O czym chcesz poczytać na blogach?

Mikołaj rej

zusaexclusive.blog


Pokaż mi swojej wuwuzele, a powiem Ci kim jesteś ! 2010-06-26 18:21:05

Ciekawe czy gdyby Mikołaj Rej żył w obecnych czasach, też wydałby pare dobrych patoli na bilet lotniczy do RPA i siedząc na mundialowym stadionie wpierdalałby afrikanos nachos, zapijając ostrą ilością izotonicznego napoju z czerwonokrzewu i dymał w.


Ehhh only GOD knows! Idę zapchać się pulpetami dietetycznymi, które podobno mają spowodować nagły spadek mojej zajebiście zgrabnej wagi, zanik cellulitu na pośladzie i podkreślić krągłości w okolicach klatki piersiowej, która w sezonie letnim ewidentnie się domaga popularyzacji i słonecznie rozkosznego smyrania!

Tagi: rambo, maradona, rej, kim ir sen

skomentuj (0)


.

Psi Świat - Onet.pl Blog

Domieszkę krwi gończych z Półwyspu Apenińskiego, a w XVII wieku skrzyżowano je z foxhoundami.Pierwsze wzmianki o ogarach w literaturze polskiej znajdują się w poemacie Tomasza Bielawskiego „Myśliwiec” napisanym w 1595.Również Mikołaj Rej w „Żywocie człowieka poczciwego”(1568) wspomina te psy. W 1608 roku ukazał się pierwszy traktat naukowy poświęcony ogarom „O psach gończych i myślistwie z nimi” hrabiego Jana Ostroroga, wydany w pełnej formie w.

kitkat blog

Łukaszowi, wojewodzie poznańskiemu i staroście buskiemu, panu Andrzejowi, staroście gnieźnieńskiemu i wałeckiemu, panu Stanisławowi, staroście kolskiemu, pilskiemu i moszyńskiemu etc., panom zawżdy miłościowym i łaskawym". - Mikołaj Rej "Żywot człowieka poczciwego" ---> pozdro dla mego miasta.

Jak widać, zagłębiam się w dzieła cudze niczym pasożyt (bo teoretycznie muszę?), sama nie tworzę, niebawem sesyja, co zabija, a ja idę sobie beztrosko prać.

złote myśli, ABC, etc.

Strona główna z cyklu "ulubione": potrawy


gwoli ścisłości: to białe po prawo to nie mozzarella, tylko bundz - tradycyjny podhalański ser owczy. ponoć Mikołaj Rej już taki wyrabiał. niestety nie miałem świeżej bazylii. w szklance po lewo maślanka with szczyiorek. a na przykład Andżela udaje, że nie lubi maślanki, bo jej nazwa nie brzmi. a to na kaszy to pieczarki with cebula.


Ja w otaczającym świecie... - bloog.plC"Że dobrym być potrzeba i któż tego nie wie? Lecz dobry owoc rośnie nie na każdym drzewie." Mikołaj Rej


"Uśmiech wędruje daleko."

zapraszam na pogaduszki - bloog.pl

Szlak Literacki obejmuje  około 40 miejscowości. Wystarczy wsponieć takie nazwiska związane z miastami regionu jak Henryk Sienkiewicz z Oblęgorkiem, Mikołaj Rej z Nagłowicami itd. W internecie wszystko znaleźć można o pozostałych, więc na tym zakończę. Przed dworkiem Żeromskiego wystawiono nowoczesny budynek.

..::aesthete blog::..

Nazywany był korzeniem, kosą, poachołkiem, wiosłem, a srom flaszką, groszem i grzędą. Prostytutka w wersji wulgarnej nosiła nazwę "murwy" albo "małpy", a za najbardziej plugawe uchodziło słowo "kiep". Mistrzami soczystej mowy byli m.in.: Mikołaj Rej czy Jan Kochanowski.
Sto lat później seksualność staje się już rzeczą zdrożną i rozpustną. Poeci i pisarze (jak Hieronim Morsztyn i Wacław Potocki) zaczynają więc świntuszyć w sposób bardziej już zawoalowany.
O.