O czym chcesz poczytać na blogach?

Mogwai

ladaco blog

Streetlights as fairgrounds
And I tried a hundred times to see the road signs as Day-Glo.

Old songs, stay till the end.
Sad songs, remind me of friends.
And the way it is, I could leave it all
And I ask myself, would you care at all.

(Mogwai)


***

nie zdarza mi się wklejać nie swoich tekstów. nie zdarza mi się pisać długich notek. nie zdarza mi się mieć takiego nastroju. nie zdarza mi się czuć tak fajnie. nie zdarza mi się przypominać, bo z reguły pamiętam cały czas. no i wreszcie muszę powiedzieć coś, co siedzi we mnie od dłuższego czasu: Mogwai to mój ulubiony zespół hehe. mocne wyznanie. nocne wyznanie. posłuchajcie sobie tego kawałka. znany jest bardziej jako CODY. ech. ale się rozpisałem. chyba na rok starczy hehe.
no i jeszcze to:


Take Me Somewhere Nice

Ghosts in the photograph
never lie'd to me.

I'd be all of that
I'd be all of that.

A false memory
would be everything.
A denial my eliminent.

What was that for?
What was that for?

What would you do
if you saw spaceships
over Glasgow?
Would you fear them?

Every.

Wonderland. [1024x768]

Sylwii Małą Syrenkę i Alladyna. Odwala. A w bajkach najfajniejsze jest to, że są musicalowe i można sobie pośpiewać. I w nich wszystko jest proste: czarne albo białe, motywy działań bohaterów przejrzyste.
Uczę sie do ajbi. Wzięłam tydzień wolnego na samodokształcanie. Budzę się rano, otwieram okno, nie otwieram drzwi. Dla postronnych zostają one zamknięte cały dzień. Przez to w moim pokoju panuje swoisty mikroklimat, świeże powietrze i temperatura wyższa niż w całym domu. Włączam kompa. Rozgrzewa się, odgłosy maszynki do mięsa. Spowalnia. Winamp: plejlista 3 godzinna: sigur ros, massive attack, mogwai i nieliczne grahamy coxony, ścianki i queen of troubled teens. Na podłodze masa kserówek, podręczników... atmosfera nauki. Ogółem nawet się uczę. Taka forma przyswajania wiedzy to mi odpowiada... żyję sobie dniem dziejszym, a nie jak w łikend wczrajszym, jutrzejszym..
Może i w Polsce sa najtańsze płyty w UE. Możliwe. Tylko czemu do jasnej cholery zaopatrzenie siada. Wypisałam sobie dzisij przed wyjściem z domu 7 tytułów, na które gotowa bylam wydać oszczędności. Byłam w Empiku. Tylko "Happy songs for happy people" Mogwai, no to może pójdę dalej. Music shop - nic. Zdegustowana wróciłam do domu i.

pani-filozof blog

Lepiej, dobrze, źle. Może być tak, jak jest teraz. Nie rozumiesz, że JA NIE CZUJĘ? Nie chcesz chyba tego zrozumieć.
W moim śnie byliśmy razem chyba, bo gdy oglądaliśmy to dziwne niebo w wypożyczalnie kaset video i płyt DVD to mnie objąłeś... opowiadałeś mi o tym dziwnym niebie. Mówiłeś, że na tym niebieskim pasku, który tam był umierają ludzie. A tam był taki malutki pasek w kolorze niebieskim. Reszta była granatowa..........


2003-07-11 21:34:09
skomentuj (0)


:*


Słucham Mogwai... i co? Depresja? Ukojenie? Spokój? Strach? Smutek? Zniecierpliwienie? Miłość?

A może wyciągniesz do mnie rękę? Chcę posłuchać Twego serca, chcę wtulić się w Twoje dłonie.

Nie po prostu........ Mogwai i jak przy tym nie zwariuję, to znaczy, że mam dobry dzień...


2003-07-11 22:28:45
skomentuj (0)


trapezy


A ja powinnam już spać... Ty pewnie dawno już sobie chrapiesz w łóżeczku... i nie mam z kim zamienić literek na tleniku. Muszę jeszcze.

muzyka - Onet.pl Blog

Wskazuje na to, że może być nawet większa niż w poprzednich latach. To nie jest jeszcze na tyle silny festiwal, o którym mogę powiedzieć, że na pewno będzie istniał następne lata, ale pomimo tych zaledwie dwóch lat, impreza ma już dosyć ważny status na mapie kulturalnej Polski.

Off Festival ma ustalony konkretny profil. Nie każdej tego typu imprezie w Polsce się to udaje. Ale również jest on nastawiony tylko na odbiorcę niszowego. Czy to sie sprawdza? 

AR: Ja uważam, że nie tylko niszowego, bo wśród tych artystów, są również tacy, którzy są znani na całym świecie. Mogwai, pomimo tego, że jest niszowym artystą z np. Nelly Furtado, jest również niewątpliwie bardzo znany. A wykorzystując fakt, że mogę zaprosić takie zespoły jak Mogwai, British Seapower, czy Iron & Wine, na tym festiwalu zagrają też zespoły, które pełnią rolę naprawdę niszowych artystów. W tym roku byłyby to np. zespoły Singapore Sling, czy So So Modern. 

Z tego co widzę duży nacisk jest położony na polskie kapele. Jest w czym wybierać? 

AR: Na tym festiwalu zawsze będą grały polskie zespoły obok zagranicznych. Nie chciałbym,.