O czym chcesz poczytać na blogach?

Monotype

Muzykoteka

Strony

Najnowsze wpisy

  • Muzykoteka nr 127 – Maninkari
  • Muzycznego Jajka!
  • Muzykoteka nr 126 – Monotype Rec.
  • [Dobrowolne Mp3] Iroha – Shooting at the Clocks EP.

Łamiemy Schematy | | Oceniamy Fanfiction | | IE

1. Pierwsze wrażenie [1/5]
Ostatnio zaczynam odnosić wrażenie, że wszystkie gnioty świata uwzięły się na mnie i zgłaszają li tylko do mnie. Ten adres… Błagam, czy jeden myślnik nie jest wystarczający? Rozumiem, login być może był zajęty. Ale od czego są te płaty mózgu, które są odpowiedzialne za kreatywność? Nieczynne? Zamknięte z powodu remontu? To ponad moje siły witalne.
Policzyłam do stu, wyrównałam oddech i kliknęłam na avatar. Niestety, okazuje się, że może być gorzej. Jest gorzej. Odpycha mnie w zasadzie wszystko: począwszy od nieśmiertelnej Arewny, dla odmiany udającej Bellatrix (?!), poprzez czcionkę Monotype Corsiva w nagłówkach, aż do dziury w patternie. Tak, dziury.
Teraz to naprawdę mi słabo.

2. Pomysł [0/10]
Nie ma to jak powielanie schematów, nieprawdaż?
Witam serdecznie córkę Bellatriks Lestrange – biedną, opuszczoną i samotną dziewczynkę numer cztery tysiące pięćset sześćdziesiąt dwa. Zachwycające.
Tekst jest ogólnie najnudniejszym, jaki kiedykolwiek przeczytałam. A czytałam sporo, uwierz mi. Przebiłaś nawet Syzyfowe prace, na które od tej pory będę spoglądać z nabożnym szacunkiem. Przyrzekam.
W pierwszym rozdziale w nadzwyczaj monotonny sposób opowiadasz.

pierdel, serdel, burdel

Bo to tak fajnie. Raz na uniwersytecie jakieś laski położyły się na stołach i darły gazety rozrzucając je wokół siebie i to też miał być performance i wielka sztuka. Zresztą, czego się spodziewać, skoro w każdej klasie w liceum znajdzie się co najmniej jedna dziewczynka, dumnie nazywająca się artystką-fotografem, która robi zdjęcia grupie kilku koleżanek – artystek-fotomodelek. No one wiadomo, dziwnie się ubierają, przybierają dziwne pozy i robią głupie miny, a potem ich zdjęcia profesjonalnie przerabia się w photoshopie na czarno-białe, zwiększa ostrość, kontrast, takie tam pierdoły, na koniec pierdolnie się gdzieś w rogu swój podpis czcionką monotype corsiva no i jest SZtuka! Przez duże SZ. Na jeszcze większy absurd zakrawają dziewczyny, które rozbierają się do naga i dają sobie strzelać foty przez ąrtystów z digarta na digarta. W końcu super jest być przedmiotem sztuki, super tworzyć sztukę i jak można sobie jeszcze na fajne lachony popatrzeć to już w ogóle ekstra!

Są jeszcze digartowi poeci, a za wiersz uważa się tam zdanie wielokrotnie złożone albo kawałek prozy porozbijane na krótkie wersy podobnej długości pełne tak wyszukanych, że aż bezsensownych, pełnych grafomani metafor. Czasami czytając takie wypociny zastanawiam się, czy piszący to ludzie odebrali w ogóle jakiekolwiek.

[ biuro ceraty - oceny blogów ]

Od łask?
A w ogóle w pierwszym rozdziale, dziewczyna przebrana za chłopaka (udające go przecież i w wymowie, jeśli się nie mylę), mówi o sobie w rodzaju żeńskim, ale to jej nie zdradza, o dziwo.
No i po przecinkach spacja się kłania.
A w ogóle skąd w średniowieczu ta doza nowoczesności? No ale w fikcji literackiej możliwe jest wszystko.
Więc, popróbuj więcej staropolszczyzny (próba naśladowania „Krzyżaków” niewskazana, ale trochę słówke typu „owszem” jak najbardziej).
Co tu jeszcze? Menu. Jak najbardziej, może być lekko z boku, nie rzucające się w oczy. Tylko teraz mi brakuje jakiejś czcionki typu monotype corsiva, albo czegoś mniej „średniowiecznego”.
Nie mam się już czego czepiać, jestem w dobrym nastroju, więc wstawiam z pełną satysfakcją 5+.
Pozdrawiam, Panna O. (Olą zwana).


skomentuj - 4czwartek, 30 sierpnia 2007, sarkazm.mylog.pl/

Tym razem ktoś bardziej Sarkastyczny.

Grafika twoja, własnoręcznie robiona i co najlepsze, nie jest zła. Idealna też nie jest, bo zdjęcie jakieś smętnej dziewczyny na ciemnym tle. Pospolita masa robiona twoją ręką.
Ni w pięć ni w dziesięć.

Od kwietnia pisałaś.
Warto było?
Gargulec włącza oko.