O czym chcesz poczytać na blogach?

Mężczyźni

Agneska i jej myśli nieuczesane...

Ze specjalnym instynktem do nasłuchiwania nocą płaczu dziecka. Tyle, że kładziemy się spać, ze świadomością, iż w nocy dziecko może zapłakać i to my do niego wstaniemy, bo nikt tego za nas nie zrobi - tatuś śpi słodko, zapominając o Bożym świecie i swoich obowiązkach. Od czego jest mama? A od czego jest tata?

Dowodem na istnienie instynktu macierzyńskiego, którym my wszystkie rzekomo jesteśmy obdarzone nie jest fakt, że jako dziewczynki czasami chętniej bawimy się lalkami.
Fakty (dodam, że poparte naukowymi eksperymentami przeprowadzonymi z udziałem ludzi i na szczurach - zob. Rosenblat i Siegel, także Leifer2) potwierdzają hipotezę, że kobiety i dziewczęta mają większą motywację do opiekowania się niemowlętami i dziećmi niż mężczyźni i chłopcy, nie z powodu posiadania instynktu macierzyńskiego, ale dlatego, że podział pracy według płci zawsze stawia kobiety i dziewczęta w sytuacji kontaktu z dziećmi, a mężczyzn i chłopców w sytuacji braku takiego kontaktu.

I właśnie tak to już się kręci, my rodzimy się z instynktem a faceci, w czepku...


Anna Zabrowarny


Źródło

Agneska naskrobała 2004-01-11 14:10:35
skomentuj (0)
Coming In From The Cold

W życiu, w tym słodkim życiu wychodzimy z zimna.
Tak, do Ciebie mówię.
Dlaczego.

fiuuuuuuuuuuu.

Wszystko, co dobrze wygląda. Zanim dojdzie do kasy, jego rachunek zaczyna przewyższać Mount Everest, co nie przeszkadza mu wcale pójść do dziesięciu innych sklepów.

MAGAZYNY...
Magazyny dla panów często zawierają zdjęcia rozebranych pań. Magazyny dla pań często zawierają zdjęcia rozebranych... pań. A to dlatego, że kobiece ciało jest pięknym dziełem sztuki, a ciało mężczyzny jest wstrętne, włochate i nie powinno ujrzeć światła dziennego.
Rozebrana kobieta bardzo silnie oddziałuje na mężczyznę.
Rozebrany mężczyzna wywołuje u kobiety śmiech, u mężczyzny - uczucie zażenowania.

POCZUCIE HUMORU...
Powiedzmy, że mała grupa mężczyzn i kobiet siedzi w jednym pokoju i ogląda w telewizji braci Marks. Mężczyźni są podekscytowani, śmieją się głośno, próbują naśladować aktorów. W tym czasie kobiety przewracają oczami i czekają aż TO się skończy.

ŁAZIENKI...
Mężczyzna ma w łazience 6 rzeczy: szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, krem do golenia, maszynkę do golenia, mydło i szlafrok skradziony w Holiday Inn. Średnia ilość rzeczy w łazience przeciętnej kobiety wynosi 437. Mężczyzna w większości przypadków nie mógłby ich nawet zidentyfikować.

WYJŚCIA...
Kiedy mężczyzna mówi, że jest gotów do wyjścia to znaczy, że naprawdę jest gotów. Kiedy kobieta mówi, że jest gotowa to znaczy, że będzie gotowa kiedy tylko znajdzie kolczyk, zadzwoni do przyjaciółki i skończy nakładać makijaż.

Oni a One - Świat mężczyzn oczami kobiety. - Onet.pl Blog

Przypuszczają, że w procesie jego interpretacji u mężczyzn uczestniczy
pewien obszar jednej półkuli mózgu, podczas gdy u kobiet uaktywniają się
odpowiednie rejony w obu półkulach.
ˇ U kobiet podczas słuchania i mówienia aktywne są większe obszary mózgu. Nie
oznacza to jednak, że są one lepszymi słuchaczami czy mówcami. Ale większy
obszar aktywności mózgu może sprawiać, że niektóre z czynności potrzebnych
podczas porozumiewania się przychodzą im łatwiej.
ˇ Kobiety są bardziej podatne na stres niż mężczyźni, ponieważ w sytuacji, kiedy
spotyka je coś nieprzyjemnego, ich organizm uwalnia większą ilość estrogenów,
co uaktywnia większą ilość neuronów (komórek mózgu). Jednocześnie jednak
wyższy poziom estrogenów w organizmie kobiet sprawia, że lepiej niż mężczyźni
wykonują one zadania, które wymagają zapamiętywania.
ˇ Mężczyźni potrafią lepiej rozpoznawać po wyrazie twarzy czy tonie głosu
gwałtowne uczucia, takie jak złość, agresja. Gorzej jednak niż kobiety wyczuwają
subtelne, niewerbalne.

mysli(wy) - Onet.pl Blog

To w bardzo dużym stopniu zależy od samego mężczyzny. Od jego charakteru, temperamentu, a przede wszystkim inteligenji. Inteligentny mężczyzna potrafi spojrzeć na świat z perspektywy kobiety. Potrafi zrozumieć jej zachowania, motywy, które nią kierują. W końcu nie są one aż tak różne od tych męskich. Inteligentny mężczyzna nie deprecjonuje wartości wyznawanych przez kobiety, stara się je zrozumieć i zaakceptować. Mimo tego, że czasami nawet mogą one go bardzo dziwić. Mężczyzna powinien mieć świadomość, że i jego własne zachowania mogą być niezrozumiałe dla kobiet. Kolejne pytanie. Jaka jest podstawowa różnica między kobietami imężczyznami? Odpowiedź wydaje się oczywista. Jednak w tym przypadku mam na myśli coś zupełnie innego. Kobiety i mężczyźni różnią się pod względem sposobu myślenia. Dla mężczyzn najważniejsze wydaje się być ogólnie pojęte poczucie siły, mocy, władzy. Mężczyzna stara się kreować na osobę "twardą" psychicznie, stara się nie okazywać żadnych uczuć, bo to przecież mogło by świadczyć o jego słabości. Jest tego uczony już od dzieciństwa. Musi nieustannie hamować swoje uczucia, tzymać je na wodzy. Wydaje mi się, że takie postępowanie w jakiś sposób upośledza męzczyzn. Czyni ich ułomnymi w stosunku do kobiet. Kobiety uczone są czegoś zupełnie innego. Mogą swobodnie wyrażać swoje uczucia i emocje. Nie muszą ich w sobie tłumić. Dzięki temu zyskują znaczącą przewagę nad mężczyznami, gdyż bez problemu są w stanie odczytywać wszelkie emocje z.

|| The wind would whisper and I'd think of you ||

Jestem materialistką ale się leczę- archiwum :)

::Wracamy?::


Mężczyźni.


Przerażaja mnie mężczyźni, którzy nie ukrywają swoich seksualnych potrzeb, wielcy, dojrzali mężczyźni olbrzymim apetytem na seks. Mężczyźni o oczach marzących tylko o sypialni, mężczyźni z wielkimi udami, owłosionymi torsami i gigantycznymi, nie ogolonymi szczękami, mężczyźni, którzy dostają erekcji sześć razy na godzinę, mężczyźni, którzy śmierdzą potem, solą i seksem. Mężczyźni, którzy wkraczają do pokoju, sygnalizując swoim ciałem:
"Oto moja erekcja, a reszta nadciągnie za pięć minut".
Łonocentryczni mężczyźni śmiertelnie mnie przerażają. Pewnie dlatego, że uważam, że będą bardzo wymagający i krytycznie nastawieni do moich poczynań. Tacy mężczyźni mogą wybrać sobie dowolna kobietę, żeby byłi im mozliwie jak najlepiej. Gdybym.

Nawet brak stanowiska jest już jakimś stanowiskiem ;) - Onet.pl Blog

Lepiej ubraną ...a nie daj Boże dziewczynę w podobnej kreacji! Mężczyźni tak samo ubrani na imprezie mogą zostać nawet najlepszymi przyjaciółmi. Zresztą mężczyźni są bardziej cwani. Gdy jeden z samców ma na przykład niesamowity sportowy samochód reszta samców uważa że ma małego ;) Wydaje się, że wymyśliły to kobiety, ale to mężczyźni zawsze muszą być górą dlatego deprymują rywali zamiast samemu cierpieć. Czy kobieta z najnowszą torebką LV jest suką? Nie.. ale koleś w Ferrari na pewno ma małego :D W ten sposób życie staje się prostsze. Pomijam już fakt że mężczyzna jest wstanie kupić ciuch po PIERWSZEJ przymiarce i nigdy nie żałować tego zakupu. Trzy pary butów starczają na 5 lat .. itd..

2- Pupa. Męska pupa jest świetna :D Mężczyźni nie mają cellulitu bo brzydko wygląda! Pupa nie jest czynnikiem decydującym podczas rozmowy o pracę. Zostawmy jednak pupę i powiedzmy wprost że podczas rozmowy z nami nikt nam się nie gapi na wysokość klatki piersiowej jak to jest w przypadku kobiet ;) Nasze plecy nogi ręce mogą być owłosione albo i nie .. nie wywołuje to u nas żadnej histerii.  Zmarszczki? Zmarszczki dodają nam tylko charakteru. Dlaczego? Bo tak sobie powiedzieliśmy! Tak my mężczyźni się nie starzejemy jak kobiety.. my nabieramy charakteru ;) Nie musimy się również malować, pudrować i maskować bo niby po co? Rano i tak każdy zobaczy jak wyglądamy naprawdę.

3- Nie znamy nazw połowy kolorów. Nie dostrzegamy zagnieceń na ubraniach. Nie wydajemy 2tyś zł na suknie.

uomen-kicz-projekt blog


we mnie mieni się przestrzeń,
wirują: śluz, ślina, sine krople
z sutek. to się chyba nazywa uśmiech losu.
pojawił się wreszcie na twarzy, prysnął w okulary.
i zapach, smak tego, co się dzieje.
jak młode zboże rozgryzane wolno.
szum wokół nas; z gołębi, obłoków,
z płatków sadzy i skóry. jesteśmy
jak niecierpliwe pukanie dzieci,
odwoływane lekcje nieznośnej gramatyki.- Karol maliszkiewiczwspółczesne opowieści o oklepanych uczuciach. niezwykła kartka kolejnego dnia.
uomen-kicz-projekt
2005-01-30
13:16:54
skomentuj
# mężczyźni #


ewa sonnenberg - tylko dla mężczyzn

mężczyźni rodzili mnie w bólach uświadamiania obcego w sobie
przeklinali los wyławiając z ognistej wody na oczach zdezorientowanych
samic wściekle przegryzali pępowinę

mężczyźni karmili piersią regularnymi dawkami chłodu
wchodził w ścięgna i mięśnie w niemożność odwrotu
ich mlekiem odrzucenie wyczekane do ostatniej ciszy pasło serce

mężczyźni sprzyjali mi w życiu kładąc pustą i śliską powierzchnię
siatkę celów kartografię zwycięstw powoływali się na siebie w najuważniejszych
momentach mojego życia lub pokazując najpiękniejsze miejsca ziemi

.