O czym chcesz poczytać na blogach?

Mleko nan

Oczekiwanie na dziecko, to najlepsze oczekiwanie - Onet.pl Blog

Ale radzimy sobie.

Mamy problem z mlekiem, maleńka często ulewa a 3 razy zwymiotywała, ilościowo wygladało tak jakby wszystko co wypiła wróciło skąd przyszło.
Mała wysypka, nie wiem skąd i nie wiem czemu. Być może to mleko.
Dostaje nan 1 i chyba to mleko jej nie smakuje :(
Nocki mamy różne. Po kąpieli Natalia dostaje 60ml mleka i przyspia 2-3 godzinki,budzi się 3 razy na mleko i zawsze około 4.00 rano otwiera oczka i jest koniec spania.
Ja o tej.

pamieci mojego syna Wojtusia - bloog.pl

Szczególnie, kiedy dziecko w nocy budzi się, co dwie godziny tak jak mój Jasio. Czasem potrafi spać dłużej nawet trzy i pół godziny, ale to jest naprawdę rzadko. Piersi mi trochę odpoczną i ja sama przy tym, bo karmienie automatycznie trwa krócej. Zdenerwowała mnie ta lekarka ona tak właściwie nie wie skąd te krostki, podejrzewa, że to przez sztuczne mleko, co mu daję, bo jest na bazie mleka krowiego. A, że oboje mieliśmy w dzieciństwie skazę białkową, to on też może ją mieć. Więc kazała odstawić mleko nan i przepisała nutramigen na receptę. Dobrze, że to mleko jest refundowane i jest o połowę tańsze, za dwie puszki zapłaciłam 26 złoty. Pani pediatra powiedziała, że jeśli te krostki mu nie zejdą, po dwóch tygodniach, to będziemy eliminować z mojej diety produkty mleczne. Zdziwiło mnie, że jeśli to przez mleko sztuczne to dziwne, że to dopiero teraz.

karcia89.blog


obówd głowki przy urodzeniu wynosił: 33 teraz już jest 38,5!
Obwód klatki piersiowej:31 teraz 38,5!
Długość: 53 cm teraz już 58 cm!
A ważyła 3250 a teraz (UWAGA!) waży raptem 5100!
Jest zdrowa. Na ulewanie niestety nic nam nie poradzono, bo Kinia przybywa dobrze.Ehhh sama nie wiem co robić. No nic kupimy zagęszczacz do mleka bo mleko NAN 1 AR jej nie smakuje... Ehh
A szczepienie, cóż wybraliśmy mniejsze zło czyli szczepionkę skojarzoną 6 w 1. Płacz był, ale potem to już płakała dla samego płakania, abym ją ponosiła. Tak czy siak była dzielna.:)

skomentuj (0)


Mądrzy inaczej czyli blog Czapków

Będzie takiego lata

Nigdy papieros nie będzie tak smaczny
A wódka taka zimna i pożywna
Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt
Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek
Reprezentacja naszego kraju nie będzie miała takich wyników
Już nigdy, nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca coli
Takiej musztardy i takiego mleka
Nigdy nie będzie takiego lata
Nigdy nie będzie takiego lata

Słońce nie będzie nigdy już tak cudnie wschodzić i zachodzić
Księżyc nie będzie tak pięknie wisiał
Nigdy nie będzie takiej telewizji
Takich kolorowych gazet
Nigdy nie będziesz dla mnie miła taka
Nigdy ksiądz nie będzie mówił tak.

Gębą - śpiewa piosenki, recytuje wierszyki, stepuje, liczy, maluje po ścianach...

Tymczasem Franciszek z cichego, grzecznego dziecka, który całymi dniami śpi lub co najmniej cichutko sobie leży gdzieś s kątku, przeobraził się w gadającego niemal przez cały boży dzień, nienażartego małego łobuziaka. Franciszek zjada kosmiczne wręcz ilości mleka NAN HA 1, bo nie wystarcza mu już nasza domowa mleczna manufakturka, która przez cały czas produkuje jeszcze mleczne potrawy, serwowane w bardzo, ale to bardzo atrakcyjnych opakowaniach. Na całe szczęście kolo ma świetną przemianę materii - gdyby nie to, pewnie za tydzień - dwa łatwiej byłoby go przeskoczyć, jak obejść :-) Muszę podpatrzyć jak radzi.

Szczęście jest w TWYM uśmiechu, spojrzeniu, paluszku... w tym że JESTEŚ:) - nasze dni - bloog.pl

Przygotowałam zupkę jak co dzień z nastawieniem, że wyląduje w śmietniku. A tu taka niespodzianka, Natalka otwiera buźkę i zjada Jestem jeszcze tym oszołomiona. Może wreszcie podniebienie mojej córci się przekona do innych dań niż mleko.

Ogólnie to z jedzonkiem było znów krucho, porcje minimalne. Ale pomyślałam sobie, że może to przez zmianę mleka na NAN 3. Ma ono inny skład i smak, może jej nie odpowiadać. Do tego odkąd  zmieniliśmy mleczko Natalka znów zaczęła ulewać i to po nawet 2 godzinach po posiłku. Kupki chyba też zmieniły się wraz z mlekiem.

Tak więc dziś wróciło narazie mleczko.