O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Monsanto

strzegowskie wiesci - Onet.pl Blog

Które zmarły. Tylko
u chłopca wyniki badań były pozytywne.

Innym mieszkańcóm powiedziano, że nie chorowali na nową odmianę choroby, a
mieli jedynie infekcje dróg oddechowych wywołane przez bakterie przenoszone
z chmurą smrodu. Gorący klimat dodatkowo wysuszał im śluzówki, przez co
bakterie łatwo wnikały do organizmu. Mieszkańcy nie wierzą jednak władzom,
twierdząc, że objawy u chłopca były typowe dla całej miejscowości.

A co mówi dyrekcja pobliskiej farmy, gdzie hoduje się 15 tysięcy świń?
"Wszystkie nasze świnie są odpowiednio i regularnie szczepione. Dbamy o nie
zgodnie ze wszystkimi zaleceniami służb sanitarnych" - mówi dyrektor Victor
Ochoa. "To, co się stało w La Glorii to tylko nieszczęśliwy zbieg
okoliczności z tym ogromnym problemem, jakim stała się świńska odmiana
wirusa grypy" - dodał.

PW

"Daily Mail"
wtorek 28 kwietnia 2009 14:40
nickem (15:14)

21 kwietnia 2009
Prawda o MONSANTO - genetycznym koncernie trującym

Monitorpolski's Blog

Chca go ratowac !!!
a gdzie w tym jest zdrowie ludzkie ?????

Monsanto przegrywa sprzedaży z dłuższymi kategoriach homologacyjnych.
Zmiany mają w pełni obowiązywać w MARCU, gdy są one opublikowane w Rejestrze Federalnym. . Celem USDA jest skrócić czas zatwierdzania upraw GMO w połowie w celu szybkiego wdrożenia ich do globalnej podaży żywności.
Obecny proces USDA trwa dłużej niż chcieliby z powodu "interesu publicznego, prawne wyzwania, wyzwania związanego z nadejściem krajowych standardów ekologicznych żywności" mówi USDA zastępca administrator Michael Gregoire. "

…"rzeczywistości, problemem jest w tym że Monsanto może stracić płynność finansową przez narody, takie jak prędkość Brazylii nasion zmodyfikowanych genetycznie poprzez śmiesznych procesów zatwierdzania.

Steve Censky, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia sojowej, stwierdza to całkiem wyraźnie.

Jest to posunięcie, aby pomóc Monsanto i inne biotechnologii squasha gigantów konkurencji i osiągać PROFITY (zyski).
Po tym wszystkim, kto dba o zdrowie publiczne? "
calosc w linku
http://www.nationofchange.org/usda-give-monsanto-s-new-gmo-crops-special-speed-approval-1330267848

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

Warto pamiętać, że 85 proc. roślin jest zapylanych przez pszczoły. Niebezpiecznym sygnałem jest też powstawanie w USA superchwastów, których nie można w żaden sposób wyplenić.

Słaba ochrona – nieoznaczone produkty

W Europie uprawy GMO stanowią dziś zaledwie 0,1 proc. wszystkich użytków rolnych, ale przerażone rządy Francji, Niemiec, Austrii, Włoch, Węgier, Grecji i Luksemburga już zakazały stosowania genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 810, jedynej dotąd oficjalnie dopuszczonej. Decyzję w Niemczech zaskarżył do sądu koncern Monsanto, amerykański gigant dostarczający biotechnologicznych surowców do produkcji pasz i żywności. Wymienione kraje rozważają wprowadzenie całkowitej blokady na GMO.

Co robi rząd Tuska? – Postawa rządu jest obłudna, bo ministrowie utrzymują, że chcą Polski wolnej od GMO, a zamierzają wprowadzić zgodę na komercyjne uprawy transgeniczne. Wszystkie sejmiki wojewódzkie sprzeciwiły się takim uprawom, ale dla ministra rolnictwa nie ma to jak widać znaczenia – komentuje dr hab. Ewa Rembiałkowska.

- Jeśli zgodzimy się na GMO to zlikwidujemy różnorodność gatunkową i Polska przestanie.

jadłodajnia

Do jedzenia trawy, ale trawa nie rośnie w hodowlanych konglomeratach, poza tym jest droga, a kukurydza i soja cieszą się znanym nam już korporacyjno-rządowym wsparciem. Na kukurydzy krowa szybciej rośnie, mięso jest bardziej tłuste i tańsze. Przeciętny Amerykanin zjada dziś90 kilogramówmięsa rocznie (Polak 65), czyli o30 kilogramówwięcej niż przed 50 laty.

„Mięso” jest tu terminem umownym, bo miele się resztki tego, co nie „poszło” w postaci steków – tłuste ścinki, oczy, uszy i podroby.

Kto jest największym odbiorcą mielonej wołowiny w USA? McDonald’s.

Nie gorzej od producentów wołowiny radzą sobie bossowie od kurczaków. Na wzór Monsanto wyspecjalizowali się w uzależnianiu od siebie hodowców. Korporacja stawia halę produkcyjną wartą 300 tysięcy dolarów i podpisuje z farmerem kontrakt. Hale i kury należą do firmy, rolnik dostaje wypłatę za samą hodowlę. Dziesiątki tysięcy ptaków stłoczonych w jednej hali, na dostarczonej przez firmę paszy, rośnie w 48 dni do rozmiaru, jaki jeszcze przed 30 laty osiągały w trzy miesiące. Taki kurczak nie umie nawet chodzić, bo kości nie nadążają za rosnącą jak szalona masą mięśniową.

w USA nie trzeba na etykietach informować konsumentów, czy żywność jest genetycznie modyfikowana albo czy krowom, od których pochodzi mleko, wstrzykiwano.

MyZorki | Męski punkt widzenia. Fotografia uliczna – street photography, filmy video, styl życia, espresso

Odpowiedz na mój list od jednego z senatorów RP pana Pawła Klimowicza. Wyraził on stanowisko przeciwne wprowadzeniu GMO do Polski i tak też zagłosuje odnośnie ustawy o nasiennictwie. 
Oby takich osób było jeszcze więcej w naszym Senacie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami Genetycznie modyfikowane organizmy, GMO, Monsanto, Stop GMO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Lotse

Mających ułatwić przeforsowanie prawnych środków do karania opornych . W dokumencie zaznaczył , iż “mogą one pomóc wzmocnić Pro-Biotech głosy w EU “ = zachęcić :) do poddania się propagandzie GMO .

W Polsce również zaroiło się wówczas od reklam – bo inaczej tego nie nazwę – GMO . Ba- okazało się , że “GMO jest bezpieczne i pomoże zwalczyć głód na świecie … “- nie kontynuuję , bo co do wycierania gąb ludzką biedą  i niewiedzą wyraziłam się wcześniej … wiele razy

“Bezpieczne “… no trudno , żeby było inne , jeżeli była , niezwykle aktywna promotorka i pracownica Monsanto , Pani Margaret Miller , została v-ce dyrektorką Human Safety i Consultative Services przy … FDA !

Ot , taka zwykła droga kariery …..

Zachodnie media podawały : tylko w III kwartale 2010 rząd USA wydał 2 miliony dolarów na lobby w sprawie GMO . Czy może zaskoczyć , że dobrano się nawet do Pana B 16 , zwanego też Panem Papieżem , a dobrano się , bo katolicy są całkiem sporą  grupą i krzyczą “won z GMO ” bynajmniej nie najciszej .

Pan B 16 wypowiedział się więc za “wspieraniem rozwoju nowych technologii , w tym GMO oraz rozpowszechnianiem GMO ku pożytkowi człowieka ….” . No .

Ja nie.

Monsanto gmo

strzegowskie wiesci - Onet.pl Blog

Nas pomyśli, jak jest to możliwe? Gdzie jest prawo i interwencja rządowych instytucji ustanowionych dla obrony naszych witalnych interesów i finansowanych z naszych podatków?

Spójrzmy bliżej, jak to funkcjonuje w USA. Firmy takie, jak Monsanto, bronią swojego monopolu i interesów ekonomicznych przez opłacanie rzeszy lobbystów i nacisk na polityków, czy też media. W wielu przypadkach funkcjonuje to na zasadzie „drzwi obrotowych”, gdzie pracownik.Były sekretarz obrony Rumsfeld, dawny zarządca firmy farmaceutycznej Searle, którą korzystnie sprzedał do Monsanto. Z takimi przyjaciółmi można podbijać cały świat…

Polskie rolnictwo jest jeszcze w zasadzie wolne od GMO i nie zdominowane całkowicie przez interesy obcych firm . Jednakże, jako członek UE jesteśmy zobowiązani do podporządkowania się unijnym zasadom polityki rolnej, co wiąże się również z akceptacją upraw GMO, pomimo oporów.

I am the eye of the hurricane - garderoba - bloog.pl

— Stavros Dimas, który pomógł swym zdecydowanym stanowiskiem przy obronie Doliny Rospudy, tym razem przeciwstawił się znacznie potężniejszym interesom - międzynarodowym korporacjom chemicznym, których celem jest wprowadzenie GMO (genetycznie modyfikowanych organizmów) na pola Europy. Dimas zablokował wydanie pozwolenia na uprawę dwóch odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, do których patenty posiadają dwa międzynarodowe koncerny - Syngenta i.

Nad uprawami przez korporacje chemiczne posiadające patenty na zmutowane rośliny, co wyraźnie widać na przykładzie Stanów Zjednoczonych czy Argentyny. Wygranymi będą wtedy nie rolnicy i konsumenci, ale akcjonariusze takich korporacji jak Monsanto, DuPont czy Syngenta.

 

Konkrety? W zeszłym roku w Ameryce wydarzył się skandal związany z zanieczyszczeniem ryżu naturalnego odmianą modyfikowaną.  Ryż.