O czym chcesz poczytać na blogach?

Mitologia parandowskiego

pomiędzy ni[czy]m - a mną.w końcu weekend!
Nareszcie koniec tej męczarni... Jestem dopiero dwa dni w szkole, a czóję jakby to było conajmniej dwa miesiące. Wiedziałam, że w liceum będzie ciężko, ale nie aż tak... Tz niektórzy nauczyciele mogą być... ale niektórzy to nie bardzo, że tak cie wyraże.
Już mam troszke do roboty. Na poniedziałek przeczytać Mitologie Parandowskiego, no i nauczyć sie z polskiego o Antyku, z matmy nawet nie wiele, z matmy jedyne dwa zadania (w pierwszym 10 podpunktów, a w drugim 4), no ale z tym to spoko, bo to logika, to zajmie mi to jakieś 10 min. A za to na piątek sprawdzian z chemi i z geografi z całego gimnazjum. Masakra. Z geografią to jeszcze spoko, bo po panu Pytko to dużo pamiętam, ale z chemią będzie.

Blog alcia-licka


siemka! to aj w szkole nawet spox i wogole jakos sie ukałada pewnw osoby sie zmieniły pozory myla ale pewna znoFFu sa fajne :) madzia dzis była i se przez 10 minut ale pogadałysmy :)))ogolnie jest nawet dobrze (bosze nie wierze ze pisze tak optymistycznie) wogoel serio jakos nie mam za duzych problemow moze jutro pojade na zkoupy nie wiem...hmm.. aha jedynie co mnie przeraza to mitologia parandowskiego nie!!!! ja tego nie cierpie :| ble
skomentuj (1)


2002-09-16 15:54:56

dawno juz nie pisałam....


siemka dawno juz nie pisałam ale jakos czasu brak...i checi tez nie dzieje sie nic takiego waznego alebo inaczej tych rzeczy nie moge tu opisac :/ wiec...nie miałam o czym tu bazgrac...jest całkiem fajnie no troche mam.

POKARZ DUPĘ! POKARZ DUPĘ

Reaktorem! Zacząl udzielac się do gazety szkolnej i będa tam publikowac jego artkuly :). Oprócz tego rzucam palenie, co wychodzi mi bardzo dobrze. Pozatym chce w końcu zapisac się na koncert i che pójsc na jakis koncert. a przede wszystkim chce sie dobrze wyspać
Good night Vietnam.
========================================
Dułin- paking ruksak
Lukin at- maj het, "mitologia Parandowskiego" buk
Listink- "prowadź mnie ulico" SiDi- trak 3
Singin " nie oddam życia za me sny- wyśniłem sopbie wolność"
Łona- hmmm.. Drink beer. Onli łan bir.
Dont łona- goł tu skul tumorroł

skomentuj (10)
2004-09-15 14:32:45 >> PSYCHBOLNICA

Wyszedłem na plac w epoce stagnacji,
przeklinałem wszystkich.

Poradnik pisania

Twórczości. Czym więc jest natchnienie?

 

Natchnienie jako konwencja literacka

Trzeba wyraźnie odróżnić rzeczywiste natchnienie od natchnienia-konwencji literackiej. Na chwilę zatrzymamy się przy tym drugim zjawisku. Natchnienie w dziejach literatury doczekało się własnej mitologii. W starożytnej Grecji synonimami do słowa natchnienie była mania, szaleństwo, ekstaza. Rousseau w Wyznaniach opisuje objawy natchnienia: bicie serca, zaćmienie w oczach, zawroty głowy. Mickiewiczowski Konrad mdleje pod wpływem emocji, jakie wywołuje w nim Wielka Improwizacja.

To właśnie w romantyzmie, który silnie odcisnął piętno na.

Uczeni wskazują, iż wraz z twórczym pomysłem pojawia się uczucie radości, zachwytu, a nawet euforii. Natchnienie daje więc szczęście, na które jednak trzeba sobie zasłużyć. „Niespodzianki duszy” pojawiają się nie przypadkowo, zwykle są poprzedzone dłuższą pracą umysłową.

 

Źródła: E. Nęcka, Psychologia twórczości, Gdańsk 2001,
J. Parandowski, Alchemia słowa, Warszawa 1965

Powiązane wpisy:

Jak pokonać pisarską blokadę?

Pisanie automatyczne

Mapa myśli w warsztacie pisarza

Jak stworzyć tezę pracy dyplomowej?