O czym chcesz poczytać na blogach?

Metropolitan opera

Kinga Rusin

Grupy artystów. Przyjechali do nas z Petersburga, ze słynnego Teatru Maryjskiego. Szacunek do rosyjskich artystów mam wielki i budowany latami. Można było nie lubić rosyjskiej władzy ale sztuka, nawet ta reżimowa była tam zawsze na wysokim poziomie. Głosy śpiewaków więc mnie nie zawiodły, ale sama opera mającą w swym przesłaniu interpretować jedynie słuszną historię Imperium, lekko znudziła. Było trochę jak na wysokobudżetowej akademii: 60-cio osobowy chór (kilka razy liczyłam), symboliczna dekoracja, upadające sztandary wroga, wielki dowódca, uwłaszczanie chłopów pańszczyźnianych, wątek.Wojna i Pokój, nad którą opiekę artystyczną objął Andriej Konczałowski (brat Nikity Michałkowa) przypominała mi stylistyką Halkę, na którą wiele lat temu poszłam z klasową wycieczką. A może po prostu się odzwyczaiłam… Kiedy 3 lata temu pojechałam do Nowego Jorku, żeby zrobić reportaż z Metropolitan Opera spodziewałam się Bóg wie czego, a zobaczyłam jak ustawiane są styropianowe dekoracje do Carmen. Ale w MET’cie dekoracje są chyba drugorzędne, a na pierwszym planie są najlepsi na świecie i sowicie za swój talent wynagradzani śpiewacy. Zresztą przeczytałam w programie, że opera Woja i.

Boguslaw Kaczynski Blog

(6)


Pavarotti...
Zmarł Pavarotti. Miał 71 lat i ciężko w ostatnich miesiącach chorował. Byliśmy na tę wiadomość przygotowani od dawna, a jednak, kiedy zmarł odżyły wszystkie wspomnienia. Wspólne koncerty, wspólne kolacje, przedstwienia z jego udziałem na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku i w Lyic Opera w Chicago. I ten niepowtarzalny głos, który tak zapadł w serce, że trudno go zapomnieć. Wraz z jego śmiercią światowa opera poniosła niepowetowaną stratę.

boguslaw-kaczynski 2007-09-06 20:30:49
skomentuj (4)


Koncert

Blog Kometa1890

Się do jednego tygodnia. Ale jakiego tygodnia!

Jak uprzednio zapowiadałem, we wrześniu i początku października na nowojorskich estradach i scenach usłyszeliśmy najlepsze, co Polska ma nam do zaoferowania, jeśli nawet sami artyści opisywani niekoniecznie wciąż w Polsce mieszkają. Na deskach Metropolitan Opera na przemian występowali Ewa Podleś (w La Gioconda) i Piotr Beczała (w Lucia de Lammermoor), a pianista Rafał Blechacz pojawił się zarówno w solowym recitalu w Metropolitam Museum of Arts, jaki i jako solista Filharmonii Nowojorskiej, z którą wykonał Koncert f-moll op.21 Chopina.

.

moralizator blog

Wlasny komputer którego nazwe "Euklides" i zaprogramować go w losowy sposób
Chce wynalezc sztuczna inteligencje
Chce pojechac do Teatro alla Scalla z moja ukochana i zobaczyć w nim "Il' Pagliacci"
Chce pojechac do Teatr Bolshoi bez ukochanej i zobaczyć w nim "Borysa Godunova"
Chce pojechac do metropolitan Opera house i zobaczyć w nim "Aide"
Chce pojechac do Royal Opera House i zobaczyć w nim "Romeo i Julie"
Chce pojechać do Dresdenskiej Opera Verum i zobaczyć w niej "Pierścień Nibelunga"
Chce Pojechać do Opera di Bastilia i zobaczyć w niej "Lakme"

Chce być zdrowy
Chce być.