O czym chcesz poczytać na blogach?

Mińska

pawelgras blog - POSEŁ z Blogiem

Mocnych głosów.
pawelgras __ 2006-03-14 09:34:03
skomentuj | (3)


Mińsk Warszawa - wspólna sprawa

Jeszcze w trakcie trwania sobotniej konwencji samorządowej PO, wsiedliśmy z posłem Robertem Tyszkiewiczem na pokład samolotu lecącego do Moskwy, potem krótki sen i 700 kilometrów autostradą do Mińska. Zawieźliśmy tam posłanie od PO dla pana Milinkiewicza i białoruskiej opozycji. Wieczorem, w dzień wyborów wielka manifestacja w centrum miasta. Mieszkańcy Mińska, straszeni przez wiele dni najwyższymi karami za samo pojawienie się na manifetacji tłumnie wylegli na ulicę. Pokonanie strachu - to największy sukces opozycji. Do północy trwaliśmy dzielnie na posterunku, razem z kilkoma tysiącami najbardziej wytrwałych manifestantów. Nawet potężnej śnieżycy nie udało się pokonać ludzi, którzy nie mogli nacieszyć się faktem, że demonstracja w ogóle doszła do skutku.
Białoruska KGB musiała bardzo mnie polubić, bo.

eliz23 blog

Ale laski przez telefon nie zrobię.
- .....
-Halo? - to ja się zaniepokoiłam ciszą po drugiej stronie słuchawki.
- Masz wolne do poniedziałku - i się rozłączył.
Krew mnie się zagotowała trochę ale aj tam.
Dzwoni moja komórka.
- Cześć Skarbku - to mój były prawie facet.
- Ooo, co za niespodzianka.
- Wiesz, jechałem sobie rano przy Sobieskim i cię zobaczyłem. Wyglądałaś tak, że... ale wiesz, Ula była ze mną to nie mogłem się zatrzymać..
- No tak.
- Co robisz dzisiaj wieczorem? Może skoczymy na bro jakieś i pogadamy?
- Raczej nie. Do późna pracuję a potem jadę do Mińska.
- Aaa, to szkoda. Bardzo mi się podoba ten nowy kolor Twoich włosów... Jest taki...
- Sorki, sle muszę kończyć - przerwałam mu w pół słowa.
Nie miałam nastroju na słuchanie tekstów sprzed trzech lat.
Miałam właśnie iść na fajka a tu nagle kolega zaczął dziwnie kasłać.
Niby się zakrztusił, niby astmatycznie.
Pytam więc co mu się dzieje.
Odpowiada, że nie wie i zwija się nie mogąc złapać tchu.

Karetka przyjechała po 20 minutach.
Odjechała na sygnale.

I niech ktoś mi powie, że ten dzień był normalny...

Aaa tam, idę na drina.

Pe.eS

Okna, zaczęli wydzwaniać do Generalnej i googlać kogo zatrzymali. No i go wypuścili. Obiecał się stawiać na przesłuchania i teoretycznie grozi mu deportacja.

Z Przemyśla ruszył do Warszawy, gdzie czekało na niego kilku przyjaciół i dziennikarzy. Spóźnił się ok 3 godzin. Jak mi potem zdradził w sekrecie, bo nie zna Polski i oglądał wszystkie cerkwie i kościoły po drodze.

Przestępca, czy nie przestępca - o to jest pytanie. Jego słowa (plus wszystkich którzy za niego ręczą) kontra wersja Mińska. Bo drugie pytanie, czy białoruski wymiar sprawiedliwości w ogóle jest zainteresowany rozsądzeniem tego. Choć to nie pytanie. Choć przekonanych pewnie nie przekonałam.

 


Tagi: Białoruś opozycja pimienau prokuratura
18:58, agnieszkalichnerowicz
Link Dodaj komentarz »

Fotoblog | Robert Danieluk | Panie i Panowie to tylko fotoblog... | 2004 - 2012

Chwilą drużyna Republiki Białoruś dała nam w dupsko?
-Prawda. Nie dość, że nie umiemy grać to jeszcze nie mamy prawdziwego stadionu. Wyłącznik. Frania.

10-02-2005 / Fotoblog / Link / (2)


Masz zielone światło. Dziś, jutro. Natolin.

11-02-2005 / Fotoblog / Link / (10)Historia była taka, że manekinów nie znosze. A tam w najgłębszych laboratoriach i warsztatach ćwiczono na nich straszne rzeczy. On kadłubek, czuć jak śmierdzi tym tworzywem.

11-02-2005 / Fotoblog / Link / (3)


13-02-2005 / Fotoblog / Link / (3)


Pomysł wpad w dosyć znaczącym momencie. W chwili obecnej to taka skromna premiera tego pomysłu. TWOSERGE fotoblog mojego kolegi Sergiusza z Mińska, stolicy Białorusi pod także moim skromnym patronatem. Zapraszam i licze, że wszystko.

Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu

    Społeczeństwo
Strona główna > Historia > Kartka z kalendarza: dziś mija 139. rocznica śmierci kompozytora Stanisława Moniuszki

Kartka z kalendarza: dziś mija 139. rocznica śmierci kompozytora Stanisława Moniuszki

04/06/2011

Stanisław Moniuszko urodził się 5 maja 1819 r. w Ubielu koło Mińska w rodzinie szlacheckiej. Był wybitnym polskim kompozytorem, dyrygentem, pedagogiem, organistom; autorem ok. 268 pieśni, operetek, baletów i oper.

Początkowo w kierunku muzycznym kształciła go jego matka, a gdy w 1827 r. rodzina przeniosła się do Warszawy, ośmioletni Moniuszko rozpoczął naukę muzyki u Augusta Freyera, organisty w kościele Świętej Trójcy. Po trzech latach rodzina przeprowadziła się do Mińska, gdzie Moniuszko kontynuował naukę u Czesława Stefanowicza. W 1837 r. wyjechał do Berlina, aby kształcić się muzycznie u Carla Friedricha Rungenhagena, u którego.

shanya blog

Im jakieśtam klasy,a osoby "ledwo wiążące koniec z końcem" postępują zgodnie z powiedzeniem "zastaw się a postaw się" i wychodzi z tego nie lada cyrk!Jeszcze miesiąc i przekonam się, czy naprawdę miałam rację...
shanya 2004-07-04 21:37:27 skomentuj (2)


kto by pomyślał...;-)
Dzisiaj z nudów przejrzałam ciuchy,żeby cos wybrać na kolonie i potem trzeba było resztę poukladać spowrotem...Normalnie teraz mam dwa razy wiecej wolnego miejsca w szafie... ;-D
shanya 2004-07-05 21:46:08 skomentuj (0)
kręgielki
Wczoraj wybrałam sie z Anką i Agatą do Karoliny [do Mińska Maz.-29km].Miałam jechac tylko z Agatą,ale Anka wróciła z egzaminów na SGGW w takim humorze,że postanowiłam ją zabrać i w sumie cieszę się,że tak wyszło,bo we 4 bawiłysmy sie wysmienicie-najpierw kręgielki,potem zakupy,piwko,a na końcu cukiernia...moznaby tak było szwędać sie cały dzień,gdyby nie brak kasy i czasu ;-) Karolina-dzięki za zaproszenie-było fantastycznie.
shanya 2004-07-08 17:39:42 skomentuj (0)
I am back!
Już wróciłam & mam sie dobrze,chociaż po pierwszych dniach na kolonii myślałam,że wrócę chyba z jakimś urazem psychicznym ;-)[przesadzam,ale tak się wtedy czułam].