O czym chcesz poczytać na blogach?

Ministerstwo sprawiedliwości

Mój blog

Wydziałów, możliwości przesunięcia sędziów między nimi są niewielkie.

Jakkolwiek przygotowywane zmiany organizacyjne spowodują ograniczenie wydatków w związku z likwidacją stanowisk funkcyjnych w znoszonych sądach, to jednak poszukiwanie oszczędności w budżecie resortu sprawiedliwości nie stanowiło decydującej przesłanki dla podjęcia omawianych działań.

Zakłada się, że omawiana reorganizacja zostanie przeprowadzona z dniem 1 lipca 2012 r.

Jak wspomniałem na wstępie, temat reorganizacji sądownictwa – co oczywiste – budzi duże zainteresowanie. W ostatnim czasie, otrzymałem szereg pytań dotyczących szczegółów reformy. Wiele z tych pytań powtarza się, dlatego poniżej pozwalam sobie udzielić Państwu odpowiedzi na te najczęściej pojawiające się.

1.    Czy Ministerstwo zamierza zamykać sądy rejonowe?
W wyniku reformy nie zostanie zamknięty żaden budynek sądu. Zmiany nie spowodują żadnych utrudnień w dostępie do wymiaru sprawiedliwości. Znoszone sądy rejonowe zostaną bowiem przekształcone (a nie zlikwidowane!!!!) w wydziały.

Wojciech Bońkowski

Zaufanie pewnym osobom Radosława Sikorskiego długofalowo wpłynie korzystnie na postrzeganie branży przez decydentów. Mam nadzieję, że teraz każdy kolejny urzędnik trzy razy się zastanowi nim palnie podobną gafę. Świadczy o tym choćby wspomniana przez Pana decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości o podawaniu polskich win czy dzisiejsze spotkanie winiarzy z Podkarpacia u Prezydenta.


 • w dniu 2 Lipiec 2011 @ 8:36 Wojciech Bońkowski

  Drogi Cerretalto, nie do końca się zgadzam. Jest chyba oczywiste, że zadaniem organów państwa jest także promocja rozmaitych gałęzi produkcji. Potwierdza to zresztą Ministerstwo Rolnictwa które kompetencje ministra definiuje następująco “określa zadania… oraz nadzoruje ich wykonanie w sprawach objętych zakresem działania Departamentu Promocji i Komunikacji …, w szczególności dotyczące: informacji i promocji dotyczącej rolnictwa,.

 • superfluum

  Ponownie prace nad nowelizacją przepisów kodeksu cywilnego, obejmującą również zmianę przepisów regulujących służebność przesyłu. I ponownie odbywa się to pod egidą Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało[5] projekt ustawy, oznaczony datą 12.01.2010r., zmieniającej kodeks cywilny. Zmiany maja dotyczyć przepisów art.49, art. 241 i 285 oraz 305 ze znaczkiem 1, 2 i 3 kc. Nowelizowane mają zatem być.

  Przesyłu, obejmujący przepisy art.art. 305 (1)-305 (4).

  [3] Druk oznaczony 05/88EP, w posiadaniu autora. Projekt i uzasadnienie były przygotowane przez Komisje Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości.

  [4] Przygotowany przez prof. dr.hab Jerzego Młynarczyka i autora niniejszego artykułu. Maszynopis, obejmujący projekt treści przepisów i uzasadnienia, niepublikowany, znajduje się w.

  Kątem oka - bloog.pl

  I  § 5. informuje nas, że sędzia powinien zawsze kierować się zasadami uczciwości, godności, honoru, poczuciem obowiązku oraz przestrzegać dobrych obyczajów. Sędzia powinien dbać o autorytet swojego urzędu, o dobro sądu, w którym pracuje, a także o dobro wymiaru sprawiedliwości i ustrojową pozycję władzy sądowniczej. Ponadto sędzia powinien przestrzegać zasad postępowania zawartych w Zbiorze Zasad Etyki Zawodowej Sędziów oraz unikać zachowań, które mogłyby przynieść ujmę godności jego funkcji urzędowej lub osłabić zaufanie.

  To, że ewidentnie naruszyli swoim zachowaniem obowiązujące i przytoczone wyżej normy prawne. Warto więc im przypomnieć, że więcej niż 15% Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa, a budżet państwa nie jest bez dna.

  Ciekawe, jak potraktują sędziów Pan Premier i Minister Sprawiedliwości?  

  Sprawca  Podziel się:
  Tagi: poltyka
  Trackback: http://bloog.pl/id,328159069,trackback

  komentarze (0) |

  Archiwum humoru

  A następnie została skazana przez komisje etyki i ta sama komisja uniewinniła posłów korumpujących posłankę. Znajdziemy posła wyrzuconego z klubu PiS za jazdę po pijaku, jest poseł wywalony z SO za awantury w dyskotece, jest również poseł powołujący się na znajomości z ministrem sprawiedliwości w czasie egzekucji komorniczej, za co został wywalony z SO, cały ten kwiat polskiego parlamentaryzmu tworzy koalicyjne koło narodowo - ludowe.

  Pierwszy raz od 17 lat minister sprawiedliwości 80% czasu pracy poświęcił na konferencje,.

  Nie było ani jednego świadka potwierdzającego słowa Kurskiego, firma obsługująca PZU obsługiwała PIS, nie PO, a sędzia w tej sprawie był minister, który był szefem kampanii wyborczej PiS. Sprawę umorzono, poseł Kurski błaga na kolanach o ugodę.

  To samo ministerstwo sprawiedliwości, w ciągu roku zresocjalizowało Rywina, wypuściło Jakubowską i Jakubowskiego, łamiąc prawo aresztowało Wąsacza, nie wyjaśniło ANI JEDNEJ SLYNNEJ AFERY, łącznie z afera Rywina, która obecny minister jako członek komisji,.

  O czym wiedzieć powinniśmy

  Firmy był Swizz Beatz - producent, raper, a prywatnie mąż piosenkarki Alicii Keys. Nie został on aresztowany, ponieważ jego rola w serwisie polegała głównie na jego uwiarygodnianiu swoim nazwiskiem.

  Pobieraj pliki legalnie i za darmo!

  FBI oraz amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości oświadczyły we wspólnym komunikacie, że chodzi o "jedną z największych spraw z zakresu łamania praw autorskich, jakie kiedykolwiek miały miejsce w USA". Oskarżonym stawia się zarzuty dotyczące nie tylko piractwa, ale także prania brudnych pieniędzy. Dotcom.