O czym chcesz poczytać na blogach?

Mocznik

urodny

Paznokcie mają przede wszystkim żywe, soczyste kolory. Szalenie modna jest klasyczna czerwień, ale w odcieniu koralowym. Kroku dotrzymuje jej neonowy róż i ponadczasowy czarny, który dwa sezony temu zawładnął sercami gwiazd Hollywood, dzięki paznokciom na pokazach Chanel.


Komentarzy: 0 Mocznik w kosmetyce 2009-03-15 Używany w kosmetykach mocznik pochodzi z laboratorium lub fabryki chemicznej. W kosmetyce mocznik używany jest juz ponad 40 lat, ale ze względu na źle kojarzącą się nazwę nie był zamieszczany w składzie produktów. Mocznik ma właściwości nawilżające, jego niedobór objawia się swędzącą i łuszczącą skórą.
Działa na skórę zmiękczająco, przeciwświądowo i nawilżająco. Powoduje, że skóra jest gładka i jędrna. Jest również wykorzystywany przy leczeniu łupieżu i rozstępów.

.

Historia inna niż wszystkie. - Onet.pl Blog

Taak... - zaczął Remus. - Masz tego trochę. Trzy wypracowania, zaklęcia przywołujące i odsyłające dla Flitwicka, transmutacje poduszki i zaklęcie znikające dla McGonagall, wypowiedź dla Slughorna o wykorzystywaniu Mocznika Chrapkowatego, wykresy na wróżbiarstwo...
 - Innymi słowy - przerwał mu Syriusz - jeśli się pospieszysz, to może zdążysz do Bożego Narodzenia. Czemu nie idziesz do Hogsmeade? Wyjście jest dopiero za tydzień.
 - Mam trening quidditcha. - powiedział James. - Poza tym czuję, że McGonagall i tak by mnie nie puściła, ponieważ...
 - Potter! - rozległ się za ich plecami głos Minerwy McGonagall, opiekunki Gryffindoru. Syriusz zadusił śmiech nagłym wybuchem kaszlu, natomiast Remus i Peter wpatrywali się w Jamesa ze zdziwieniem i jednocześnie rozbawieniem.
 - Co to miało być Potter? - zapytała groźnie.
 - Ale o co pani chodzi, pani profesor? - powiedział niewinnym tonem.
 - Nie żartuj sobie Potter - wycedziła przez zęby. - A niby kto zamknął Severusa Snape'a w składziku na miotły, a jego różdżkę zostawił przed drzwiami?!
 - Ja...? - rzekł zbyt słodkim głosem Rogacz.
 - Już nie przeciągaj struny, przecież dobrze wiesz, że cię widziałam. W ramach kary zakazuję ci wyjścia do Hogsmeade w.

seledynek - Onet.pl Blog

Pisanie. Do tego dostałam miesiączkę i umieram z bólu. Dlaczego tak musi być?!? :/ Wpadłam chyba w jakąś apatię, nic mnie nie cieszy i cały czas chodzę zmęczona i śpiąca. W szkole spoko, oceny dobre, ale zawsze mogło by być lepiej :P Np. dzisiaj była klasówka z biologii. Prosty materiał jak we wcześniejszych. Wykułam się, ale oczywiście musiała mi się powinąć noga :/ Dała po prostu podchwytliwe pytanie :P "Jakie toksyny wytwarza człowiek?" No to ja genialny geniusz pomyślałam, że chodzi o to jakie człowiek w swoim organiźmie wytwarza toksyny :P Na szczęście nie tylko ja tak głupio pomyślałam ;P Napisałam dobrze: mocznik i kwas solny w żołądku. Trzeba jednak było dodać źródło, a przy moczniku (amoniaku) walnęłam tak, że lepiej nie mówić układ pokarmowy :| Co mi do diaska strzeliło, żeby to napisać, to sama nie wiem :| I celujący w łeb strzelił :/ Nie postawi mi jak mam same 5, eh... Inni byli mądrzejsi i napisali papierosy, alkohol, środki żrące :P W końcu nie napisała, że w organiźmie człowieka -_-' Ale pominowszy to wrócę do tematu z notki. Nie wiedziałam co dostanę no bo skąd :P W sumie to każdy napisał na kartce co by chciał dostać.... Ale myślę, że to trochę dziwne, fajniej byłoby gdyby nas zaskoczyły prezenty... I mnie mój.

tosia i mama tosi

agny3 , szafa tosi
Link Dodaj komentarz »
ciemieniucha

tosia postanowiła zostać wężem zmieniającym skórę na głowie i dostała lekką, ale zawsze ciemieniuchę.

przerazona mama tosi - jak przystało na matkę pierwszy raz - przeczytała wszytskie mądrosci na ten temat i ruszyła do apteki

wyuczona co chce, podeszła do swojej ulubionej pani w aptece i mówi: poproszę o jakies cudo z pochodną mocznika (a co!)

 

pani patrzy, rozgląda się na boki i mówi (sciszonym głosem):

- ma pani w domu masło?

-mam! (a co ja bym nie miała?!)

- niech pani wysmaruje główke masłem, po 30 minutach zmyje to 70% spirytusem (tym od pępka) i po sprawie

- aha....

no i tak mama tosi nie wydała grubych milionów na cudo z pochodną mocznika, a tosia ciemieniuchy juz nie ma

 

niech żyją metody babć i pań z apteki ! 

13:20, agny3 , zdrowie.

Młody Rolnik

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych sporządził bilans strat w rolnictwie w latach 2004 – 2011.

Z wyliczeń Tadeusza Szymańczaka z PZPRZ wynika, że ceny nawozów wzrosły na przestrzeni tych lat nawet o 330 proc.

I tak: w 2004 roku sól potasowa kosztowała 460 zł/t, mocznik – 560 zł/t, a fosforan amonu – 850 zł/t. Natomiast w roku 2011 sól potasowa kosztowała średnio 1500 zł/t, czyli o  330 proc. więcej niż w 2004 roku, mocznik – 1550 zł/t, a więc nastąpił wzrost o 280 proc., natomiast za fosforan trzeba było zapłacić 2080 zł/t, czyli o 245 proc. więcej.

PZPRZ zwraca też uwagę na wzrost cen oleju napędowego. W 2004 roku za litr oleju trzeba było zapłacić 2,5 zł/, a w 2011 roku już 5,5 zł/l.

Zdrożały także nasiona. Jak wylicza PZPRZ, opakowanie nasion w 2004 roku kosztowało 304 zł, a w ubiegłym roku rolnicy mogli je nabyć za cenę 540 zł.

Tadeusz Szymańczak wyliczył, że straty na 1 ha kukurydzy z tytułu podwyżek po 1 maja 2004 wyniosły:

  • na nawozach –.

Teebe Gada

Pracuje zespół ludzi, prawdziwego zjadacza mięsa wogóle nie obchodzi, że oni w pocie czoła. On chce jeść i koniec. Ma z jednej strony sklepy mięsne i restauracje, z drugiej (bo są tacy meatsuckerzy) właśnie taką kampanię, która im mówie, że dobrze robią, że jedzą mięso.
01:08, teebe , AkVaria
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 maja 2007
Mocznik

Producent mocznika wreszcie zmienił wygląd swoich worków.
Worek jest szeroki, w napisach dużo Georgii - więc nowoczesne - mają coś co nazwałbym nieliniowym układem. Napisów nie skanuje się tylko z góry na dół, trzeba oglądać wszerz = to wymusza design. Podobnie wyglądają dziś (w sensie filozofii) worki czołówki światowych producentów. Wkrótce więcej o tym co mam tu na myśli, wiem, że może to brzmieć dość dziwnie.
W kilku miejscach widać odrobinę za dużo "przefajnowania" i fascynacji nowościami, które niekoniecznie się przyjmą (jakieś warstwy nasuwające się na obrazki, błe).
Elegancki projekt worka ma pewną zasadniczą.

buduje mosty... z pajęczyny..

Pod sam dom:).. i siedziałyśmy na pkp .... i kupiłyśmy se gazety... min o żabach z defektami i mediach które buczą... aaaaa i o alkoholu na zdrowie:)) i koleta się bala gołębi... taki facet się z niej śmał...ehehehehehe... i tyle chyba.....:*
buka-boss 2003-04-11 22:18:22
skomentuj (2)


A co ma wąż między nogami?
Zastanawialiście się kiedyś co ma wąż między nogami? Ja i kilka innych osób mieliśmy okazję podczas ukulturalniającej wycieczki do Warszawy zastanowić się nad tym zawiłym pytaniem... byliśmy świadkami niezwiykle spektakularnego.. lania do Dębowego i Dr Witta:))... i wyrzucania owego mocznika przez szyberdach.. całość została wzbogacona szczegółowymi opisami przeżyć, a nawet poszczególnych faz przeżyć towarzyszących bólowi pełnego pęcherza.. I tu pozdrawiam.. śpiącego pod koniec Zbynia.. Łukasza co się oblał moczem podczs jego ewakuacji.. Daniela znawcę filmów.. i tego w czerwonym - cobył najbardziej wczuty.. czyli reprezentacje 4j..
Pozdrawiam również Łozia, która również dostarczała emocjii.. Kuby wszystkie.. dziewczynki, które wracały po bilet.. kierowcę, który "wie to na pewno"... WC wszystkie pozdrawiam.. wszystkie India Markety.. i Warszawkę! I tak KRAKÓW JEST LEPSZY!!!!!!!
buka-boss.