O czym chcesz poczytać na blogach?

Moab

nie ten tego

Amerykanie no i my Polacy. Przepiekne miejsce, i polecam kazdemu. Zdjecie, czy film video nie sa wstanie oddac tego co to miejsce oferuje.

Popatrzcie sami.

 

08:08, clarionik
Link Komentarze (1) »
zanim zajechalismy do Page

ciag dalszy tego samego dnia , czyli wyjazd z Moab, cel Page , Arizona.

ciagle jeszcze w Moab miejsce ciekawe, intrygujace wrecz uroda, mozliwosciami spedzenia wolnego czasu. Spedzone tam kilka godzin pozostawily niedosyt. Moze to i dobrze, bedzie gdzie wrocic ktoregos dnia, i zrobic reszte rzeczy jakie chcialoby sie zrobic. Tymczasem, siusiu, mala kanapka, telefon do tesciowej jednej i drugiej, po otrzymanym blogoslawienstwu, ruszylismy dalej, zdobywac dziki zachod.

 

Wjezdzajac do stanu Arizona, odnosi sie wrazenie, ze Utah wierna sasiadka tak do konca nas nie opuscila. Caly czas czerwonosc skal przypominala nam.

Moje cztery kochane szczescia - Onet.pl Blog

Dzeciaki pobiegly do przodu, a przed nimi widoki gor

  

Julka i Karol opozniaja wycieczke, bo wola sie bawic w piasku nic isc dalej, tata z Aleksandrem z przodu

  

Tata z dziecki a w tle "Landscape Arch" najwiekszy most ze skal

  

Ja z Julka i Aleksandrem na tle mostu

  

Julka podziwia skaly z bliska

  

Oczywiscie w miasteczku Moab trzeba bylo zajechac na plac zabaw, ale nie byle jaki tylko muzyczny plac zabaw, dzieci mialy niezla wyzywke na instrumentach

  

Julka gra i spiewa

  

Chlopaki graja na cymbalach

  

Wieczorem nad ogniskiem, Aleksander piecze kielbaski :-)

 

Piatek 29 sierpnia dzieciaki szalaly na basenie. Aleksander juz samodzielnie przeplynie caly basen, Julka rowniez sama plywa, oczywiscie w rekawkach, ale.

Miziaforum's Blog

noname89 powiedział/a

Mizia Ty pisałeś też o tych przygotowaniach USA do III WŚ.

Znalazłem ciekawy post pewnego internauty, z tym że w języku ang. Ale myślę, że całość zrozumiała :

dec 2009
1.) moab (huge bunker buster bombs) were technically engineered to fit on b2 stealth bombers (to be ready for real world use by july 2010)
[link to rawstory.com]

jan 2010
2.) moab’s and b2 stealth bombers deployed in mass to diego garcia
[link to seminal.firedoglake.com]

feb 2010
3.) the ENTIRE 101st air assault division begins deployment to operational range of iran (within year but most assets in place by july 2010)
[link to http://www.army.mil

mar 2010
4.) planning begins for israel to conduct f-16 air.

America Crazy Trip

Jeziora (Salt Lake City). Nie wiemy jak można w tak gorącym miejscu zorganizować zimową olimpiadę. Miasto jest znane z tego, że jest główną siedzibą Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (znanych szerzej jako mormoni). 70% mieszkańców całego Utah, to właśnie wyznawcy tej religii.

Idziemy na szybki spacer po centrum miasta. Jego głównym punktem jest kompleks budynków tego wyznania. Trzeba przyznać, że są dość imponujące.

Dodatkowo budynek będący siedzibą władz stanowych przypomina bardzo Kapitol, którego nie widzieliśmy na żywo, ale tak jak wy znamy z filmów.

Czas biegnie nieubłaganie, więc z Salt Lake City pędzimy w stronę Moabu, gdzie znajduje się wjazd do Parku Narodowego Arches. Dzięki brawurowej jeździe Ani K.,.

irytacje.blog - kontrrewolucja on-line

Decyduje ich znajomość sztuki i pracowitość oraz doceniający (i oceniający!) te zalety pacjenci, a nie urzędnicy dysponujący cudzymi pieniędzmi. W którym korupcja jest zminimalizowana wprost proporcjonalnie do wpływu decyzji biurokratycznych na interesy obywateli oraz zakresu uznaniowości podejmowanych decyzji. Niestety, zamiast tych tematów dyskutowane są zagadnienia urojone, ale przedstawione jako całkiem rzeczywiste w przekazach rzeczywistości medialnej.

Najpotężniejsza broń konwencjonalna na świecie, amerykańska bomba GBU-43 jest popularnie nazywana MOAB, co jest skrótem od Mother of All Bombs, czyli matka wszystkich bomb. W tej nazwie kryje się zasada rządząca dzisiejszą rzeczywistością w skali makro. Socjalizm, etatyzm, wszelkie formy kolektywizmu są właśnie matką wszystkich „bomb” medialnych. Gdybyśmy żyli w stanie normalności, pacjenci ze szpitala przy Barskiej zapewne nie doświadczaliby stresów wynikających ze złamania przysięgi Hipokratesa przez lekarzy tej placówki, wicepremier Lepper zapewne nie miałby okazji utracić stanowiska, a ministrowie kultury i oświaty zapewne nie toczyliby jałowych.

Jordania

Wiedli dość spokojne życie, skutecznie odpierając zakusy Ptolemeuszy i Seleucydów na swoją niezależność. Niewiele wiemy o tym okresie rozwoju skalnego miasta, jednakże to właśnie wtedy Petra stopniowo stawała się stałym osiedlem o charakterze miejskim. Coraz większa słabość imperiów hellenistycznych, sprzyjała rozwojowi Petry, która stała się ośrodkiem prężnej monarchii Nabatejczyków, stale rozszerzającej swe władanie kosztem upadających mocarstw – głównie seleucydzkiego.

Nie wiadomo czy Aleksander Janneusz, który w r. 90 p.n.e. zajął Edom i Moab, przejął kontrolę nad Petrą, być może tak, ale tylko nominalną, gdyż samo miasto było bardzo trudno podporządkować. Gdy w 64 p.n.e. na Bliskim Wschodzie zjawił się rzymski wódz Pompejusz Wielki, zaprowadzając nowe porządki polityczne w tym regionie, nie udało mu się narzucić panowania Nabatejczykom nie mówiąc już o zdobyciu Petry. W 62 p.n.e. przeciwko Petrze wyprawił się kwestor Pompejusza Marek Emiliusz Skaurus lecz wycofał się podobno po otrzymaniu łapówki 300 talentów. Nie udało się zdobyć Petry później ani królowi Judei, Herodowi Wielkiemu,.

ZORAN Z HABIRU - Onet.pl Blog

W tym czasie Józef wraz z rodziną zamieszkali w Egipcie.

FILISTYNI – ich przodkami byli KASLUCHIM. Mówi się, że pochodzą z Kaftor (Kreta, Kapadocja), ale uważa się, że zajmowali wiele innych mniejszych wysepek wokół Krety w Azji Mniejszej.

REFAIM – byli to rdzenni olbrzymi zamieszkujący Edom, Moab i Ammon. Termin Refaici oznacza albo „silni ludzie” albo „duchy zmarłych” pojęcia te były używane zamiennie. Nie pozostawili po sobie żadnych świadectw pisanych.

HABIRU – tym pojęciem określano nomadyczne ludy zamieszkujące Kanaan, nie posiadali oni własnego państwa, zajmowali się hodowlą zwierząt, handlem, a niektóre grupy napadały na karawany lub mniejsze wioski.