O czym chcesz poczytać na blogach?

Monety

Numizmatyka oraz inwestycje alternatywne

Z Internetu, gdzie możemy je zdobyć za darmo lub niewielką opłatą – dlatego także i w tym wypadku liczy się innowacyjność.

Co chwilę powstają serwisy internetowe, gdzie możemy sprawdzić wszystkie interesujące nas rzeczy, prześledzić aktualne ceny monet itp. Warto się więc zastanowić, czy zamiast kupować katalog nie lepiej zainwestować pieniędzy w zakup jakiegoś ciekawego numizmatu czy odłożenia ich na swój pierwszy milion.

 

Często spotykam na forach internetowych informacje, że cena danej monety niedługo podskoczy. Ostatnio przeczytałem, że moneta o nominale 2 euro z roku 2004 „75 lecie założenia Watykanu” zdrożeje o kilkaset złotych? Czy takie informacje są prawdziwe? Czy warto zainwestować w tą monetę?

Poruszył Pan ważną sprawę. Otóż nie można przewidzieć jak ukształtuje się cena monety w najbliższym czasie. Posty o takich treściach piszą zazwyczaj tzw. „naganiacze”. Kupują oni np. kilka sztuk takich samych monet i zakładają wątki/tematy o akurat tych monetach. Często na początku padają pytania typu: „Co sądzicie o.

polskiemonety.blog

Notowań. Natomiast lokując pieniądze w monety nie mamy ryzyka, tylko szansę na podwojenie zainwestowanego kapitału. Dlatego, że cenne monety nigdy nie tracą na wartości.

Rynek monet

Rynek wtórny handlu monetami, rządzi się swoimi niepisanymi prawami. Ta forma inwestowania w numizmatykę jest odpowiednia nawet dla najbardziej przezornych osób, ponieważ tutaj mogą tylko zyskać. Zasadnicze pytanie brzmi tylko ile? W celu rozpoczęcia tej formy kolekcjonerstwa a zarazem małego biznesu, warto spróbować swoich sił i rozejrzeć się na początek na Allegro. Sprawdzić jakie monety są najbardziej cenione. Która seria monet cieszy się dużym zainteresowaniem, wśród potencjalnych kolekcjonerów. Warto też przejrzeć plan emisyjny, który jest udostępniony na NBP. Następnie należy podjąć decyzję, jakie monety jesteś w stanie nabyć. Potem zostaje cierpliwe czekanie, aż wzrośnie cena danych monet i sprzedaż po atrakcyjnej cenie. Taka re inwestycja monet na rynku wtórnym to szybki zysk i duża stopa zwrotu, bez większego ryzyka. Liczy się wiara we własne decyzje, które powinny być podejmowane w odpowiednim momencie.
Monety kruszcowe,.

ABC Numizmatyka : Monety złote, srebrne, Nordic Gold

Producent: Mennica Polska

Stan zachowania: I (menniczy)
Nominał: 500 zł
Waga: 31,1 g
Rant: gładki
Stop: złoto - Au próby 999,9
Średnica: 32,00 mm
Producent: Mennica Polska S.A.

Ceny złota - 10 lat:Złota moneta bulionowa zabezpieczona jest plastikowym opakowaniem typu CertiCard, zawierającym wystawiony przez Narodowy Bank Polski zafoliowany certyfikat autentyczności, który zawiera dane techniczne monety oraz krótki opis.
Awers: wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wokół orła przerywana linia okręgu oraz nieregularny ornament z perełek. Pod orłem napis: 500 ZŁ. W otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA oraz oznaczenie roku emisji. Przy obrzeżu stylizowane nieregularności bicia.
Rewers: Stylizowana sylwetka orła bielika. Pod orłem napis w dwóch liniach: 1 UNCJA / CZYSTEGO ZŁOTA. Z prawej strony.

numizmatyka - poradnik inwestora - Onet.pl Blog


21 września 2009

Dziś nowa emisja, moneta okolicznościowa o nominale 2 zł Częstochowa - Jasna Góra. To pierwsza moneta z nowej serii Miasta w Polsce. W tym roku będą jeszcze dwie.

Moim zdaniem woreczek można nabyć i w długim okresie będzie to dobra inwestycja. Dla osób które są zainteresowane pojedyńczym egzemplarzem, polecam aukcje poradnika. Cena atrakcyjna i dodatkowo kupon do serwisu poradnik-numizmatyczny.pl

numizmatyka
skomentuj

18 września 2009
18 września emisja monety o nominale 2 złotych. Moneta bardzo ładna. Podaję link do katalogu monet 100 rocznica powstania TOPRW tej chwili polecam aukcję poradnika numizmatycznego, gdzie można nabyć monety w zestawie wraz z miesięcznym dostępem do poradnika numizmatycznego. Cenę zestawu wyceni.