O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Mińsk

muzyka_tradycyjna_z_woli_destymflandzkiej

Zespół śpiewaczy ze wsi Diatłowicze (Białoruś) - pieśni i obrzędy weselne z Polesia
Polskie tańce tradycyjne, do tańca gra Kapela Mazowiecka (Warszawa)

14 sierpnia (sobota)
godz. 18.00-22.00
Skwer przy ul. Olejnej, Lublin

Wstęp wolny.

Koncert ma formułę kameralnego spotkania w specjalnie sprowadzonej mongolskiej jurcie. Stąd ograniczona ilość miejsc.

Warsztaty śpiewu

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza do udziału w warsztatach żeńskiego śpiewu tradycyjnego i pieśni z białoruskiego Polesia prowadzonych w dniach 12-14. 08 przez Irynę Mazyuk z Mińska. Zajęcia oparte będą o repertuar obrzędowych pieśni weselnych z białoruskiego Polesia (okolice Stolina i Pińska), w tym prezentację nagrań archiwalnych. Będzie też okazja do wysłuchania podobnego repertuaru w wykonaniu wybitnych śpiewaczek ze wsi Dziatłowicze. Przewidziane są trzy ok. dwugodzinne sesje zajęć. Zależnie od efektów pracy i woli uczestniczek możliwa będzie krótka prezentacja podczas sobotniego koncertu "Gody"

Odpłatność za udział w warsztatach wynosi 60 zł (płatne przed pierwszymi zajęciami).

Zgłoszenia i informacje oikos@ekolublin.pl W zgłoszeniu prosimy o podanie danych.

Fotoblog | Robert Danieluk | Panie i Panowie to tylko fotoblog... | 2004 - 2012

Moczu, wódki o potu. Fanipal-Mińsk.


Czarna Wołga mknie na Mińsk. Potem myłem się w jeziorze. Po 3-ch dniach jakaś pseudo łaźnia dobra dla każdego.


Konrad na placu Lenina z Leninem w tle. Następne takie zdjęcie mam nadzieje zrobię na placu Czerwonym w Moskwie. Tło może być inne.


Raków. Nie wiem czemu ale na wsiach dużo jest gratów. U nas też tak jest?


Pilismy taniego browara w barze luksusowym, obsługi szybkiej. Nagle zaczepił mnie jakiś typ. Tylko po rosyjsku rozumiał. Coś mówił o swoim hobby, motocykle, anarchia i ten smród. Mińsk.


Nie pamiętam bym robił to zdjęcie to pewnie wina Gin-Tonica ale bazar nie kiepski. Najbardziej jednak podobało mi sie to ze mozna było tam spotkać i azerów, ruskich czy mołdawianinów. Mińsk.


Fabryka w Mińsku traktorów Białoruś. Dzielnica industrialu.


Przy Bibliotece Narodowej im. Alexa I Łukaszenki. Nie wiem co to tam robiło.


Brześć - Mińsk. Konrad śpi. Bardzo lubie podróżować pociągami klasy wschodniej. Za każdym razem jest coś fascynującego. Rzecz jasna wspomnieć muszę, że muzyka wydobywająca się z głośnika w.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

EGZEKUCJA NA MIEJSCU WSZYSTKICH LUB CZĘŚCI WIĘŹNIÓW (Augustów, Grodno, Łomża, Oszmiana, Słonim, Kowel, Łuck, Ostróg, Sarny, Włodzimierz Wołyński, Busk, Kamionka Strumiłowa, Złoczów, Horodenka, Kałusz, Nadwórna, Ottynia, Żydaczów, Borysław, Bóbrka, Dobromil, Drohobycz, Gródek Jagielloński, Komarno, Jaworów, Oleszyce, Rudki, Sądowa Wisznia, Szczerzec, Żółkiew);

EGZEKUCJA CZĘŚCI WIĘŹNIÓW I EWAKUACJA POZOSTAŁYCH PIESZO I KOLEJĄ (Wołkowysk, Berezwecz, Wilejka Stara, Wilno, Pińsk, Dubno, Krzemieniec, Brzeżany, Czortków, Tarnopol, Kołomyja, Stanisławów, Stryj, Lwów, Przemyśl, Sambor oraz Mińsk na Białorusi Sowieckiej, gdzie więziono dużą liczbę Polaków);

WYŁĄCZNIE EWAKUACJA PRAWIE WSZYSTKICH PIESZO I KOLEJĄ (Ciechanowiec, Mołodeczno, Święciany, Nowogródek, Stołpce, Wołożyn, Drohiczyn Poleski, Stolin, Równe, Peczeniżyn).

Pomimo braku instrukcji na wypadek problemów z ewakuacją prawie wszędzie w takich sytuacjach dokonywano masowych mordów, począwszy od 22 czerwca 1941 r. Usankcjonowanie egzekucji wszystkich „elementów kontrrewolucyjnych”, a nie tylko z wyrokiem kary śmierci, nastąpiło 24 czerwca 1941 r. po przesłaniu do obwodowych urzędów NKGB (bezpieczeństwa.

S.P.W.

W różniste miejscówy. Zgłosiliśmy się więc do udziału w Big Star Festival. Naszą prezentację zobaczycie klikając w to miejsce. A jeśli chodzi o koncerty to bedziemy dźwięczni za jakiś cynk, jakieś info, które pobudzi nasze łepetyny do większego wysiłku celem zagrania. Pozdro.   

17:14, lukasso24 , info
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2007
Rock in Mińsk Fest 20.10.2007 Mińsk Maz.

 Zgłosiliśmy się do udziału w Festiwalu Rock in Mińsk Fest, który odbędzie sie 20 pażdziernika tego roku w Mińsku Mazowowieckim. Do konkursu finałowego zakwalifikuje się 8 zespołów z całej Polski. Gwiazdą festiwalu będzie zespół HappySad. Wiecej informacji znajdziecie na http://www.rock.minskmaz.com.pl/

19:58, lukasso24 , info
Link Dodaj komentarz »

Jacek Żalek - blog oficjalny - Onet.pl Blog

Tym razem o kradzież 350 mln ton ropy (tej samej, za którą ponoć nie zapłacili podatków). Finał był do przewidzenia. Skazanie i aresztowanie Chodorkowskiego. Jukos został przejęty przez państwo, a jego ogromny majątek przeszedł potem pod kontrolę współpracowników ówczesnego prezydenta Rosji.

Prezydent Białorusi wcale nie udaje, że walczy (i zamierza dalej to robić) ze swoimi przeciwnikami politycznymi. Metody jakie stosuje słusznie budzą częste oburzenie. Nic dziwnego, że dla zawodowych obrońców praw człowieka stał się łatwym łupem. Znacznie łatwiej wytykać aresztowanie opozycjonistów przywódcy z Mińska niż mówić za rosyjskim dziennikarzem Andrejem Nekrasowem o roli Władimira Putina czy rosyjskich służb w zabójstwie Aleksandra Litwinienki. Można stawiać pytanie, czy to zwykły brak odwagi, czy może po prostu hipokryzja. Zachód słynący z bronienia obywatelskich swobód, w przypadku łamania tych praw przez rosyjskie władze wyraźnie traci rezon. Z tego powodu zachodnich obrońców praw człowieka próbują wyręczać nieliczni rosyjscy niezależni dziennikarze, którzy czasami tak jak na przykład Anna Politkowska, płacą za to życiem.

Zachód nie może biernie patrzeć na to, co dzieje się w kraju rządzonym.

Mińsk mazowiecki

Fotoblog | Robert Danieluk | Panie i Panowie to tylko fotoblog... | 2004 - 2012


17-08-2005 / Trójmiasto / Link / (22)

Foto-wakacje. Solidarność i skok na Hel.

Ks. Henryk Jankowski. Posiadcz pięknego Jaguara i bogatej biografi.

Tadeusz Mazowiecki i Andrzej Wajda (to dla młodych widzów którzy nie za bardzo interesują się historią)Nocą Gdańsk - Nowy Port prosto z okna hotelu robotniczego. Kominy, dymiące, żurawie. Lubię.

A oto On (taksówkarz wyjęty pionier z zasranego PRLu). On (pasażer).


Tak tak tu w latach 60-tych nie jeden młody junak marzył o występie na olimpiadzie w Moskwie. Do zdjęcia zapozował znany pływak z Żoliborza Mich Kich.

31-08-2005 / Polska / Link / (14)


Pałac.

31-08-2005 / Trójmiasto / Link / (5)


Solidarność. Gdańsk. Warszawa. (...) Kijów. Mińsk.


.

Komunikacja kolejowa - Onet.pl Blog

Tabor dla województwa lubelskiego
Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego rozpisał przetarg na leasing 5 EZT serii EN57 lub równoważnej.
Przetarg wygrało konsorcjum ZNTK ,,Mińsk Mazowiecki’’ S., PESA Bydgoszcz S. A. Holding, BRE Leasing Sp. z o. o. Oprócz tego konsorcjum swoją ofertę złożyło konsorcjum NEWAG S.A., ING Lease (Polska) sp. z o. o. i ZNLE Gliwice. 

Leasingowane jednostki mają być poddane gruntownej modernizacji. Wymienione będą drzwi,.