O czym chcesz poczytać na blogach?

Morocco

Dancing With Camels

Reklamową w mediach – byle nie przestawali o nas pisać i gadać… Dziennikarze magazynu “TelQuel” najwyraźniej też tak myśleli bo postanowili przeprowadzić swoje własne śledztwo w tej sprawie. Wnioski opisali w artykule o bardzo sugestywnym tytule: “The Jnouns Mall”. Według magazynu, kilku pracowników centrum handlowego wyznało, że byli świadkami zjawisk nadprzyrodzonych w Maroko Mall. Ochroniarze opowiadali, że podczas pełnienia nocnej straży często mają wrażenie, że słyszą dziwne odgłosy, podobnie do tętentu końskich kopyt zmierzających w kierunku piwnicy ogromnego kompleksu handlowego. Kierownictwo Morocco Mall – czemu jednak zaprzecza – miało rzekomo zwrócić się nawet o pomoc do egzorcystów, którzy w celu odpędzania złych duchów recytowali każdej nocy kilka wersów z Koranu. Ci, jeśli w ogóle byli, najwyraźniej nie pomogli, gdyż kolejni pracownicy centrum handlowego z dnia na dzień rzucają pracę w obawie przed kontaktem z tajemniczymi mocami.

Początek wszystkim zbiorowym przesłyszeniom i przewidzeniom miała podobno dać pogłoska, że Morocco Mall zostało wybudowane niedaleko Sidi Abderrahmane – małej wyspy, wokół której narosło już wiele mitów i legend. Głos w sprawie musiał zabrać wreszcie sam.

Filmy

Jest związek zwierząt z sacrum. Pierwotne kulty miały charakter animistyczny, co pozostawiło ślad w hekatombach dokonywanych przez wyznawców religi deistycznych. Chrystusa symbolizuje ryba. Treadwell pogłębiał strumień górski, aby pstrągi mogły przepłynąć, a jego ukochane grizzly miałby co jeść.

14:39, klaus.kinsky
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 lutego 2008
12 gniewnych ludzi, Morocco

Dziś obejrzałem 12 gniewnych ludzi. Zachwyt. To nie film, to traktat o języku filmu. Arcydzieło nie tylko Lumeta, ale i Borisa Kaufmanna, który precyzję swojego fotografowania ujawnił już w A propos de Nice Jeana Vigo. Dojrzałem moc aktorstwa Henry Fondy, na którego ostatnio zwróciłem uwagę dzięki filmowi Kinga Vidora pt. Wojna i pokój.

A potem na dokładkę, lekko nawet zniechęcony myślą o opuszczeniu klimatu wyrafinowanego kina lat 50., aby wrócić do pierwszych prymitywów dźwiękowych, wziąłem się za Morocco Sternberga. Ale film mnie powalił. Dosłownie poryczałem się na ostatniej.

Bardzo Dziwny Blog

Internet – do wygrania udział w rajdzie z Adamem Małyszem!

Medium wspierającym w kampanii będzie Internet. Głównym miejscem, do którego kierowany będzie ruch kampanii w Internecie to specjalnie przygotowany Landing Page. Jego głównym elementem będzie gra internetowa – „Generali Challenge” – imitująca rajd samochodowy. Zadanie uczestników to jak najszybsze pokonanie trasy rajdu, składającego się z czterech etapów, które rozpoczynać się będą w czterech kolejnych tygodniach trwania kampanii. Zwycięzca, który uzyska najlepszy wynik we wszystkich czterech etapach otrzyma wyjątkową nagrodę – udział w rajdzie RMF Morocco Challenge 2012 jako członek załogi RMF Caroline Team (co-drive), w którym jechać będzie również Adam Małysz. Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość powiązania udziału w grze z mediami społecznościowymi tj. Facebookiem. Dla uczestników konkursu firma przygotowała również dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci zestawów gadżetów. Konkurs rozpocznie się już 19 grudnia br. i potrwa do 15 stycznia 2012 r.

Kto dosiadł konia, ten dosiadł wiatr... - Onet.pl Blog


24 lipca 2008
Simon's Cat
A więc dla tych co lubią i nie lubią kotów :) Wszystkim to się powinno spodobać!

Odcinek I Złośliwy kot chce wejść do domu


Odcinek II Przekonaj się, jak złośliwy kot cię budzi


Odcinek III  Złośliwy kot przed telewizorem


No to od razu mówię, że najbardziej mnie rozbawił trzeci odcinek :)

Ubaw po pachy ^^   

Pozdro!
...:::Horn:::... (13:29)
2 Kłus....

21 lipca 2008
Największe konie świata

Morocco, Percheron/Arab cross, 2,18 m, waga 2835 funtów czyli1285 kilogramów

..:::Garfield the movie blog:::...

Maroko, Morocco, Maroc

2004-07-15 00:25:25

Ach...nie było tak źle. Mam na myśli wyjazd do Maroka. Pomijając kilka szczegółów było perfect. No dobrze. To chyba czas żebym coś napisała o tym zimnym jak lód, a zarazem ciepłym jak słońce Maroku.
Poniedziałek 28.06.04 1 dzień
Obudziłam się ok. 6:00. Wyjechałam z Mają, mamą, oraz dziadkami. Lecieliśmy 5 godz. Mi oczywiście było niedobrze. Oczywiście...kto by się tym przejmował? Przylecieliśmy o 11:00 do Agadiru. szczęście było takie, że pierwszy tydzień to była obiazdówka (pod zarządzeniem Izy Żebrowskiej), drugi-wypoczynek. Gdy wsiedliśmy do autokaru moja mama "musiała" usiąść z taką jedną Moniką, która ma dwie córki i dwie...osoby z rodziny. Jechaliśmy więc z Agadiru do...Essaouiry. Podjechaliśmy do miasteczka..

Maroko

Rzymskiego miasta założonego na miejscu dawnych berberyjskich osad - Sala Colonia. Znajdują się one w obrębie średniowiecznych fortyfikacji. Pozostałością po nich są pochodzące z XIII wieku cztery bramy miejskie. Najbardziej znanym zabytkiem Rabatu jest Wieża Hasana. Jest to pozostałość niedokończonego minaretu, którego budowę zaczęto w połowie XII wieku. Dziś liczy ona 44 metry wysokości, jednak według pierwotnych planów miała ona mieć aż 60. O rozmachu rozpoczętej budowy świadczy dziś jedynie otaczający Wieżę las kolumn. Obok niej stoi także mauzoleum Mohammada V, ojca obecnie panującego króla. Nad miastem góruje twierdza KazbyUdaja - położona na wysokim wzgórzu potężna, arabska fortyfikacja.
W Rabacie znajduje się też bogato wyposażone Muzeum Archeologiczne, w którym można obejrzeć wiele eksponatów pochodzących z całego okresu historii miasta, począwszy od czasów rzymskich. W Muzeum Sztuki Marokańskiej (MuseĂŠ des Oudaia) zobaczyć można z kolei liczne wytwory kultury ludowej.