O czym chcesz poczytać na blogach?

Miażdżyca

Hocham Koty - bloog.pl

komentarze (0) | dodaj komentarz

Miażdżyca

piątek, 25 listopada 2011 21:02
Miażdżyca to przewlekła choroba, która polega na zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętrznej i środkowej tętnic, głównie w aorcie, tętnicach wieńcowych i mózgowych, rzadziej w tętnicach kończyn.
Chorując na tą chorobę powinniśmy zastosować odpowiednią dietę. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło miażdżyca dieta to otrzymamy w wyniku mnóstwo stron poświęconych tej tematyce. Otwierając pierwszą z brzegu stronę zatytułowaną,, Miażdżyca dieta" możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć spożywanie tłuszczów, cukrów prostych oraz cholesterolu. Powinniśmy wykluczyć z naszej diety słodkie pieczywo oraz ciastka. Nie należy też spożywać mleka, produktów mlecznych, serów żółtych oraz innego rodzaju serów. Nie możemy również jeść wszystkich mięs zarówno pieczonych, smażonych czy też gotowanych. Co za tym idzie na zakładce,, miażdżyca dieta" napisano, iż należy się wystrzegać wszelkiego pochodzenia wędlin, frytek, chipsów, boczku, konserw, pasztetów, margaryn, tłustych.

pierwszapomoc23

Uwapnienia tętnic wieńcowych.Pomoc w interpretacji zdjęcia RTG klatki piersiowej. T.T.torbiel wewnątrz czaszkowa.Jeszcze raz dziękuję za wszelkie informacje i pomoc.93-1. Do nabycia bez recepty w aptece. Internista powiedział,ze to sa powikłania. Jednak niepokoi mnie wynik rtg, ponieważ znajoma pielęgniarka stwierdziła,ze nie wyszło za dobrze. Czy tak może rzeczywiście być? Po operacji mama usłyszała od lekarza, że płuca nie zaczęły dobrze pracować, ale potem podjęły pracę.udowa powierzchowna drożna,z zaawansowanymi, wielopoziomowymi zmianami miażdżycowymi.komórki nowotworowe w wyniku biopsji piersi.Źródła: http://zadane.Rosuvastatinum , wysokie trojglicerydy.2)%LYMPH 24. Pierwsze co mi przyszlo do glowy miażdżyca. miażdżycy 45-65, wysokie ryzyko miażdżycy < 45)cholesterol LDL 2. Spędziła 4 tygodnie w sanatorium i wróciła do domu.skurcze mięśni. Zrosty opłucnowo-przeponowe., zazwyczaj w pozycji leżącej.Ma lat 50.. Niestety pojawiły się u niej bóle w mostku niewiadomego pochodzenia.
u mojej mamy wykryto miażdżyce.Poza tym lekarz , ktory robil echo serca w wynik oficjalnie nie wpisal zadnych powaznych zmian.Lumbalizacja ?..Stopień ogólnego zaawansowania miażdżycy w naczyniach potwierdza się poprzez kilka rodzajów badań,o których napisałem powyżej.Tłumaczenie z ang.. Przeprowadzono próbę wysiłkową, która po niecałych 6 minutach przerwano z powodu zmęczenia,podczas wysiłku bez deniwelacji odcinka ST.I ja.

zdrowe odżywianie

Pacjent wyznacza sobie niski limit wagi. Największe zagrożenie zachorowaniem dotyczy wieku między 14 a 18 rokiem życia. Po raz pierwszy opisali to zaburzenie w połowie XIX wieku Charles Lasègue i William Gull.

Bulimia
Zaburzenie odżywiania charakteryzujące się napadami objadania się, po których występują zachowania kompensacyjne. Do najczęstszych zachowań należą: wywoływanie wymiotów, głodówki, użycie diuretyków, środków przeczyszczających, wykonywanie lewatyw, nadmierne ćwiczenia fizyczne.

Anemia
Zespół objawów chorobowych, który polega na stwierdzeniu niższych od normy wartości hemoglobiny, erytrocytów i ich następstw.

Miażdżyca
Przewlekła choroba, polegająca na zmianach zwyrodnieniowo - wytwórczych w błonie wewnętrznej i środkowej tętnic, głównie w aorcie, tętnicach wieńcowych i mózgowych, rzadziej w tętnicach kończyn. Miażdżyca jest najczęstszą przyczyną stwardnienia tętnic (łac. arteriosclerosis).

Zawał
Jako ogólne pojęcie patomorfologiczne oznacza rodzaj martwicy spowodowanej skrajnym ograniczeniem perfuzji (przepływu) krwi przez obszar tkankowy danego narządu. Obszar martwicy powstałej w wyniku zawału może mieć charakter martwicy skrzepowej (necrosis coagulativa, necrosis denaturativa) lub rozpływnej (necrosis colliquativa).

Cukrzyca
Grupa chorób metabolicznych.

wygrywam z chorobą - Onet.pl Blog

                                    pozdrawiam


biedronka (11:34)
*Daj swój komentarz*

16 grudnia 2008
choroba Gravesa-Basedowa, a miażdżyca
choroba autoimmunologiczna to proces zapalny  toczący się w  organizmie, trudny do wyleczenia. Skoro istnieje stan zapalny , to obecna jest także miażdżyca będąca też stanem zapalnym. Trudna do wyleczenia, określana jako " cichy zabójca'. Toczyłam walkę o utrzymanie na prawidłowym poziomie HDL ' dobrego cholesterolu", chroni on naczynia krwionośne przed zniszczeniem. Ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że podstawą tej "walki" jest prawidłowo funkcjonująca wątroba. No i nie można doprowadzić do zbyt niskiego poziomu HDL, gdyż wpływa to też nie korzystnie na organizm. Dieta i jeszcze raz dieta, małe.

macondo.blog

Wejściem się przemykasz?

- A co to za sprzęt nowy wieziesz? Piękne...

- A na ryneczku kupiłem, na trawę, na liście...

- Piękne, patrz Lidziu...

- A syn przyjedzie?

- Po pracy, może...a te śliwy lecą...a trza zbierać z gałęzi, bo ciążą strasznie...

- A gruszek weźmiecie ode mnie?

Radośni, pozornie zatroskani tylko o pękający agrest i szpaki na czereśni, jakby miażdżyca i nadciśnienie nie miały wstępu do ich ogrodu.


Kiedy wiedziałam, że to już to. Kiedy pielęgniarka bezradnie rozłożyła ręce. Nachyliłam się z prośbą, która przebiegła niczym ultradźwięk, odbijając się od ciebie, wychodząc jednocześnie z twoich ust. Jakbym mówiła do lustra szepcząc, a nie moje odbicie odpowiadało mi pełnym głosem.

- Odwiedzaj mnie – powiedziałyśmy równocześnie, obie rozpaczliwie, jednocześnie mocno.

Każda z nas dotrzymuje słowa. Jedna na jawie, druga we śnie.


"...the rest is bliss and diarrhoea"

Jakoś ten absurd życia sobie podąża jakby... równoległym torem do mojego... za granicą w dodatku


życzę Nam Wiosny

beretta 2006-03-23 20:43:00
skomentuj (10)
Lack of imagination is the basis of action

Wiosna, jakieś witaminy by się przydały, bo tak sennie ---
--- a nie może być, bo park pełen ciepłego wiatru, a Żabka rozgrzewających dodatkowo nalewek kokosowych;)
przodem do tyłu

Wiosna, cudny czas płaszcza skórzanego i ciemnych okularów ---
--- gwarantujących przestrzeń życiową w środkach komunikacji miejskiej(groźna mina jako bonus dla przedszkolaków...)

poirytowana korkami, do tego stopnia, że nawet Pearl Jam mi humoru nie poprawia, ba! nawet Incubus...
te tiry to chyba pączkują...

wesoło łechtana zwrotami hiszpańskimi w stulu: Perdone que le moleste, hehe... cudooowny język:]ale coś innego miałam pisać oczywiście
potem(wczoraj) jeszcze coś innego(aaa wiem, że Wiosna - to trza się zakochać nieszczęśliwie:P... raz na trzy lata trzeba, bo miażdżyca szaleje;), no... i może znowu nieja ze mnie wyszło?

beretta 2006-03-31 16:24:26
skomentuj (2)