O czym chcesz poczytać na blogach?

Mohammed vi

Dancing With Camels

Marokanki przeszły długą i ciężką drogę do wolności. Dziś mogą pracować, zakładać firmy, być delegatkami politycznymi, ambasadorami i doradcami królewskimi. Mogą nawet się rozwodzić! To zdecydowanie ich czas – czas Marokanek! Uchwalona w 1972 roku konstytucja dała im prawo do głosowania i kandydowania. A w 2004 r. wprowadziło w życie Mudawwanę, popierany przez króla Mohammeda VI, nowy kodeks rodzinny, według którego “kobiety są siostrami mężczyzn wobec prawa”. Poligamia wymaga teraz zgody pierwszej żony i pozwolenia sędziego, który analizuje możliwości finansowe petenta (co w praktyce prawie całkowicie wyeliminowało problem wielożeństwa). Wiek małżeństwa podniesiono z 15 do 18 lat. W razie niedopełnienia obowiązków małżeńskich,.

Zapasowy - bloog.pl

Zawodu*


Był po prostu więźniem Voldemorta...
Bo najważniejsze to kochający rodzice...

...w luksusowym apartamencie, z kilkunastoma pokojami, łazienką, biblioteką
Och, to było zaledwie mieszkanko letnie.


i laboratorium w stylu barokowym
Nie ma to jak kwas siarkowy VI rozlany na złotych kafelkach. A ozdobne żyrandole wspaniale komponują się z Tablicą Mendelejewa czy tabelami powłok i pod powłok.

I chodź
Ale gdzie? *niewinna mina*

Czarny Pan nie pozwalał na jakiekolwiek znieważanie Harry’ego, ten jednakbył torturowany
AŁtorka nie może się zdecydować.


Wspominałam, że Pulcinella jest wariacko skromna? A pomyśleliście coś innego czytając ten, niezwykle krótki i ubogi w szczegóły opis?

Wszelkie prośby, skargi, zażalenia, pytania i inne proszę kierować na pulcinellowy e-mail: pulcinella@windowslive.com
Dziękuję.

Księga poszkodowanych aŁtorów.

  • czytaj Księgę Gości
  • wpisz się do Księgi

Ostatni wpis w księdze:

  • data: 15.06.2011 16:46:52
  • autor: Mohammed Grauman
  • treść: Znalazlem ten blog c...

Lubię to

Potrzebne i ciekawe

W 3000 pne, kiedy Egipcjanie uczyli się pisać i tworzyć cegły, już importowali duże ilości mirry. Najstarszymi przedmiotami używanymi do handlu najprawdopodobniej były przyprawy, gumy i inne pachnące rośliny, głównie zarezerwowane dla celów religijnych

Średniowiecze.

Rozprzestrzeniania się Islamu pomogło rozwinąć popularność i wiedzę o zapachu. Mohammed, którego życie przypada na VI i VII wiek, powiedział, że kocha dzieci, kobiety i zapach ponad wszystko. Jego ulubionym zapachem była prawdopodobnie kamfora (henna), ale to róża przeniknęła do kultury muzułmańskiej.

Dzisiejszy świat.

W XIX wieku, dwie istotne zmiany nastąpiły w świecie zachodniego zapachu. Francja stała się liderem na światowym rynku twórców zapachu.  Obecnie.

Krytyczne Studium Islamu (Islam Terroryzm Europa Muzułmanie Al Kaida Terroryści Dżihad Fundamentalizm Islamiści Polska Talibowie)To zdjęcie jest niezapomnianą ikoną trwającego wiele dekad konfliktu Arabsko-Izraelskiego: Mohammed al-Durra, 12 letni chłopiec, wpada w ogień krzyżowy w Gazie, drży przyczepiony do muru, a jego ojciec desperacko próbuje ochronić go swoim ciałem. I wtedy Mohammed al-Durra zostaje postrzelony i zabity przez izraelskich żołnierzy.

Jego śmierć, we wrześniu 2000 roku, zainicjowała poematy o palestyńskich cierpieniach oraz zamachy samobójcze. Według raportu.

Dziennikarz, James Fallows napisał artykuł dla Atlantic Monthy prezentujący „przekonujące dowody iż fatalne strzały nie mogły paść ze strony Izraelskich żołnierzy”.

Jakiś czas temu Denis Jaembar, redaktor naczelny francuskiego L'Express oraz dokumentalista Daniel Laconte uzyskali możliwość obejrzenia „czystego”, nieedytowanego zapisu video z całej strzelaniny. Doszli oni do tego samego wniosku. „Tylko Palestyńczycy mogli ze swoich pozycji uderzyć w chłopca”. Leconte powiedział sieci CBN „Jeśli byłyby to Izraelskie pociski, to mielibyśmy do czynienia z bardzo dziwnymi pociskami, ponieważ musiałyby skręcić na rogu”

Nadal jednak nie wiemy czy historia Mohammeda al-Durry została.