O czym chcesz poczytać na blogach?

Morgan freeman

Ćwierć-wiecze

Zgodnie z obietnicą daną samemu sobie.

W poprzednim wpisie wspomniałem o filmie jaki zrobił na mnie ostatnio wrażenie. Chodziło tu o obraz wyreżyserowany przez Rob’a Reinera pt “The Bucket List” . Film opowiada o dwóch starszych ludziach (Morgan Freeman i Jack Nickolson) którzy, pochodząc z dwóch różnych światów, spotykają się w szpitalu na oddziale onkologicznym. Z czasem poznają się i zaprzyjaźniają. Carter (grany przez Freemana) sporządza listę rzeczy które chciałby zrobić zanim przysłowiowo.

BonE's BLOG

Już nie mówię o samej fabule filmu. Też jest ciekawa i wielowątkowa. Ale bez wielu scen, gry świateł (np. półmrok, tylko połowa twarzy aktora oświetlona), nastrojowej muzyki i oczywiście dwóch wspaniałych, idealnie pasujących głosów: Clinta Eastwooda i Morgana Freemana nie osiągnąłby tak wielkiego efektu.

Niestety zarówno Clint jak i Morgan to już naprawdę dwa sędziwe dziadki. I kino światowe naprawdę wiele straci, gdy oni dwaj odejdą od tego interesu. Oby się to nie stało szybko.

Jednak.

Marzenie nie jest jedynie marzeniem.

Dwa z nich były niezłe jeden taki sobie, a jeden całkiem lipny. Jako pierwszy na tapetę trafił obraz pt: ,,Psychopata". Ten był niezły. Trzymał w napięciu dosyć i jak to zwykle bywa dobrze się skończył. Drugi film nosił tytuł ,,W sieci pająka" to był film z Morganem Freemanem (lubię dosyć tego aktora jak na przedstawiciela hollywoodzkiego kina). Sensacyjny bieg wydarzeń i zaskakujące rozwiązanie. W sam raz na Sylwestra. Ten filmik był nizły. ,,Oszukać przeznaczenie" to był dopiero filmowy gniot. Głupi i nierealny. I ostatni.

ba.blog.pl

Bily Bob Thorton fajny, ale oczywisci happy end :]
"Smakosz" na poczatku nawet straszny, a pozniej tylko troche obrzydliwy. Szkoda mamony :/
"Suma Wszystkich Strachow" powzruszalam sie i uronilam lezke. Amerykance napalili sie na patriotyzm. Morgan Freeman dobry :)
"Ostroznie z Dziewczynami" Komedia, dla bab, z babami Zajebiscie smieszny!
Mam poprawe humoru, nastroju. Posmialam sie dzisiaj ostro, a to ze malo co zrobilam to swoja droga...
3majcie sie! :)
baba 2002-08-27 20:55:39

We are still alive...

Kościoła 3 kwietnia 33 roku. Ja tutaj, w Toruniu, Katarzynka daleko nad morzem. Najbardziej nieszczęśliwe dla niej święta. Tęsknota za tradycją.
Wczoraj Polsat wyemitował [po raz kolejny] film Bruce Almighty. I podziękowałem Bogu za Jima Carreya, Morgana Freemana, reżycera, scenarzystę, producentów i wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego filmu. Jedna scena tego filmu wskazała co jest w życiu ważne. Jezus przemieniał wodę w wino, chodził po wodzie, czytał w myślach, wypędzał duchy, leczył.

Myśli uczesane wiatrem - Onet.pl Blog

Że aż w głowie się przewraca. Tym razem z pozoru głupiutka komedia "Bruce Wszechmogący". Pozornie, bo padły słowa, które wbiły mnie w fotel. Pozwól, że podzielę się nimi z tymi nielicznymi czytelnikami.
Bohater grany przez Morgana Freemana mówi w pewnym momencie filmu:
"Samotna matka na dwóch etatach, która znajduje czas dla dziecka, to jest cud. Nastolatek mówiący <nie> prochom i <tak> wykształceniu - to jest cud. Ludzie proszą, bym ich wyręczył, nieświadomi własnej.