O czym chcesz poczytać na blogach?

Morfologia krwi

SCID,brak odporności - Onet.pl Blog

Bo teraz oddział dzienny jest w BIBLIOTECE i wygląda to jak szpital polowy- słowa naszego doktora. A Michael przecież nie może być w jednym pomieszczeniu z innymi chorymi dziećmi, bo wystarczy kichnięcie i infekcja jak znalazł. A co do wyników to jak narazie nie jest źle. Morfologia w miarę ok. Badania wątrobowe i nerkowe też w normie. Kończę, bo Michael mnie zaczepia, a on jest taki kochany, że jak tu się z nim nie pobawić? :)

Angelika

Nie mogłam się do tego przyłożyć. Trochę się pozmieniało od czasu opublikowania ostatniej notki.

Sepsy już nie ma. Udało się ją zwalczyć silnym antybiotykiem 3-dniowym. Crp z 320 spadło na 6,2. (norma jest od 0 do 10).

Jeśli chodzi o wyniki morfologii krwi, które swego czasu nie były zadowalające, na dzień dzisiejszy są ok. Leukocyty ok 2 tys, granulocyty srednio 1,200. Natomiast płytek ma tyle, że jak to powiedziała Pani doktor-mógłby zostać ich dawcą :)

Ale są też nieciekawe wiadomości..

Po pierwsze.

Zdrowa Kobieta

Konflikt serologiczny we wczesnym momencie rozwoju i płodu i pozwala monitorować zaistniałe zagrożenia dla płodu.

Badanie moczu – badanie moczu informuje o funkcjonowaniu całego organizmu, jednak musi być wykonane po całonocnej przerwie w oddawaniu moczu.

Morfologia krwi – badanie pozwala na określenie ilości białych i czerwonych krwinek, gęstości krwi, stężenia hemoglobiny oraz liczby płytek. W ciąży szczególną uwagę zwraca się na stężenie hemoglobiny bo może świadczyć ona o anemii.

Glukoza w surowicy – to.

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

 

Nowotwór szpiku - szpiczak mnogi, który dotyka zwykle osób po 60, może mieć bardzo różne objawy, często kojarzone z innymi chorobami. Można go jednak łatwo wykryć dzięki prostemu badaniu krwi - podkreślali eksperci na czwartkowej konferencji w Warszawie.

Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii "Rozmowy o czasie", która dotyczy problemów osób starszych z nowotworami układu krwiotwórczego.

 

Specjaliści zwracali.

W kwietniu tego roku, co 20 ankietowanemu zdarzyło się, że lekarz odmówił leczenia ze względu na wiek.

 

Eksperci podkreślali przy tym, że aby wcześnie wykryć szpiczaka, wystarczy co roku wykonać niedrogie badania - morfologię krwi, OB (czyli odczyn Biernackiego, mierzący tempo opadu czerwonych krwinek) oraz ogólne badanie moczu.

 

U większości pacjentów ze szpiczakiem OB jest wyższe niż 40 mm po godzinie (a często ma wartość.

Mylove-skinandbones - bloog.pl

Piersi powinna zgłosić się do lekarza z wynikami zleconych przez niego badań, na podstawie których podejmie on decyzję, czy operacja piersi Warszawa będzie w ogóle mogła zostać przeprowadzona. Wśród badań, jakie należy wykonać przed wizytą lekarską znajdują się: morfologia krwi, układ krzepnięcia krwi, poziom elektrolitów, poziom glukozy w surowicy krwi, grupa krwi oraz ekg z opisem. Lekarz wymagać będzie z pewnością także aktualnego wyniku badania usg piersi z opisem. Jeśli po zapoznaniu się z wynikami będzie on miał wątpliwości, czy.