturalną... Chociarz moze to za dużo powiedziane. Przez kilka nastepnych postów tematem będa motywy literackie. (O prezentacji narazie nie myśle, bo mi się słabo robi)

 

Oto kilka "motywów literackich", które udało mi sie wyszperać na necie:

 •  Motyw Arkadii/Raju
 •  Motyw Buntu
 •  Motyw Cierpienia
 •  Motyw Emigracji
 •  Motyw Heroizmu
 •  Motyw Holocaustu
 •  Motyw Ikara
 •  Motyw Katastrofizmu
 •  Motyw Kobiety
 •  Motyw Kochanków
 •  Motyw.

Kategorie bloga www.obrazy-i-zdjecia.blog.onet.pl - Onet.pl Blog


Motywy(zdjęcia)

Duff
 •  Natalia Oreiro i Gosia Andrzejewicz
 •  Motyw różu, part 1.
 •  Motyw rózu, part 2.
 • Motyw czaszek, part 1.
 •  Motyw czaszek, part 2.
 •  Motyw syreny, mrocznej dziewczyny i mężczyzny
 •  Motyw psów
 •  Motyw wampirów
 •  Motyw wiśni
 • Motyw kotków
 •  Motyw elfów
 •  Motyw podkowy i czterolistnej koniczyny
 •  Medicopter 117
 •  Motyw krzyża
 •  Motyw czarnego tła
 • Wiadomości ze szkoły

  KORESPONDENCJA SZTUK:

  1.   Zemsta zawsze jest słodka” (?!) - odnieś się do motywu zemsty (vendetty, dintojry), odwołując się do wybranych utworów literackich i przykładów z filmu.

  2.  Moje fascynacje Hiszpanią... w literaturze i filmie. Powołując się na motywy, bohaterów i zjawiska, dokonaj charakterystyki świata przedstawionego wybranych utworów.

  CKR Magnoliowy dworek

  Redaktor: Waga   

  Naklejanie motywów - szczególnie większych -  na zaokrąglone przedmioty nastręcza trudności osobom niewprawionym i często rezygnują one z ozdabiania jaj lub bombek. Z tego powodu postanowiłam wyodrębnić kurs zajmujący się tylko tym problemem. Znajdziecie tu szczegółowe informacje, które pomogą rozwiązać podstawowe problemy związane z naklejaniem motywów na tego typu powierzchnie.

   

  1. Wybieramy motywy i wycinamy je.

   

  2. Aby, w miarę możliwości, uniknąć niepożądanych dużych zmarszczek lub załamań papieru – nacinamy motywy w miejscach mało istotnych dla obrazka. Ten zabieg powinien pomóc przy naklejaniu motywu i uniknięciu dużych zmarszczek (punkt 3-5).

  3. W przypadku króliczka nacinam miejsce za uszami.

   

  4. Następnie przy tylnej łapie.

  5. A także nieco powyżej ogonka.

  mamowydrukuj

  Oddaną swojej ojczyźnie. Ukojenie bólu znajduje w zemście – to ona zawiadamia policję, że w domu Sonnenbruchów ukrywa się zbieg z obozu jenieckiego. Ruth Sonnenbruch, artystka, „fruwająca niczym motyl” po niemieckiej Europie, żyjąca wyłącznie dla siebie, jako jedyna potrafi w chwili zagrożenia przyjąć aktywną postawę i pomaga Petersowi. W ten sposób przyjmuje na siebie obowiązek ojca, który niezdolny do działania, nie potrafi pomóc dawnemu przyjacielowi i współpracownikowi. W niej.

  Choć w ten sposób naraża swoją rodzinę. Podobnie jak profesor, Berta i Liesel nie działają aktywnie na rzecz faszystowskich Niemiec, lecz nie potępiają wojny i uważają, że jest ona sprawiedliwa i potrzebna narodowi niemieckiemu do osiągnięcia zamierzonej potęgi.

  Motywy literackie w „Niemcach”

  Motyw cierpienia – cierpienie towarzyszy profesorowi Sonnenbruchowi od chwili wybuchu wojny. Naukowiec, który zawsze uważał się za uczciwego Niemca, nie potrafił pogodzić się z okrucieństwem własnego narodu i wstydził się, że.

  Motywy na telefon

  IndywidualniĘĘ...

  Słowa „wrażliwość” posiada taki, nieszczególnie przyjazny wydźwięk (mi np. trochę kojarzy się ze słowem „płaczliwość”, a płakanie to przecież w powszechnym mniemaniu jeden z największych przejawów ludzkiej słabości, a w końcu kto chce być postrzegany jako osoba słaba??) W świecie wyrachowania oraz spektakularnych karier (np. biznesowych, politycznych) bycie postrzeganym jako.

  rozmowy niedokończonĘĘĘ...

  Dzień dobry się z Państwem. Wedle głównej idei oraz myśli przewodniej tego bloga głównym motywem mojego pojawiania się na nim i wypisywania tutaj tych wszystkich nieżyciowych, dziecinnych i pseudobuntowniczych bzdur jest sytuacja, w której to krótko mówiąc… się mi nazbiera. I właśnie.

  Sukcesywnej eliminacji (BÓG istnieje…) zanikający gatunek ludzi tzw. „myślących” skrzętnie usiłuję wprowadzić coraz to nowsze metody komunikowania się…  i tak oto wymyślił – telefony komórkowe oraz komunikatory internetowe… Zdawać by się mogło, iż te wspaniałe narzędzia z uwagi na swoją funkcjonalność minimalizują idiotyczną konsternację niedopowiedzeń niemalże do.

  Uśmiech i dobra zabawa to dewiza na lepsze jutro! - bloog.pl

  Nie mam nic do zawierania znajomości przez internet,bo kilka mi się udało nazbyt dobrze ( i tu mogę pozdrowić np. Karlosa ;)) , ale trzeba uważać,żeby nie wpaść w kłopoty,które mogą zacząć się nawet od niewinnego flirtu na gg...

  No to żem se dała kazanko ;))) He he he!! Ale może komuś przemówi do rozumku! Bo ja już swoje zrozumiałam. Nie zawsze znajomości z netu są dobre....Utwory te są baaaaaaardzo osobiste-gdyż poznałam ostatnio Aniołka... Nie ma coprawda skrzydełek i aureoli,ale .... ma to COŚ :)
  Taki fajny motyw te anioły....Tak mnie ostatnio naszło...Bardzo mi się podobają te wiersze!!!!!
  Ja też mam swojego Anioła ;)))) Chyba w dosłownym znaczeniu tego słowa!!!! ;))) Pozdro dla P.A. ;)))
  A teraz do.
  Co ja piszę w ogóle....    Nawet ostatnio wiersze napisałam,ale takie tam wiersze... Straciłam osobowość i wenę.... Bazgram tylko chyba o tym co czuję...To nie są wesołe wiersze.... Poczucie humoru też zgubiłam po drodze...Smutne...


  Daleko do ciebie
  minutę-
  witam północ telefonem
  sygnał-
  bądź proszę odbierz
  jesteś-
  ciszą tylko mówisz

  Bohdan Cywinski - mój kawałek internetu

  - za sześć godzin. O ósmej pięćdziesiąt muszę wyjechać autem w kierunku Konstancina. Do domu wrócę około dziewiątej wieczorem - z Młocin. Ale wygląda, że roboty będę miał wykonane na czysto, a telefony do obu recenzentów też napawają nadzieją, że i oni spiszą się dobrze, co daj, Panie Boże, amen.

  zapisał Bohdan Cywinski


  skomentuj (0)
  Gdzie jest jądro Kościoła na ziemi. Po trzecie dla Polaków, którym był jedynym autorytetem i jedynym wodzem.
  Szeroką wagę społeczną mają aspekty drugi i trzeci.
  Drugi przeżywam tak: proroka na ziemi nie ma, a ziemska tożsamość Kościoła zasnuła się mgłą. Chwilowo jest nieokreślona. Za ileś tam dni określi się na nowo, inaczej. Ktoś inny przejmie funkcje oficjalne. Stanie się pasterzem -.Odmówił uczestnictwa w spotkaniu promocyjnym mojej książki o Stefczyku, bo uważa ją za złą i nie chce jej promować. Z jednej strony mnie to martwi, z drugiej - podejrzewam, że wchodzą tu w grę jakieś motywy pozamerytoryczne, więc nie przejmuję się tym zbytnio. Jechał to sęk. Mnie się moja książka w dalszym ciągu podoba... Za godzinę wychodzę na uczelnię, więc teraz zdążę jeszcze pobawić się w.

  Motywy na nokie

  panterek

  Funkcjonowania nas, zwykłych obywateli. Każde dziesicęiolecie posiada swojego przewodnika, którego wynalazek inspiruje innych.

  Wizjonerem lat 90. był Pan Nokia, który wymyślił Nokię, telefon komórkowy. Później Pan Samsung, wymyślił Samsunga, a Pan Ericsson wymyślił telefon, którmu dał nawet swoje imię - Sony Ericsson! Wartym.

  Sobotnia noc. Długa lutowa sobotnia noc. Noc z 5. na 6. lutego roku pańskiego 2011... kiedy to on, McBuch, wpadł na swój genialny, rewolucyjny pomysł. Do tej pory nie stwierdzono jakimi motywami się kierował w swym działaniu oraz jakie pokusy wywarły na nim taki wpływ, by spróbować coś stworzyc z występującej w każdym domostwie zwykłej, przeciętnej, standardowej,.Ekipa Panterka spostrzegła, iż Zima śpi średnio 10-12 godzin czasu nocno-porannego. Nauczycielka prawdopodobnie śpi gdzieś połowę tego. Jednak nie w tyk tkwi sedno sprawy. Dnia wczorajszego Nauczycielka przychodząc na melinkę stwierdziła, iż coś ją "łupie w krzyżu". Zima nigdy się nie skarżył na podobne dolegliwości. Prawdopodobnie ze względu na leżący tryb życia..

  cytrynowo - Onet.pl Blog

  Tak właśnie się śmiejemy. Wracałyśmy z moją siostrą rano do domu i na przystanku autobusowym znalazłyśmy telefon. Nokia z klapką, z aparatem. Full wypas. I z pięć minut stałyśmy i zastanawiałyśmy się co zrobić. Wziąć i oddać i ewentualnie mieć kłopoty czy zostawić, niech ktoś se weźmie..

  Wsiadła w samochód i z okola przyjechała odebrać swoją zgubę. Stwierdziła, że zgubiła z mężem 4 telefony i to pierwszy, który został oddany. Widać jak przerażająca jest sytuacja w naszym kraju. Jako znaleźne otrzymaliśmy 50 złotych, które zostały rozdzielone między moją siostrę i mnie. No i kto powiedział, że pieniądze nie leżą na ulicy? W sumie ktoś może.Zastawiamy w domu i cały czas jesteśmy z Bogiem i ze sobą. Jest czas by się zatrzymać, wystopować, odpocząć, nabrać sił. Ale i też w zdrowy sposób powygłupiać się. Niezły był motyw ze śpiewaniem 'sto lat' i robieniem kanapki wszystkim po kolei jak leciało. Rekolekcje to świetny czas na to by pobyć z ludźmi, nawiązać nowe przyjaźnie, ale głównie na to, by.

  bielski blog

  Sylwetki doszedłem do wniosku, że jest to śpiący najmłodszy brat Ingrid, którego nie miałe okazji wcześniej osobiście poznać. Zawoławszy go po imieniu obudzony powitał mnie z uśmiechem na twarzy (wiadomo, obcy ktoś, kto budzi ciebie ze snu w twoim pokoju to norma ...y?). Taurino zaprowadził mnie do pokoju Ingrid, śpiącej Ingrid. Dobra, budzimy kolejnego domownika... Obudziła.

  !! Noszę ze sobą telefon z meksykańską kartą SIM, także proszę pisać na 0052 1 462 419 7394 (aczkolwiek mój polski numer też działa w drugiej Nokii, tyle, że nie mam go zawsze pod ręką) !!

   

  Jakoże Ingrid jest.

  Co więcej? Łazienka jest nawet spora, a raczej miejsce pod prysznicem... spłuczka działa, więc "jesteśmy w domu". Bardzo podoba mi się motyw przechodniej łazienki, nie trzeba latać na około i można się poganiać od czasu do czasu.  Podoba mi się.

  krolestwohiphopu blog

  Ze jest dobrze . Mowie chcecie skecza to macie skecza. Wyszedlem robie skecza mowie zaczynam gadac i tu ciach nagle zapomnaielm wyciagnac rekwizytu do skecza tzn telefonu komorkowego model nokia 1610 pierwsza ktora byla do sprzedazy w polsce :) kumpel mowi telefon wyciagnij ja na to to byl zart. Ok wyciagam ten telefon i dalej jade skecza od nowa nawijam caly czas wprowadzilem.Po jakims czasie blog przeszedl kolejna rewolucje . Zaprzestalem pisania o muzyce a zajelem sie pisaniem o Czlowieku o jego stanach emocjonalnych jego zachowaniu itp. I zadam pytanie dlaczego na moim blogu ostatniego czasu jest tak malo komentarzy ?? . Czyby sie znudzila ta tematyka . Jesli tak i macie jakies propozycje co do dalszego stylu pisania notek to prosze dac znac.
  krolestwohiphopu 2004-01-17 15:02:19
  skomentuj (2)


  Motyw wojny oraz smierci -calkiem naturalny
  Hej dzis nie bedize za wesolej notki pisze ta notke by solidaryzowac sie z Narodem Polskim mimo , ze psiocze na ten kraj. Do napisania tej notki.