O czym chcesz poczytać na blogach?

Mississippi

Czas, ludzie i miejsca zmieszane w kontekście

Dupy; miękkie lądowanie, brak ofiar w ludziach.

Jestem w Salt Lake City, Dojeżdżam mijając lotnisko. Widzę wierzchołki gór. Utah to stan, w którym przeważają góry i skały. Chcę wtopić się w krajobraz. Będę ciepłą, przesiąkniętą słońcem skałą. Dotykać mnie będą turyści ze wszystkich stron świata, zachwycać się będą konstrukcją przez chwilę, po czym odjadą w kierunku gór pokrytych śniegiem.

22:51, scribo.ergo.sum
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 listopada 2011
Thirty-four: Mississippi
No Doubt: "Don't speak"

Odpowiem dlaczego nie było mnie wczoraj w Mississippi. Poczytaj i posłuchaj.

Stan 34, Mississippi. Muzyka, No Doubt: "Don't speak"

"Zwykliśmy być razem, codziennie razem, zawsze" ... Takie oto 'zawsze' zawiodło właśnie wczoraj. Zabrakło mnie, ale jakie to piękne, że nie było mnie dla tych, którzy tu wchodzą, czytają moje posty i śledzą poczynania w mojej głowie. Garstka ludzi - ale lepsza taka garść, niż głąby na po fachu. Milczeć, bez wątpienia, nie powinienem, ale jednak stało się, nie wrzuciłem wczoraj wpisu. Taki oto 'miss'.
Mimo wszystko, muszę czytelniku/czytelniczko zastrzec, że nie jestem z tych kochanków, co zwyczanie 'zapominają'.

Amerykańskie podróże Dreamki - Onet.pl Blog

Erie, najmniejszym z Wielkich Jezior, istnieje Rock and Roll Hall of Fame (panteon i muzeum rock and roll'a). To tutaj po raz pierwszy z ust "didżeja" Alana Freeda padła nazwa "Rock and roll", która stała się słynna na całym świecie. Cleveland wygrało między innymi z Memphis walkę o budowę świątyni rocka.
    
Wiem, wiem co pomyślicie, każda sójka swoj ogonek chwali, ja naprawdę o tym wiem, że przemawia przeze mnie patriotyzm lokalny, ale czy nie mam racji?

My mamy muzeum, a  w Memphis mają jajo:)

  
Jajo stoi dumnie przed centrum informacji, wewnątrz którego króluje wielka statua króla rocka.
  
*****************
 Memphis -  miasto leży w delcie Mississippi i nie przypomina  w niczym tego starożytnego, leżącego w Egipcie.
Nie przypominało raczej, bo...
 Szast-prast i ...się robi, a co! Jak Memphis, to piramida być musi:)

  
Już z daleka widać tę wielką  piramidę, budowę której zakończono w 1991 roku. Jest to, jak głoszą foldery, symbol więzi delty Mississippi z deltą Nilu . Piramida jest wyższa od Statuy Wolności mierzy 97 m wysokości czyli 2/3 wysokości piramidy Cheopsa. Jest nawet pomnik wspomnianego faraona.
  
Kto by się w Ameryce przejmował różnicą - tu szkło i aluminium, tam wielkie ociosane kamienie. Tam pachnie starożytną historią, tam Arabowie w swoich galabijach czekają w cieniu wielbłądzich garbów, na.

Amerykańskie Południe w literaturze

, lilithin
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 czerwca 2010

  "The Help" - Kathryn Stockett

Bylam 725 na bibliotecznej liscie wyczekiwania, wiec nie mialam szansy przeczytac tej ksiazki w terminie, ale jest ona tak poludniowa, ze powinna znalezc sie na liscie tego wyzwania. 

Jest to debiut autorki bazowany na wspomnieniach jej dziecinstwa w Jackson, Mississippi, a opowiedziany z punktu widzenia murzynskich sluzacych na poczatku lat 1960-tych. Jest to chwytajaca za serce opowiesc o trzech zwyklych kobietach dostrzegajacych moment zmian, pragnacych podjecia jakiegos dzialania - jest to bowiem czas przemowien Martina Luthera Kinga.

Jedna z bohaterek jest Skeeter, absolwentka "bialej uczelni Ole Miss. Wysoka panna na wydaniu z mala iloscia konkurentow, ktora ku rozpaczy matki nie mysli o wyjsciu za maz, a to przeciez jest podstawowa chrzescijanska powinnosc. Skeeter ma ambicje bycia dziennikarka/nowelistka, nie zadawala jej jednak pisanie kolumny porad domowych w lokalnej gazecie, pragnie stworzyc cos wartosciowego. Zmotywowana radami.

Britney Spears fans - Onet.pl Blog

Ponownie pozycje dwóch ostatnich singli pochodzących z albumu BLACKOUT, Piece Of Me oraz Break The Ice, w zestawieniach serwisu Billboard. Z przykrością informujemy także, iż album BLACKOUT wypadł z zestawienia dwustu najchętniej kupowanych płyt - Billboard 200...

Piece Of Me

Hot Canadian Digital Singles: # 71 (-5)

Break The Ice

Hot100: # 71 (-10)
Hot Dance Airplay: # 30 (-3)
Global Dance Tracks: # 8 (-1)
Pop100: # 36 (-4)
Pop100 Airplay: # 30 (-3)
Hot Digital Songs: # 67 (-9)
Canadian Hot100: # 28 (-6)
Hot Canadian Digital Singles: # 32 (+1)
Top40 Mainstream: # 32 (-5)

Britney Spears

Billboard Buzz 100: # 5 (+2)Brit_1125 (11:16)
klawiatura nie gryzie ;)
Jamie i Casey wrócili z córeczką do domu!
 
Jak podaje US Magazine, Jamie Lynn Spears, która przed dwoma dniami urodziła zdrową córeczkę, opuściła już szpital Mississippi Southwest Regional Medical Center w McComb. "17-latka opuściła szpital ze swoim.

Mojo Hand

Nominacje do Blues Music Awards ogłoszone!
Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem ogłaszane są nominacje do najbardziej prestiżowych nagród w bluesowym świecie czyli Blues Music Awards.
Więcej »

00:19, eblues
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 grudnia 2008
Dave Gross - Crawling the Walls
Jeśli szukasz świeżego brzmienia klasyki bluesa spod znaku T-Bone Walkera, nowoorleańskich dźwięków wypełnionych dęciakami, klasyki jazzowo-swingowej lat 20-tych poprzedniego wieku to Dave Gross jest idealnym dostawcą. Nie byłoby w tym wiele godnego uwagi, gdyby nie fakt, że ten niewiele ponad 20-letni gitarzysta zapuszcza się w te rejony muzyki jak stary wyjadacz.
Więcej »

00:19, eblues
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 listopada 2008
M jak Mississippi
"M for Mississippi" to tytuł utworu jednego z.