O czym chcesz poczytać na blogach?

Mops

Blog dla miłośników psów... - Onet.pl Blog

Obraz tej miniaturowej rasy buldoga. Widać, że artyści starali się odtworzyć ytrzeszczone oczy i liczne fałdy na głowie i w części twarzowej psa. Jednakbuldog chincha nigdy nie był tak krótkonosym psem jak dzisiejsze mopsy, buldogi francuskie czy angielskie. Jednak podobizny psów różniły się od siebie naprzykład kształtem uszu, można zaobserwować psy o uszach stojących jak unietoperza, zaokrąglonych co wskazywać może na kopiowanie ich w ówczesnych czasach jak również lekko złamane. Nie można jednak stwierdzić żadnego podobieństwa genetycznego do buldożka czy mopsa, gdyż buldog chincha zniknął wraz z upadkiem kultu Inków.
Nie ma jednoznacznego wyjaśnienia powstania rasy. Jak w przypadku wielu ras
psów, tak i rozpatrując pochodzenie mopsa, należy przytoczyć kilka teorii.Część kynologów wskazuje na pochodzenia mopsa od buldogów i duńskich małych psów. Inni wskazują na przodków tej rasy jako na mastiffa tybetańskiego,określając mopsa jako.

Wielkie Joł


Tracklista:
1. Intro (Lektor: Zgrywus Trąbka & Prod: Sir Michu)
2. Świnski Tróht (Rap: Mops/Abel Prod: Sir Michu)

Za pieniądze możesz kupić psa, ale nie machanie jego ogona... - Onet.pl Blog

Rasy to nie jest typ sportowca,nie jest również leniwy.Chętnie wychodzi na spacery,ale nie może być zmuszany do nadmiernego wysiłku.

Rozsadna dawka ruchu jest bardzo ważna-pozwala zachować dobrą kndycje i zapobiega otyłości.

Wiele mopsów lubi wode i dobrze pływa.

Umiejętności:

Mops został wychodowany żeby umilać czas właścicielowi.Z czsem ten chiński skarb stał się ulubieńcem europejskich władców,arystokracji i bogatego mieszczaństwa.Nie wymagano od niego żadnwj konkretnej funkcji, poza towarzyszeniem człoiewkowi,mamy w polsce 2 mopsy które zdały egzamin PT.(pies towarzyszący).

 

Szkolenie:

Pies tej rasy jest inteligentny.Uczy się chętnie pod warunkiem że ma odpowiednią motywacje,np.ulubiony smakołyk.

Nauke podstawowych poleceń najlepiej rozpocząć ze szczeniakiem.

O sukcesach szkoleniowych najlepiej decyduje więż łcząca właściciela ze szczenbinakiem-im większa więż tym szybciej szczeniak się uczy.Mops to pies wrażliwy-nawet podniesiony ton jest dla niego karą.

Wychowanie:

Szczenięta szybko się uczą czystości i zasad.

Mops Mopsa Mopsem

Dnia odkrywa, że ma gen podróżowania w czasie. Oczywiście podróżować w czasie można tylko do tyłu. O fabule nie będę pisała więcej, kto zechce, przeczyta.

Nie mówię, że jest to lektura ambitna, wybitna czy odkrywcza. Półki w księgarniach uginają się od paranormalnych romansów dla nastolatek. Ale te książki urzekły mnie tym, że czyta się je bardzo łatwo, przyjemnie i szybko. Naprawdę miałam ochotę wiedzieć, co będzie dalej. A to wcale nie jest takie częste w tego typu dziełach. Polecam, na zimowe popołudnie pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty i mopsem przytulonym do boku.

12:05, mopsmopsamopsem
Link Dodaj komentarz »
Tosta mojego początki

Pies. Najlepszy przyjaciel. Dzidzia. Mops. Mój. Ukochany. Najpiękniejszy. Kto ma, ten wie. Kto nie ma, nie zrozumie.

Jak się łatwo zorientować, posiadam psa. Pies jest rasy mopsiej. Ma.

myszkas blog

Wygląd jest naprawdę bardzo sympatyczny.

Cechy: Wierny, serdeczny.

Wzrost: 25-30 cm.

Waga: 6-8 kg.

Typ okrywy włosowej: Włos krótki i gładki, z podszerstkiem. Linieje umiarkowanie.

Pielęgnacja: Szczotkowanie raz w tygodniu i codzienne czyszczenie fałd pyszczka.

Historia: Wychodowany w Chinach około 400 lat temu jako pies do towarzystwa. Najpierw przybył do Holandii, gdzie zyskał wielką popularność, następnie tę rasę udoskonalano w Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie Mops miał dawniej większe rozmiary.

Charakter: Spokojny, bezkonfliktowy, zgodny, przyjazny i zabawny. Dobry w kontaktach z ludźmi. Jedna z najbardziej zrównoważonych, małych ras. Wymaga wielkiej ochrony w czasie upałów.
Inne cechy mopsa:
Waleczność - dorosły mops nie poddaje się w walce, nawet gdy przegrywa.
Niezależność - mopsy mają trochę kocią naturę i potrafią okazywać, że mają własne zdanie, wiąże się to z ich uporem, a przejawia się w czasie takich sytuacji, jak spacer czy zabawa. W połączeniu z.

Wszystko o Mopsach ;) - Onet.pl Blog

Rozumieniu tego słowa) roli. Od wieków jego jedynym zadaniem było towarzyszenie człowiekowi i dostarczanie mu radości. Był ulubieńcem arystokracji i bogatych dam, otaczano go luksusem i karmiono frykasami. Dziś spełnia rolę psa rodzinnego i jak twierdzą jego miłośnicy, po prostu jest.


SZKOLENIE

To pies inteligentny, pojętny i obdarzony doskonałą pamięcią. Naukę podstawowych poleceń należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Od przewodnika wymaga się systematyczności, stanowczości i konsekwencji. Powinien być cierpliwy i poświęcić psu dużo czasu. Mops wykona polecenie, jeśli będzie widział w tym własny cel. Jest bardzo wrażliwy na ton głosu i nie może być ostro traktowany. Dla uszczęśliwienia swojego opiekuna jest gotowy do największych poświęceń, dlatego o sukcesie szkolenia często decyduje więź łącząca pana i jego psa.


ŻYWIENIE

Mops ma doskonały apetyt i często skłonności do tycia. Najlepsza będzie dla niego dieta średniobiałkowa, dobrze zbilansowana. Psy starsze i mające mało ruchu powinny jeść karmy niskoenergetyczne, dostosowane do ich wieku i aktywności. Otyłość nie tylko.

Zbigniew DULEWICZ - Onet.pl Blog


  


Organizowane są także zbiórki pieniężne.

Jedną z nich organizuje na apel Wójta – Gmina Śniadowo.


Zbigniew DULEWICZ (08:18)

09 czerwca 2010
Fakty
Pies rasy mops
wykazuje dość.