O czym chcesz poczytać na blogach?

Mobbing

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

Ich zdaniem, poziomowi finansowania systemu opieki zdrowotnej. Domagali się również przywrócenia możliwości podpisania dwóch kontraktów z odpowiednikiem naszego NFZ.


01 lutego 2008
Mobbing to nie wymysł nadwrażliwych
W Polsce zapis prawny dotyczący mobbingu pojawił się w znowelizowanym kodeksie pracy w 2004 r. Mobbing został zdefiniowany jako działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu. Celem mobbingu jest "zaniżenie oceny przydatności zawodowej, poniżenie, ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników".

Trzeba pamiętać, że żaden sąd pracy nie będzie rozstrzygał jednorazowego konfliktu – szykanowanie ofiary musi trwa przynajmniej sześć miesięcy i.

odszkodowania-powypadkowe.mblog.pl - mBlog

Wizyty (płatne) u lekarza czy rehabilitanta. W rencie po wypadku uwzględnione może być konieczność lepszego odżywiania się poszkodowanego przykładowo dieta wysokobiałkowa w przypadku złamań kości. Białko znacznie pomaga w odbudowie kośćca i dzięki temu złamania szybciej się goja. Osoba poszkodowana w wypadku ma prawo w niektórych okolicznościach uzyskać świadczenie znane jako renta skapitalizowana. Czasami zakłady ubezpieczeń same proponują takie rozwiązanie bowiem wolą zapłacić rentę skapitalizowaną niż płacić rentę co miesiąc.


Pozew o mobbing
2011-09-09 | 10:58:39
autor: odszkodowania-powypadkowe | skomentuj (0)
Nie istnieje ustawowa definicja mobbingu więc osoby które zdecydowały się domagać odszkodowania od pracodawcy za naruszenie ich praw same muszą uznać czy czyn ten mieścił się w ramach mobbingu. Przykładowa sprawa o mobbing to sytuacja gdy pracodawca publicznie naśmiewa i poniża pracownika zwłaszcza gdy robi to publicznie aby ,,dogryzanie,, bardziej bolało. Gdy taka sytuacja trwa długo może dojść do zaburzeń psychicznych u.

odszkodowania.mblog.pl - mBlog

Mobbingiem nazywamy działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

O molestowaniu seksualnym mówi art. 183a.

Jest to każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika.

Czego może domagać się mobbingowany pracownik?

*** Piórem kondora ***

Strony bardzo śmieszne, z drugiej co tu kryć jeszcze bardziej - poniżające.

Oprócz tego, dochodzą kontorlować różni „podstawieni pracownicy sieci”, którzy dokładnie robią to samo, co wspomniany „TK”. Jak można normalnie pracować, jeśli przez cały czas taki handlowiec narażony jest na nieustanne myślenie typu, – kiedy ktoś przyjdzie i mnie opisze?. Nie skupia się na pracy tak jak powinien, lecz wyłącznie na badaniu wzrokowym, a następnie słownym każdego, czy czasem nie jest właśnie już inwigilowany. Tak, mobbing to również – inwigilacja!

Pracodawcy powinni szczególnie i nieustannie pamiętać, że mobbing jest zjawiskiem szkodliwym zarówno dla pracowników, jak i dla nich samych, ba nawet całych przedsiębiorstw. Praca w długotrwałym i uporczywym stresie, jakim jest właśnie - mobbing, powoduje pogorszenie stanu zdrowia takiego pracownika i częste zwolnienia z pracy. Wtedy to, bardzo wyraźnie widac jak spada jego - ich wydajność. Zatem ciągłe nękanie lub zastraszanie może doprowadzić nie tylko do strat, ale i agresywnych zachowań, które.

Blog o Kompetencji.

Kwiecień 21, 2008 @ 19:09

Napisane w Wydarzenia, Życie biurowe

Odpowiedzi: 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. Pierwszy raz się nie śmieje…S U K A

    aes_sedai

    Kwiecień 22, 2008 at 10:23

    Odpowiedz
  2. na miejscu jej męża przemówiłbym tej !@#$%^& do rozsądku. po drugie nie można dać się zjeść, w takiej sytuacji trzeba reagować. to można podciągnąć pod mobbing i inne tego typu paragrafy kodeksu karnego.

Bo wszystko to...

Bajka o dobrych pracodawcach i złych pracownikach

Z wiadomych względów studiuję wnikliwie kodeks pracy. No i szukam pomocy w róznych instytucjach bo chciałabym aby mój pracodawca przyznał się do mobbingu. Jako do pierwszej instancji udałam się do Państwowej Inspekcji Pracy.

Po 2 tygodniowym "polowaniu" na rozmowę telefoniczną (wiecznie zajęte wszystkie linie) zawziełam się i odczekawszy 1,5 godz na linii ("jesteś 8 w kolejce. Czas oczekiwania nie da się przewidzieć bo jest udzielana porada") uzyskałam informację, że powinnam się udać do specjalisty od mobbingu. Miła pani podała imię i nazwisko oraz telefon (prościej pewnie by było gdyby było ono dostępne na stronie www). Skontaktowałam się ze wskazaną osobą, przedstawiłam sprawę. Osoba mi powspółczuła ale rzeczowo wyjaśniła, że PIP absolutnie nie może wysłać z tego powodu np. kontroli do firmy, nie może również pomóc pracownikowi (w tym przypadku mnie) w żaden sposób za wyjątkiem udzielenia informacji, ze powinnam napisać pozew i złożyć go do sądu pracy. No - ewentualnie ich prawnik może przejrzeć i sprawdzić napisany pozew. A tak po za tym - mobbing to skomplikowana i wyjątkowo relatywna sprawa. Pracodawca przecież mógł.