O czym chcesz poczytać na blogach?

Mitologia grecka

Blog lessien

Feniksa mają bardzo silne właściwości lecznicze, są bardzo silne, przez co mogą przenosić wielkie ciężary.

8.Jednorożec- to stworzenie fantastyczne, występujące w mitach i legendach mające jeden róg wyrastający pośrodku czoła.

9. Pegaz- w mitologii greckiej skrzydlaty koń zrodzony z krwi Meduzy, która trysnęła gdy Perseusz odciął jej głowę.

10. Centaur- w mitologii greckiej stanowili plemię dzikich istot o końskich ciałach, lecz z ludzkim torsem i głową w miejsce szyi i głowy końskiej. Zamieszkiwać mieli.Problemów do przemyślenia, po prostu zaczną zabijać by ułatwić sobie sprawę. Mają swój język, a część z nich potrafi nawet rozmawiać po angielsku. Olbrzymy mogą krzyżować się z ludźmi, nie są jednak zbyt dobrymi rodzicami.

23.Wilkołak– w wielu mitologiach i legendach człowiek, który potrafił się przekształcić w wilka. Był wtedy groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych, gdyż atakował je w morderczym szale. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku, po ukąszeniu przez innego wilkołaka..

Tanatologia, antrpologia, medycyna sądowa... - Onet.pl Blog

Nekrofilia
Wczorajsza rozmowa dała mi inspirację do kolejnej notki.Nekrofilia. Z greckiego oczywiście nekros – martwy, philia -  miłość, a więc miłość do zmarłych? Tak, odchył seksualny, który polega na zaspokajaniu popędu seksualnego poprzez obcowanie ze zmarłym. Niekiedy obiektem pożądania nekrofila mogą być nie tylko.
"Tanatos, syn Nocy, zlatuje na czarnych skrzydłach, wchodzi niepostrzeżony do pokoju i złotym nożem odcina konającemu pukiel włosów. W ten sposób, niby kapłan umarłych, poświęca człowieka na ofiarę bóstwom podziemnym i na zawsze odrywa od ziemi."
Jan Parandowski, Mitologia


biblioteka:
http://wapedia.mobi/pl/Tanatos_(mitologia)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tanatos_(mitologia)

Dlaczego ciągle zapominamy,że to nie my tu rządzimy

Demon (daimon - dosł. ten, który cos rozdziela lub ten, który cos przydziela, także: nadprzyrodzona potęga, dola; daemon) - istoty występujące w wielu wierzeniach ludowych, mitologiach i religiach które zajmują pozycje pośrednią miedzy bogami a ludźmi, miedzy sfera ziemsko-ludzka, materialna a sfera boska, czysto duchowa; istoty o cechach na wpół ludzkich, na wpół boskich; najczęściej są to nieprzyjazne człowiekowi duchy, związane.

Była tylko jedna gorgona, później pojawiły się trzy – Steno, Euriale i Meduza. Ich rodzicami byli Forkos i Keto .

 

 

   Meduza w mitologii greckiej była najmłodszą z trzech Gorgon i.

Wszystko między Latarnianym Pustkowiem a Ker-Paravel to... Narnia - Onet.pl Blog

Mitologia w Narnii
C. S. Lewis bardzo interesował się mitologią grecką, rzymską i nordycką oraz średniowiecznymi legendami (np. o królu Arturze), a także europejskimi baśniami. W "Opowieściach z Narnii" można odnaleźć wiele odniesień do tych podań-.

Cieniste doliny - Onet.pl Blog

Pegaz

Pegaz, którego rodowód pochodzi z mitologii greckiej, to piękny koń ze skrzydłami zdolnymi unieść w powietrzu Pegaza wraz z.

Smok potrafił okazać się niebezpieczny. Krew smoka miała, bowiem przy dotknięciu powodować śmierć, a smocze zęby, posadzone w ziemi, rodziły uzbrojonych i rządnych krwi wojowników(mitologia grecka- wyprawa Argonautów). Tak potworna bestia musiała oczywiście zostać okrzyknięta naturalnym wrogiem ludzkości.

Stworzenia fantastyczne... Jak i te prawdziwe...<3 - Onet.pl Blog


17 sierpnia 2009
Brak tytułu

      Hydra lernejska to potwór z mitologii greckiej. Był to wielogłowy wąż wodny, spłodzony przez Tyfona i Echidnę.

      Echidna był to potwór w mitologii greckiej, o ciele w połowie młodej kobiety, w połowie cętkowanego węża. Miała czarne oczy, przerażający.