O czym chcesz poczytać na blogach?

Modele

Matsu Blog

Około 500 zł

1:10
Najbardziej rozbudowana klasa wśród modeli zdalnie sterowanych. Aut tego typu jest najwięcej na rynku, w przeróżnych opcjach. Od aut rajdowych po DTM. Dziesiątki stosuje się w wielu dziedzinach modelarstwa: driftingu, rajdach, wyścigach torowych itp. Tak samo jak w samochodach 1:1 auta z różnych dziedzin znacznie różnią się od siebie.
Najczęstszym napędem jest napęd na 4 koła – 4WD lecz w 10 znajdziemy również RWD i FWD. Opcji jest masa i w tej klasie każdy znajdzie coś dla siebie.
Standardowo elektryk rozpędza się do 30-40 km/h, po tuningu nawet 100. Modele spalinowe 40 – 80 km/h. Rozbieżność jest uzależniona od wielkości silnika w modelu i jego mocy.
Dziesiątki posiadają karoserie odwzorowujące konkretny samochód.
Cena jest uzależniona od tego co jest w opcji modelu.
Cena: około 700 zł

1:8
Skala ta jest popularna głownie w modelach spalinowych. Zasilane są silnikami powyżej 3,5 ccm. Prędkość maksymalna to około 80 km/h. W brew pozorom prowadzą się prościej niż 1:10. Koszy utrzymania są jednak większe. Dodatkowo model potrzebuje więcej miejsca do jazdy.
Cena: około 1,5 tys. zł

1:5

Moja przygoda z modelami RC

Na lodzie (póki ten lód nie stopnieje bo zapowiadają ocieplenie:( ) Już robię plany na tuning wizualny! Zaniedługo wstawie zdjęcia. PoZdRo FoR aLl !!!
21:35, makromann
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 grudnia 2005
Mój pierwszy post
Witam wszystkich którzy zaglądneli na ten blok i fanów modeli RC :D. Będę tu opisywać co i jak zrobiłem z swoim modelem RC (narazie jest to model Tamiya TT-01). A więc zaczynamy. Od paru miesięcy zaczeły mnie interesować modele RC, tak się napaliłem że sobie taki kupiłem. Wczoraj 1.12.05 znalazłem ofertę sprzedaży na forum www.rcauto.pl. od Konrada jego nick na tym forum to _Konrad_. Cena okazyjna, model prawie nówka dotego jeszcze pakiet EPIC'a 3000 mha i dodatkowy silnik cena okazyjna ale się okaże czy nie będzie żadnej wpadki i niespodzianki jak przyjdzie mi ten model. Po uwzględnieniu formalności ze sprzedającym oferta na forum już była nie aktualna bo kupiłem ten model :]. Dziś rano (piątek 2.12.05) wyśle mi ten model i.

petrus blog

Dzięki temu model jest mocny i lekki, gdyż waży około 450 gramów.
– Mam też szybowce z bank systemem, który pod wpływem szybkości modelu zdobywa wysokość – mówi zawodnik stwierdzając, że takie rozwiązanie czasem pomaga, a czasem... przynosi odwrotny skutek w postaci obniżenia pułapu lotu. Wtedy nie można już mieć nadziei na osiągnięcie maksymalnego czasu utrzymywania się modelu w powietrzu, określonego przez organizatorów zawodów.
– Dużo rzeczy zepsułem, zanim coś zrobiłem – wspomina Krzysztof początki majsterkowania i budowania modeli samolotów. – Pamiętam, pierwsze modele kleiłem z tatą. Siedziałem dzień w dzień całą zimę do drugiej, trzeciej nad ranem, aby się wyrobić w czasie. Pośpiech był podyktowany tym, że wchodząc do kadry narodowej musiałem mieć cztery modele zdolne do lotu, a miałem tylko jeden. Dziś także uczę się na błędach i często słyszę, jak tato na mnie krzyczy, lecz wcale mu się nie dziwię.
Ale nie tylko same modele szybowców interesują zawodnika. Ostatnio wykonał samolot zdalnie sterowany, którym chce się pobawić. Jego uwaga kieruje się też w stronę bardzo dobrych modeli z systemami komputerowymi, kosztującymi od dwóch do pięciu tysięcy.

...::::Skutery::::........::::Tuning::::....

Do 0,95 bara powoduje opóźnienie w reakcji na gaz. Dzięki użyciu chłodnicy powietrza doładowującego skuter zachowuje jednak optymalne osiągi bez względu na czas obciążenia silnika i temperaturę zewnętrzną. Rozbudowany airbox spowodował jednak praktycznie całkowite wyeliminowanie schowka.
W odróżnieniu od zwykłego Jet Forca zrezygnowano z układu ABS. Układ hamulcowy stanowią dwutłoczkowe hamulce tarczowe. 13 calowe koła dobrze radzą sobie z osiągami, choć przy wysokich prędkościach możliwe jest drobne trzepotanie kierownicy 

Peugeot Jetforce jest najnowszym modelem znanej firmy Peugeot. Długo oczekiwany przez wszystkich wreszcie trafił w nasze ręce. Mieliśmy możliwość przetestowania tego modelu jako pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych stron internetowych na świecie.
Z wyglądu bardzo atrakcyjny. Jego stylistyka znacznie odbiega od obecnie przyjętych kanonów projektowych. Niemniej jednak właśnie ta jego inność przyciąga ku niemu tak duże zainteresowanie. Dość interesująco i kanciasto wyprofilowany przód. Dobre umiejscowienie chłodnicy. Wszystkie detale te nawet najdrobniejsze.

auta

Wyższej zaprojektowane zostało na bazie limuzyny o kodzie E34 i pojawiło się na rynku w 1991 roku. Wtedy też BMW zaprezentowało model z napędem na wszystkie koła 525iX. Od połowy maja 2004 oczy cieszy najnowsze BMW seria 5 Touring. Oczywiście można wybrać także wariant 4x4, oznaczony symbolem xi. Samochód na początku 2007 roku przeszedł drobny lifting stylistyczny i mechaniczny, czego owocem są efektywniejsze ale jednocześnie bardziej ekonomiczne jednostki napędowe.
 
23:53, paol-a
Link Dodaj komentarz »
BMW Seria 6 Cabrio - wszystko o modelu
BMW seria 6 cabrio światową premierę miała podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, na początku 2004 roku, zaledwie cztery miesiące po premierze najnowszej wersji tego modelu w wersji coupe (na IAA we Frankfurcie). Największą zaletą "szóstki" z otwieranym dachem jest możliwość sportowej jazdy w czteroosobowej limuzynie pod gołym niebem, jaką mogą zaoferować tylko nieliczne modele.
23:52

Blog Michała Aniserowicza


 Func<RegisteredCustomer, bool> expression = customer => customer.CustomerName.ToLower().Split(' ').Any(x => x.StartsWith(NameFilter.ToLower())) || customer.CompanyName.ToLower().StartsWith(NameFilter.ToLower()); 

(Zaznaczona linia dzieli nazwę (imię i nazwisko) klienta na słowa, w których szuka tych akceptowanych przez filtr.)

Implementacja w kontrolerach
Filtrowanie i wyświetlanie pozycji udostępniają akcje (i widoki) Index stron klientów i produktów. Korzystają one z odpowiednich modeli:
(dla strony klientów)

 public class CustomersIndexViewModel { [DisplayName("Imię i nazwisko lub nazwa firmy")] public string NameFilter { get; set; } // wspomniane pole filtru klientów public List<RegisteredCustomer> Customers { get; set; } // lista klientów } 

(dla strony produktów)
 public class ProductsIndexViewModel { public ProductsFilter Filter { get; set; } // filtr produktów public List<RegisteredProduct> Products { get; set; } // lista produktów } 

Akcje wyglądają więc tak: