O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Morfologia

Blog Jana Europejskiego

Tego śródtytułu odmiennym formatowaniem. Przykład jest niżej.

Najpierw musimy utworzyć w arkuszu stylów pseudoklasę, na przykład:

*:target {font-style:italic;}

W kolejnym kroku tworzymy kotwice dla poszczególnych śródtytułów.

<a name="polozenie"><h2>Położenie</h2></a>

Na koniec tworzymy spis treści, odwołując się za pomocą wewnętrznych linków do kotwic.

<a href="#polozenie">Położenie</a>

Posłużmy się hasłem z Wikipedii. Kliknięcie pozycji spisu treści spowoduje skok do śródtytułu i wyświetlenie go kursywą.

Kotlina Raciborska

Położenie

Geologia

Morfologia terenu

Klimat

Gospodarka

Kotlina Raciborska (318.59[1][2]) - mezoregion fizycznogeograficzny w południowej Polsce, stanowiący południowo-wschodnią część Niziny Śląskiej.

Położenie

Kotlina Raciborska położona jest po obu stronach górnej Odry, pomiędzy Wyżyną Śląską na wschodzie a Płaskowyżem Głubczyckim na zachodzie i Równiną Niemodlińską na północnym zachodzie. Mezoregion jest najdalej na południe wysuniętą częścią Niziny Śląskiej, która rozciąga się wzdłuż biegu Odry na terenie powiatu raciborskiego oraz dalej na północ w kierunku Kędzierzyna-Koźla i Krapkowic. Powierzchnia wynosi 1219 km2. Ponad połowa powierzchni gminy Racibórz leży w.

pomocdlaagatki.blog

(0)

Urodzinowa uczta..... 2008-06-16 12:13:52

PROSTO OD PATRYSI.....jaką sprawił nam dzisiaj wczesnym rankiem (7:20 był już u nas :)) wujek Adam.....mmm.....było pysznie.....i urodzinowo :))

Wczoraj Pati miała swoje 5 już przyjęcie urodzinowe i my nie mogłyśmy być, ale za to dziś przyjęcie przyjechało do nas :))

BARDZO BARDZO DZIEKUJEMY PATI I jej RODZICOM :))

skomentuj (1)

Jutro wtorek..... 2008-06-16 12:16:36

kontrola morfologii.....i zobaczymy co dalej.
Jeśli wyniki podejdą w górę do wymaganego minimum....leukocyty 2000.....to być może zejdziemy na III piętro na naszą spóźnioną chemię (jedna doba) i potem wrócimy do domku.....och jak już marzę o tym.

skomentuj (0)

Barbie na topie.... 2008-06-16 12:18:28

dziękujemy również wujkowi Romanowi za niespodziankę jaką nam sprawił....kolejnym filmem "Barbie" do naszej kolekcji.....jak nam smutno oglądamy na pocieszenie film z pięknymi piosenkami.

skomentuj (1)

SCID,brak odporności - Onet.pl Blog

to ja Michael :)
Napisz do mnie

26 lutego 2010
Kontrola- Wrocław

  

Wczoraj była kolejna wizyta kontrolna we Wrocławiu. Wyniki są super, cytomegalia ujemna. Limfocyty bardzo ładnie mu rosną, wiec dlatego. Morfologia też ok, monocyty spadły. Miał tez USG brzuszka- wszystko ok. Teraz kolejna kontrola dopiero za 3 tyg :) ale na 2 dni, bo beda mu usuwać Broviaka. Od dzis ma odstawine sterydy i Ursopol( na wątrobę). Raz w tyg mamy chodzić na morfologie i raz przez te 3 tyg mamy zrobic próby wątrobowe. Miki niestety nic nie przytył, nadal wazy 7, 100kg.  Oto obecne leki Michaela

V-fend - 2x1,2 ml

Prazol - 1x5mg

Nystatyna 3x2ml

Zymafluor- 1x1tab.

Cebion- 1x3krople

Devikap-1x2 krople

Biseptol-piąek, sobota, niedziela 2x2,5ml

Michael od dzis może jeść juz wszystko, jogurty z zywymi kulturami bakterii, ogórki kiszone, kapuste kiszoną itd. Wszystko, czego nie mógł.

hematologia - SZKOLENIE - bloog.pl

Pomyślał o potrzebie wykonania pozostałych badań, miał także na myśli rozpoznanie jednostki chorobowej.  O czym ty myślisz: jakie badanie dodatkowe zlecisz i jaka jednostkę chorobową rozpoznajesz?

Prezwlekła białaczka szpikowa - odpowiedź w komenatrzach.

Przypadek kliniczny nr 3

Pacjent lat76 pojawił się w gabinecie lekarza z silnymi dolegliwościami bólowym kręgosłupa oraz leczoną od 5 miesięcy, nieskutecznie, rwą kulszową. Tak długo nieskutecznie leczona rwa kulszowa zaniepokoiła lekarza najbardziej. W badaniu przedmiotowym nie stwierdzono jednak znamion ischialgii. Lekarz zaproponował wykonanie podstawowych badań dodatkowych:morfologię krwi i badania biochemiczne. Kiedy morfologia krwi we wszystkich ocenianych parametrach nie budziła niepokoju tak uwagę lekarza zwrócił poziom białka całkowitego 9,17 mg/dl. W tym samym czasie pacjent ze względu na coraz silniej wyrażone dolegliwości bólowe kręgosłupa wykonał badanie obrazowe RM kanału kręgowego z kontrastem. Kiedy pacjent przyszedł do lekarza na kolejną wizytę ten przeczytał wynika badania obrazowego: Badanie MR odcinka piersiowego kręgosłupa... uwidoczniono patologiczny wzmacniający się kontrastem naciek w odcinku Th4-Th5 obejmujący całe kręgi i przestrzeń przykręgosłupową po stronie prawej. Podobne ognisko naciekowe widoczne również w trzonie i prawej nasadzie łuku Th7 i L5. Trzony Th9,Th11,L2,L3 kokardkowate po.

Pośród kwiatów i cieni - Onet.pl Blog

Scen z zycia wziętych:
 
scena 1:
Egzamin pisemny z języka hiszpańskiego. Jełop wychodzi na moment. Uczciwi iberyści wcale nie ściągają. Jełop wraca by opieprzyć studentkę X. Studentka X pokazuje obracającemu się jełopowi palec. Wiadomo który. Jełop widział. Resztki jego złudzeń o jakimkolwiek szacunku żywionym przez studentów legły w gruzach. Choć już dawno wiedział, ze nikt go nie lubi, a w instytucie trzymaja go tylko żeby odwalał najgłupsze przedmioty jednak coś w nim pękło. Czerwony ryj przybrał minę Nie Wiem Jaką Minę Przybrać. Studentka X egzamin oblała.
 
scena 2:
Dialog przed przerwą świątęczną:
Jełop: Mam nadzieję, że morfologia będzie zajmowała ważne miejsce rpzy waszym wigilijnym stole
Student: Jasne, całe święta będziemy się uczyć
Jełop: No Morfologia jest bardzo ciekawa
 
Po świętach
jełop: i jak, uczyliście się morfologii?
studenci: nie
 
scena 3:
przed zajeciami z TP, które studenci mieli przygotowywać sami należało wysłac Jełopowi artykuł do omawiania na zajęciach.
 
Jełop dostał aż dwa od dwóch grup naraz. To go przerosło:
mail zwrotny nr 1:
Szanowne Panie, Wczoraj dostalem od Pan ten sam artykul, a domyslam sie, ze Panie naleza do innej grupy.Prosze wiec o
poprawne przygotowanie tematu.
mail zwrotny.

Moda i uroda - ciekawe porady - Onet.pl Blog

Stanu zdrowia przyszłej mamy i dziecka. Dlatego też wykonuje się różne badania w ciąży.

Kredyty
http://www.porownaj-kredyty.pl/
Potrzebując chwilowego zastrzyku gotówki często decydujemy się na kredyt. Jednak który wybrać? Porównywarka kredytów pozwala na wybór oferty najlepiej dostosowanej do aktualnych potrzeb.
Pierwsze badania dotyczą oznaczenia grupy krwi oraz czynnika RH, a także zbadania składu krwi dzięki badaniu morfologicznemu. Morfologia Kri pozwala ocenić stan zdrowia organizmu oraz wykryć pewne choroby i infekcje. Ponadto dzięki niej możliwe jest stwierdzenie niedokrwistości u ciężarnej kobiety. Inne obowiązkowe badania w ciąży to badanie ogólne moczu, które wykonuje się dosyć często. Badania podczas ciąży dotyczą także sprawdzenia występowania glukozy w surowicy. Cukrzyca w ciąży to bardzo poważne zagrożenie dla matki i dziecka, dlatego też tak istotne jest wykonywanie tego typu badania. Oznaczenie poziomu glukozy w surowicy krwi to obowiązkowe badania w ciąży! Badania w ciąży to także badania WR, czyli odczynu Wassermanna. Służy ono do wykrycia kiły, choroby, która wywołuje u dziecka nieuleczalne zmiany. W ostatnich.

Dla wielu ludzi jesteśmy jedyna Biblią jaką czytają - trzeba o tym pamietac;-))


O godzinie 20 z minutami namówiłam mojego męża zeby zrobił jajecznice - uwielbiam jego jajecznice - tzn jajecznice zrobioną pzrez niego (hihihihihihihi) - chyba jutro głodówka po dzisiejszej uczcie wieczornej:-) No i zbliżamy sie do Princessy - zamknęłam ją w szafce na klucz - dzisiaj jaja były pierwsze i na księzniczke nie ma już miejsca kalorycznego w moim ciele;-)))
ech.. ide do męzula bo sam siedzi;-)
Pozdrawiam Was - Muminkowa;-)


Komentarzy: 0 Nowe żelazko, morfologia i melon;-) 2006-05-10 No więc u Muminków życie wróciło do normy - czyli nie jest juz do dupy;-)
Bardzo się ciesze, bokocham swojegomumina i nie chcę być z nim w stanie wojny czy innego stanu wyjątkowego. Kupilismy nowe żelazko bo tamtego (sprawa z niedzieli) nie dało sie uroatować bo je szlag trafił tak skutecznie ze sie spaliło;p.
Odebraliśmy wyniki morfologii niuni i o zgrozo leukocyty za wysokie ale ponoc u takich bobasów to się często zdarza no i mała ma alergie i to tez jest wkaźnik tej przypadłości - zobacyzmy co dzis powie najlepsza z pedoiatrów (nasza pani.

Morfologia krwi

Z życia wzięte - Onet.pl Blog

Nie pozostało. Trzeba czekać dalej.

W tym tygodniu rozebraliśmy choinke. Gdy Bartek obudził się z popołudniowej drzemki był bardzo zdziwiony, że już niema drzewka, tylko uslyszalam "oooo" i paluszkiem pokazywał gdzie choinka stała.

Dzisiaj byliśmy na pobraniu krwi. Bartuś biedaczek sie napłakał; aż mi się serce krajało jak widziałam jak mu pielęgniarka paluszek ciśnie:( Na szczeście wyniki morfologii i żelaza dobre, uffff. Jak był malutki nie były zaciekawe a teraz wszystko w normie. Po tych męczarniach w laboratorium poszliśmy na spacerek. Nawet ciepło dzisiaj. Baruś usnął na prawie 2h, jak się obudził był taki radosny i wypoczęty - nie ma to jak sen na.

Blog Heelanka

Zemdleć to marzenie niktórych dziewczyn (bo to takie romantyczne!) pozory mylą laleczki... 2006-02-21   Rany jak ja nienawidzę pobierania krwi!!! Wiem, wiem to nie boli ani wielkiej różnicy w masie ciała nie robi... więc czemu akórat ja muszę z tego powodu mdleć??? Osoby które tego nie doświadczyły wierzcie mi, to okropne uczucie! Nic w tym romantycznego jak Cię obcy ludzie łapią jak.Służba zdrowia się z Ciebie nabija. Czemu o tym piszę? Bo dziś rano właśnie mnie to spotkało. I mogłabym być z tego powodu zła i rozżaaalona i osłabiona i.. ( i nie wiem, sam coś wymyślisz) ale nie jestem! Jestem wręcz szczęśliwa i tryskam energią!!! Otóż ta morfologia jest moją przepustką na powrót do domu. TAK!!! Już jutro być może wróce do mojego ukochanego miasta! Ale póki co to czeka na mnie szpitalny obiadek... eh. Wiesz w szpitalu zaczyna doceniać się lenistwo. Bo tu wszystko jest takie powolne i leniwe.