O czym chcesz poczytać na blogach?

Minimalne wynagrodzenie

Gyron | WWW.GYRON.PL – Portal społecznościowy dla ciekawych i praktycznych życiowo ludzi. Zapraszamy do współpracy osoby mające ciekawe pomysły z różnych dziedzin wiedzy. Nasza dewiza – KOPIUJ I WKLEJ :)

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Ten wpis został opublikowany w kategorii ZUS - POPRAWA LOSU i oznaczony tagami miesięczne minimalne wynagrodzenie, minimalne wynagrodzenie, ZUS. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
.

WYNURZENIA NIEPEŁNOSPRAWNEGO GRAFOMANA Bartłomiej Butlewski - mBlog

Odnosząc się z pełnym szacunkiem do naturalnych oczekiwań poprawy egzystencji ludzi słabych, ubogich i potrzebujących (zwanych ostatnio społecznie wykluczonymi), do których w pewnym sensie wypada się i mi zaliczyć, całkowicie odcinam się od jakichkolwiek spontanicznych żądań ustawowego podniesienia ich przychodów, na przykład w postaci wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Toż to właśnie jest permanentna głupota.

                Albowiem tego typu regulacje prowadzić mogą jedynie do inflacji. Przecież jeżeli.

                Przy racjonalnym redukowaniu zastosowywanych środków mediacji niemałe znaczenie ma też ogólna oszczędność czasu i kosztów. Wszak wynagrodzenie mediatora jest limitowane na granicy bliskiej pracy za darmo. Stąd eliminowanie lub ograniczanie do minimum zbędnych proceduralnych czynności służy jakiemuś sensownemu zbliżeniu wymiernej wartości faktycznych starań mediatora do poziomu uzyskiwanego honorarium. Równocześnie nie fatyguje się nadmiernie stron, dla których nierzadko już samo.

emek blog

ile tak naprawdę można zarobić

HOLANDIA

Malo kto jest poinformowany ze wynagrodzenie  młodego pracownika uzależnione jest od jego wieku

Czyli osoba po 19 roku życia  dostaje 50 % minimalnej pensji  czyli ok. 5 euro na godzinę

Od 1 stycznia 2004 minimalne wynagrodzenie w Holandii

wynosi odpowiednio do.

psculki.blog.pl

    Nie czę¶ciej niż jeden raz w roku.

§ 8

Dopłata do biletów wstępu na imprezy artystyczne, kulturalne, rozrywkowe lub sportowe może być przyznana w wysoko¶ci od 40% do 90% ceny biletów przy dochodach na osobę w rodzinie nieprzekraczaj±cych odpowiednio 150% albo 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

§ 9

Pomoc rzeczowa i finansowa w przypadkach losowych może być przyznana:

  • uprawnionym samotnym, których dochód nie przekracza 2.000,00 zł miesięcznie,

  • pozostałym uprawnionym, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza.