O czym chcesz poczytać na blogach?

Mit o prometeuszu

E K I P A :) - bloog.pl

...Z dobrym nastawieniem chciałam wstać do szkoły...ale nie dałam rady no i spałam dalej :) no, bo nie ma co się przemęczać w szkole
..jak sie pozniej okazalo zadzwonil do mnie Wino no i tyak wyszło żeby im smutno nie było to se gdzieś pojadymy tak rekreacyjnie :)
..uwierzcie nadmiar edukacji szkodzi <lol>
no to tero dopije kawek i w droge :).
hehe:)
...Nawet się troche z Nią pośmiałam po jakieś 1 klasie kartkówkę zrobiła, a Ci nawet nie wiedzieli o cio jej kaman :P
Nio to temacik obcykany :D Ufff :P
"Motyw mitu o Prometeuszu w tekstach literacjich różnych epok.
Przedstaw na podstawie wybranych tekstów literackich."
...Nawet dobry cio...??? Sama Karolinka tak stwierdziła, więc jest luz :P
Matma i.

Filopoloath's Blog

Ma charakter satanistyczno – pornograficzny. “Ta skandaliczna produkcja (…) zawiera treści, delikatnie mówiąc, wulgarne oraz antychrześcijańskie” − napisali senatorowie PiS.
W mitach każdej kultury odnaleźć można postać kobiety niszczącej swego męskiego partnera. W tradycji judejskiej jest to Ewa i Lilith. Biblijna pramatka Ewa, stworzona po mężczyźnie, namawia go do.Bawi się z odbiorcą. Tak może to przynajmniej odebrać …odbiorca… Zszokowany, szuka ścieżek interpretacyjnych, a sam Lars zachęca do sięgnięcia po psychoanalizę. Trier nie korzysta z tajemnych ksiąg o czarownicach. Kontrowersyjny jak zawsze, na wskroś postmodernistyczny, żongluje konwencjami. Obrazy to psychodrama, teatr w kinie, malarstwo symboliczne, obrazy konwencji horroru. Scena kopulacji na korzeniach.Spośród wszystkich symboli libido jest jego forma ludzka – demon lub bohater. Ktoś musi zginąć, jak w micie o wielkiej matce, ogniwem silniejszym okazuje się racjonalny mężczyzna. Bohater jest niczym Prometeusz, „rozważa z góry”.
W jednej z końcowych scen bohater niczym zmęczony heros po kolejnej przygodzie, idzie szczytem góry, obleganej przez kobiety. Góra przywodzi na myśl oczywiście ludowy.

guild-of-spirit blog

Kocham.
To nie ode mnie zależy. Kobieta boginią mężczyzn i mnie samego. Ja będę tylko stal i nic nie poradzę.
Dziś mam to w dupie co, jak, kiedy i dlaczego! Stwierdziłem iż kobieta jest wiecznym mitem, zagadka i tajemnica odległa kraina zamieszkała przez istoty o nieziemskich twarzach, dryfujemy ku tym ladom z nadzieja godna Odysa żeby spłonąć w ich ogniu podsycanym przez wiatr!
Teraz zaczyna.

Kiedy patrzycie, czarujecie i otumianiacie. Jestem bezbronny i staje sie ulegly.

Jednak jestem i to czyni mnie silnym i wiem kiedy chcecie cos uzyskac.

Wskurac, zabrac a raczej odebrac nam lejce ruszyc w galop milosci.

Się stałem poplecznikiem diabła,
Było mi z tym dobrze niczym wielkiemu,
Człowiekowi i beznadziejnemu.
Nie mogę tak tego dalej ciągnąć,
Nie potrafię.
Tobie oddaję się niczym Prometeusz…

Kocham Ciebie całymi dniami,
Jednak nie potrafię Cię wyrzucić,
Ze swojego kamiennego serca,
Z tego co ci oddałem a zarazem pokochałem…
Będziesz.

kolejna-zdolinowana blog

Swoich roślinek oczywiście.

podsumowanie dnia- chory brud atrakcją studenckiej imprezy brata. gdybym wcześniej nie spędziła miłego dnia,to bym się wkurzyła. ale mówicie co chcecie, wstawanie o 8 kiedy idzie się o 4 spać i ma się gorączkę (39,4:P) nie jest fajne. zwłaszcza, jeśli budzi mnie wrzask tego małego potwora agi (zatrzymała się na fazie rozwoju początku gimnazjum) "dresie, dresu,.Dzisiaj: "pani profesor, jak się jedzie statkiem po niemiecku?") i patrzę na ciocie gosię grzecznie, aż skończy nudny i przydługi wykład, czasem zaskoczę ją swoją błyskotliwością ("Verkehrsmittel sind Mittel, mit denen man sich bewegen kann),a przez resztę czasu... no właśnie, resztę czasu po prostu tracę. czyli jakieś (optymistycznie zakładając) 80% i co z tego przepraszam mam? gówno. a nawet i to nie,.
Czułem powołanie w życiu swym na księdza,
albo na żołnierza...
I poznałem... poznałem, że mi ten ani tamten
nie mają już czego bronić...

Byłem Faustem... i byłem Prometeuszem...
Porównywałem pełen wiedzy.
Z wszechświatową górą tajemnicy.
... I wydzierałem ogień niebu,
aby go nieść swoim braciom...
I ten ogień okazał się robaczkiem.