O czym chcesz poczytać na blogach?

Mianowanie

Japonia - Onet.pl Blog

Cesarz, który nie sprawuje realnych rządów, pełni natomiast funkcje reprezentacyjne oraz symbolizuje jedność narodu i państwa.
Najwyższym organem władzy oraz jedynym organem ustawodawczym jest dwuizbowy parlament, zwany Kokkai - Zgromadzenie Narodowe, składające się z niższej Izby Reprezentantów (Shūgiin) oraz wyższej Izby Radców (Sangiin). W izbie niższej zasiada 480 posłów, a jej kadencja trwa 4 lata, natomiast w wyższej zasiadają 242 radcy wybierani na 6 lat; połowa izby wyższej jest odnawiana co 3 lata. Wybory do parlamentu są powszechne i tajne, a odbywające się w nim sesje: zwyczajne, nadzwyczajne i specjalne.
lub Władzę wykonawczą sprawuje rząd, na czele którego stoi mianowany przez cesarza premier (musi zasiadać w parlamencie), którym z reguły jest przywódca, ewentualnie członek rządzącej partiikoalicji mających większość w parlamencie. Gabinet rządu oprócz premiera tworzą mianowani i odwoływani przez niego ministrowie, których jest obecnie 11, a większość z nich także musi być członkami parlamentu, przed którym rada ministrów jest odpowiedzialna. Partia Liberalno-Demokratyczna (Japonia) (PLD), która od czasu powstania w 1955 sprawuje najdłużej w historii nieprzerwane rządy, poza krótkim okresem rządów koalicyjnych. Drugą siłę polityczną stanowi powstała w 1998, centrowa socjalliberalna Partia Demokratyczna (PD), obecnie główna partia opozycyjna.
.

Język japoński, kultura, j-music, historia i inne! - Onet.pl Blog

Cesarz, który nie sprawuje realnych rządów, pełni natomiast funkcje reprezentacyjne oraz symbolizuje jedność narodu i państwa.
Najwyższym organem władzy oraz jedynym organem ustawodawczym jest dwuizbowy parlament, zwany Kokkai – Zgromadzenie Narodowe, składające się z niższej Izby Reprezentantów (Shūgiin) oraz wyższej Izby Radców (Sangiin). W izbie niższej zasiada 480 posłów, a jej kadencja trwa 4 lata, natomiast w wyższej zasiadają 242 radcy wybierani na 6 lat; połowa izby wyższej jest odnawiana co 3 lata. Wybory do parlamentu są powszechne i tajne, a odbywające się w nim sesje: zwyczajne, nadzwyczajne i specjalne.
Władzę wykonawczą sprawuje rząd, na czele którego stoi mianowany przez cesarza premier (musi zasiadać w parlamencie), którym z reguły jest przywódca, ewentualnie członek rządzącej partii lub koalicji mających większość w parlamencie. Gabinet rządu oprócz premiera tworzą mianowani i odwoływani przez niego ministrowie, których jest obecnie 11, a większość z nich także musi być członkami parlamentu, przed którym rada ministrów jest odpowiedzialna. Partia Liberalno-Demokratyczna (Japonia) (PLD), która od czasu powstania w 1955 sprawuje najdłużej w historii nieprzerwane rządy, poza krótkim okresem rządów koalicyjnych. Drugą siłę polityczną stanowi powstała w 1998, centrowa socjalliberalna Partia Demokratyczna (PD), obecnie główna partia opozycyjna.
.

Chile Wypoczynek

Bachelet. Prezydent mianuje członków rządu, którego jest szefem, ma prawo wprowadzić stan wyjątkowy na 20 dni, mianuje kilku senatorów, jest przewodniczącym Krajowej Rady Bezpieczeństwa, posiada inicjatywę ustawodawczą. Poprawka z 1989 do konstytucji pozbawiła prezydenta prawa do rozwiązania parlamentu. Rozszerzyła także skład Krajowej Rady Bezpieczeństwa o 1 członka – kontrolera generalnego. Władzę ustawodawczą sprawuje 2-izbowy Kongres Narodowy: Izba Deputowanych (Cámara de Diputados), wybierana w wyborach powszechnych na 4 lata, oraz Senat, o kadencji 8-letniej (co 4 lata połowa składu ulega odnowieniu), w większości wybierany w wyborach powszechnych i bezpośrednich, częściowo mianowany przez prezydenta, Sąd Najwyższy i Krajową Radę Bezpieczeństwa (senatorami są dożywotnio wszyscy byli prezydenci). Władzę wykonawczą sprawuje prezydent i odpowiedzialny przed nim rząd.

Leave a Comment

Leave a Reply

Człowiek stworzony jest po to, by szukać prawdy, a nie by ją posiadać...

Następnego dnia nasze imieniny. Imprezka w towarzystwie Pietrzykow, pań instruktorek :) Ani i Łukasza, Grzały i na początku Ivonki... Góralskie śpiewy przy gitarze i skrzypcach były piękne.

Dostałam od Andrzeja dwie opcje i po szybkiej decyzji zostałam mianowana pomocą do koni... Zdarzyło mi się doprowadzać na padok Jakszę i Sandę... Pojeździłam w końcu na Bonie. Jest tylko jeden minus... ani razu nie byłam w terenie na Feście ;(;(;(;(

Jeżeli chodzi i sprawy nie związane z końmi, to Sabałowe były świetne !!! Koncert RZOZU – rewelacja !!! Tańce w RZOZowych koszulkach z odkrytymi brzuchami :P:P Śpiewy i zdarte gardła... ale opłacało się :):) Zostałyśmy mianowane najlepszymi fankami :):) Poza tym imprezowanie, drugi koncert RZOZU !!! :):):) Ogółem były to moje najbardziej szalone wakacje... Zrobiłam parę rzeczy, których zrobić nie powinnam, ale są to jakies nowe doświadczenia.

Poznałam parę wspaniałych osób. Jedną z nich jest Asia !!! Moja Boska Asia !!! Wspaniała dziewczyna, która podnosiła mnie na duchu swoimi telefonami... Przepraszam, że przeze mnie miałaś takie rachunki !!! Asia ciągle się śmiała i potrafiła zawsze poprawić humor !!! Bardzo się cieszę, że ją poznałam i mam nadzieję, że nasza znajomość przetrwa.... Ojej, jak to poważnie zabrzmiało :)
Następnie Agata – wychowawczyni, z którą znalazłam wspólny.