O czym chcesz poczytać na blogach?

Mocz

Leki na wszystkie choroby

Doświadczamy np. w szoku powypadkowym, kiedy to nie czujemy bólu.

Próby przeprowadzone na zwierzętach okazały się bardzo obiecujące – endomorfiny radzą sobie z bólem neuropatycznym o wiele lepiej niż morfina, a ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych jest o wiele mniejsze. Problemem pozostaje sposób podawania endomorfin (nie przedostają się one z krwią do mózgu) i ich szybki rozkład w organizmie (konieczne są dalsze modyfikacje). Ponieważ objawy podobne do towarzyszących pęcherzowi nadreaktywnemu daje wiele chorób, należy wykluczyć zakażenia układu moczowego i płciowego, choroby nerek, moczówkę prostą, cukrzycę. Parcie, częstomocz, ból w podbrzuszu, które ustępują w nocy, mogą wskazywać na zespół jelita nadwrażliwego. W celu wykluczenia powyższych schorzeń wykonuje się badanie moczu, test wkładkowy, polegający na pomiarze ilości wyciekającego moczu (pacjentka zakłada na kilka godzin wkładkę pochłaniającą mocz, która jest ważona przed badaniem i po nim), USG jamy brzusznej (pozwala ocenić m.in. ilość moczu zalegającego w pęcherzu), badanie urodynamiczne. W przypadku podejrzenia zaburzeń układu.

Wszystkie odcienie macierzyństwa - bloog.pl

09 kwietnia 2010 11:46

Niby mamy wiosnę, ale ciągle jakoś pochmurno... kiedy wyjdzie słoneczko? Kiedy ogrzeje moje serce i napełni mnie znów nadzieją? Bo ja codziennie tracę wiarę w lepsze jutro... tracę nadzieję, że mogę być w ciąży... W tym cyklu to już mogę zapomnieć o dwóch kreskach na teście ciążowym. Wszystko wskazuje na to, że będzie okres. Nawet temperatura się zbuntowała i skacze jak oszalała robiąc na moim wykresie zygzaki. Eh, szkoda słów.

Dziś oddałam mocz do badania, jutro będę miała wyniki. Porównam sobie z tymi z lutego i zobaczę, czy wizyty u Znachora przyniosły jakiś skutek. Zostały mi jeszcze cztery spotkania z nim. Razem będzie pietnaście. Tyle sesji miało mi pomóc... hmm, w ciąży jeszcze nie jestem, czy mogę już czuć się oszukana? Nie wiem co o tym mysleć. Jeżdżę do niego raz w tygodniu, więc jeszcze przez cztery tygodnie mogę sie łudzić, że bioenergia mi pomoże. Później idę do "normalnego" lekarza ginekologa i zacznę wszystko od nowa. Tak, mam taki plan, żeby iść do jakiegoś nowego lekarza i.

Wszystko dla dzieci - bloog.pl

Dzieci, które mają problemy z kontrolowanym oddawaniem moczu w czasie nocy, źle radzą sobie ze swoim kłopotem. Najczęściej nie rozumieją przyczyny moczenia nocnego ani jego mechanizmów. Wiedzą tylko jedno: obudziły się po raz kolejny w mokrym łóżku i znowu muszą się tego wstydzić. Powtarzający się stres, może wywołać wiele niepożądanych zmian w jego zachowaniu. Z tego też względu, rodzice nie powinni bagatelizować problemu ale jak najszybciej starać mu się zaradzić.
Przyczyny moczenia nocnego u dzieci to temat, który nastręcza lekarzom wiele problemów. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie istnieje jeden określony schemat tej przypadłości i każdy taki przypadek, wymaga indywidualnego zbadania oraz ustalenia sposobu leczenia. Nie zawsze jednak rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym jest ustalenie przyczyny moczenia nocnego u ich dziecka. Trzeba więc, wciąż edukować rodziców w tym właśnie kierunku. Przyczyny moczenia nocnego mogą mieć bardzo różne podłoże: psychologiczne, fizjologiczne lub genetyczne. Nie zgłaszając do lekarza.

Jak dbać o kota ? - Onet.pl Blog

Skomentuj mnie
Zaznaczanie terenu...
Koty są zwierzętami z silnym instynktem terytorialnym. Używają one różnorodnych sygnałów do wyznaczenia granicy dla innych osobników. Do owych sygnałów należą : drapanie, zostawianie zapachu poprzez ocieranie oraz spryskiwanie, strzykanie moczem.
    To ostatnie z zachowań jest najbardziej uciążliwe dla domowników. Strzykanie, bo o nim mowa to spryskiwanie strumieniem moczu o przykrej woni pionowych powierzchni. Nie ma to nic wspólnego z załatwianiem się poza kuwetą, które może zwiastować poważne problemy ze zdrowiem naszego pupila. Kot może strzykać, a jednocześnie prawidłowo oddawać mocz do kuwety.
Dlaczego koty pryskają moczem?
    Jest to całkiem normalne dla nie kastrowanego kocura, że znaczy terytorium moczem. Zachowanie to rozpoczyna się wraz.

Moja Pierwsza Ciąża i Wiedza o Niej

Lub większych sklepach. Kobiety przeprowadzają je zazwyczaj same w domu. Wykrywają ciążę już około 10 dni od momentu zapłodnienia. Jeśli zostaną wykonane w prawidłowy sposób i w odpowiednim momencie, wynik jest wysoce prawdopodobny.

Domowy test ciążowy

Sposób przeprowadzenia danego testu zależy od firmy, która go produkuje. Niektóre zalecają umieszczenie testu pod strumieniem moczu (test w postaci flamastra), inne – zebranie moczu do pojemnika i umieszczenie w nim testu (test paskowy), jeszcze inne – zebranie moczu do pojemnika, pobranie z niego kilka kropli i umieszczenie ich na teście (test płytkowy). Poza tym różny jest również czas oczekiwania na wynik testu – zwykle jest to kilka minut, po których kobieta sprawdza, czy w odpowiednim okienku pojawiła się jedna czy dwie kreski. Nowsze testy pokazują słowo "ciąża".

Większość firm zaleca także powtórzenie testu po kilku dniach. Jeden negatywny wynik nie zawsze oznacza, że kobieta nie jest w ciąży, szczególnie jeśli test został.