O czym chcesz poczytać na blogach?

Mike oldfield

Mike Oldfield - dzwonnik z Reading

Wybudzam się, ale nie otwieram oczu... Trwa to kilkanaście sekund, choć w myślach marzę, by ta chwila trwała jak najdłużej... Bas przyśpiesza, przyśpiesza, przyśpiesza... I kulminacja - dynamiczne wejście perkusji i kwintesencja twórczości Mike'a - genialny, ostry, choć w swojej głębi nostalgiczny, wręcz łkający dźwięk gitary elektrycznej...

Pioneer wybrał "Platinum" i budzi mnie "Airbornem". Dobry wybór. Otwieram oczy i szybko pojmuję, że właśnie takiego zastrzyku energii potrzebowałem. Do moich uszu, oprócz rozwijającej się pierwszej części "Platyny", zaczyna docierać miarowy pogłos tłukących o szyby kropli deszczu... Czyżby kolejny szary poranek? Bez Oldfielda ciężko byłoby się obudzić. 6.37. Pora wstawać.

09:33, shearer09
Link Dodaj komentarz »

Paul The Seeker WebLog

Don Henley - Boys of Summer /35/
music | lyrics | video

Eighth Wonder (Patsy Kensit) - I'm not scared /33/
music | lyrics | video

ABBA - Move on /36, 51/
music | lyrics | video

Mike Oldfield - Moonlight Shadow /36/
music | lyrics | video
Potem ktoś inny przeczyta i będzie święcie przekonany, że ten koń nazywał się Ben. Otóż przykładowym Ben'em był (i jest) główny bohater powieści "Absolwent" (autorstwo Charles Webb) oraz filmu pod tym samym tytułem (reż. Mike Nichols).

Przesadziłem z łatwością zagadki. Jeśli ktoś jednak nie zna tego hymnu Słowackiego a nie chce mu się szukać po książkach, tutaj jedno z wielu miejsc, gdzie wiersz ten czeka na odczytanie i oczarowanie kolejnego czytelnika.

manfredarcheo.blog

Warto wykorzystać w życiu. Nie zmienia to faktu, że są w niej(muzyce) pewne granice, których nie przekroczę. Na przykład wciąż nikt mnie nie przekona, że techno to muzyka. To właściwie automat. Choć w latach 70 to samo powiedziano o Tublar Bells Mike'a Oldfield'a, ale to miało w sobie jakąś wewnętrzną gnębie. A "umcia umcia"? Ale- miało być o tolerancji muzycznej i moich nowych "hiciorach". Najświeższy jest "I wanna talk about me" Tobi'ego Keith'a, woklisty country..

forbidden.blog.pl

Wróć do strony głównej! Mike Oldfield RoXXXXX
Niop.. dorwałem wszystkie cztery części 'Tubular Bells' Oldfield`a.. to co on robi z tymi instrumentami to jest genialne.. no oczywiście potem rzuciłem się na nastepne albumy itp..;P Jak to z maniakami bywa..;D Jesli ktoś zna.

polskagazeta

Spektakularny sukces w internecie  utwór “ Somebody That I Used To Know” Gotye feat. Kimbra.

Jakie piosenki polecane były do tej pory przez “Gazetę Polską”?

Hans Zimmer i Lisa Gerrard – The Battle

Mike Oldfield – „Tubular Bells III”

Blackmore’s Night – „Ghost Of A Rose”

To tylko niektóre z propozycji. Całkiem trafne wybory.  Pytanie to zadawaliśmy już w przypadku Sylwestrowej Listy Przebojów – dlaczego nie.