O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Miary

Blog Chemika i nie tylko - Onet.pl Blog

W moim ówczesnym środowisku nie było już wtedy wątpliwości co do oprawców. Nasz sąsiad, Władysław Zając z tourne po Sojuzie zespołu folklorystycznego „Gacanie”przywiózł propagandowe broszury. O ile pamiętam było tam o miejscowości o nazwie Katuń na Ukrainie (albo coś podobnego), dla prymitywnej zmyłki. Próbowałem wtedy weryfikować w podręczniku do historii w podstawówce datę 17 września 1939, znalazłem parę linijek o otoczeniu opieką bratnich narodów Ukrainy i Białorusi przez Armię Czerwoną.

Jednak żeby nie popaść w jednostronny nastrój martyrologii,o udziale Polski w rozbiorze Czechosłowacji w 1938 roku długo nie miałem pojęcia, na pewno nie w latach podstawówki. Nie był to widocznie dość chwalebny epizod naszej historii. Z czasów komunistycznych pamiętam swego rodzaju eksperyment. Było to w latach osiemdziesiątych. Jechałem osobowym pociągiem,wraz z szefem, Docentem na delegację do Cieszyna. Coś mnie podkusiło i dosyć głośno zapytałem o Zaolzie. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Nasi współpasażerowie szybko nam wyjaśnili, że „Ostrawica to nasza granica”.

Zbigniew Miara

Virtualna rodzina. - Onet.pl Blog


    Archiwum
2008
 Sierpień
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
Urodzone :*
1. Nica Rouse&Klara Made.
Bliźniaczki urodzone 31.10.06r białe waga i miara nieznana. Dziewczynki są adoptowane

2. Morris
Cytrynek urodzony 21.02.07r jest.

porozmawiajmy o Biblii - Onet.pl Blog

I nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety,"

Proszę spojrzeć teraz na Nowy Testament co mówi Pan Jezus i Apostołowie

1. Ewangelia Jana 4, 24

" Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."

2. 2 List do Koryntian 3, 17

" A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność."

Takie spojrzenie ma ogromny wpływ na zrozumienie całej Biblii. Następną sprawą jest zrozumienie kim jest Jezus Chrystus Boży Syn i duch święty. Pan Bóg objawił się Izraelowi jako przeciwieństwo bóstw pogańskich i nie podobnym do żadnego z nich. Wielokrotnie podkreślając wiarę w Boga Żywego. Proszę spojrzeć jak w tym kontekście wygląda wiara w " osobowość " i imię ducha świętego? Nie przykładajmy do tego ludzkiej miary.

 

Solidarność Polfa Warszawa Miara Mirosław - Onet.pl Blog

Rady Ekonomiczno-Społecznej.Reszta budżetu, tzn. około 10 mln euro (na39 mln) pochodzi z zewnątrz: są to subwencje ministerialne (!!!!!!) z tytułu wykonanych szkoleń i badań (4,5 mln), przybliżenia pracownikom prawa związkowego (2,3 mln) oraz 2 mln od różnych instytucji, w których organach zasiadają przedstawiciele CFDT (ubezpieczenia społeczne, Unedic, szkolenia zawodowe).

39mln budżetu konfederacji miało następujące przeznaczenie:

45%funkcjonowanie działalności: pensje, akcje związkowe (manifestacje,zgromadzenia, zjazdy, negocjacje, itp.), zebrania instancji statutowych,informacja wewnętrzna,

15%szkolenia, badania i opracowania

2%rozwój związku

1%pomoc w tworzeniu związków zawodowych w nowo powstających krajach,

warto mieć nadzieję - bloog.pl

24 listopada 2009 18:44

Funkcjonujemy w realnym świecie stając się częścią czyjegoś życia, uczuć, działań. Idąc wspólnie przez ścieżki życia najgorszy jest moment kiedy zaczynamy odczuwać wielką samotność, wyobcowanie, a przecież nie tak dawno obiecaliśmy sobie miłość, szacunek, oparcie. Nagle stwierdzamy, że ten który miał nam towarzyszyć w tej wędrówce pozostawił nas osamotnionych na pastwę losu. Dlaczego piszę o tym ? Funkcjonując wśród ludzi dostrzegam ich problemy, codzienne piekiełko i wielki smutek przykrywany blichtrem sztucznej radości. Spotykane osoby choć niechętnie powoli ujawniają swój problem. Wstydzą się tego, że im się nie udało, jakby to był egzamin, wyścig lub coś podobnego. Nikt nie złożył nam obietnicy, że rozpoczynając wspólną wędrówkę z takim to a takim partnerem spod naszych nóg usunie wszelkie trudności i kamyczki. Nie dano nam obietnicy, że te cudowne chwile z dnia.

Ziutka Książka Kucharska - bloog.pl

Wydobyć ostrożnie serek i zaraz go podać, gdyż łatwo się  psuje.

 

Trackback: http://bloog.pl/id,5020904,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Miary objętości i masy

wtorek, 29 września 2009 23:05
 

Funt - miara masy, dzielił się na 32 łuty,odpowiadała 405 gramom.

Łut - w przybliżeniu ok.13 g.

Garniec - miara pojemności ,dzielił się na 4 kwarty - 1 l każda i na 16 kwaterek

Kwarta - miara.

Miary kątów

Swiatlo ksiezyca - Onet.pl Blog

Wystarczy, że słoneczko szerzej się uśmiechnie, wróble zaćwierkają radośniej, a sople zaczną kapać z dachu - już czujemy się inaczej. Powraca energia i chęć do życia... Już chcemy coś zrobić, coś zmienić... Wymieść zimę z wszystkich kątów, otworzyć okna szeroko, wpuścić promyczki słoneczne, poganiać po sklepach w leciutkim nastroju...i stroju... zaprosić wiosnę do domu... Echhhh...
   Nie tylko mnie obrzydła ta zima, moim kotom też już marzy się powiew wiosennego.


      Dziś sobota, nie muszę wstawać rano, żeby wypić z Olą poranną herbatę, Misiek idzie do pracy, więc, gdy tylko pożegnał mnie słodkim buziaczkiem, miałam szczerą ochotę pospać sobie dłużej. Otuliłam się cieplutką kołderką i zdążyłam nawet usnąć, gdy parę minut po ósmej  zerwał mnie dzwonek domofonu. Ponieważ, zawsze po gwałtownym przebudzeniu mam problemy z rozeznaniem kto ja jestem.

Kfiat :P

Na zajęciach staraj się maksymalnie to utrudnić. Na przykład zamiast powiedzieć "kąt" powiedz: każda z dwóch części płaszczyzny ograniczonych dwiema półprostymi o wspólnym początku (zwanym wierzchołkiem kąta) wraz z tymi półprostymi (zwanymi ramionami kąta). Jednostkami miary kątów są radian [rad] i stopień [°].
5. Zatrudni pomocnika a najlepiej jakiś gatunek plecaka.
6. Sprawdziany układaj najlepszą metodą: kopiuj; wklej. kopiuj; wklej. kopiuj; wklej. kopiuj; wklej. a potem udawaj cwaniaka że to.