O czym chcesz poczytać na blogach?

Metronomy

Grać jak Slash!!!

(E6 :P) mi dał :P no i fajnie. to jest ta fajna część notki :D poza tym jeszcze muszę napisać ze to granie trwało ponad 20 minut i było naprawdę genialne :) a te solówki szczególnie :)


teraz ta mniej fajna część notki. to wszystko zaczeło się od wczoraj
najpierw mnie pies ugryzł. mój własny. palec był 2 razy taki jak normalnie

następnie się załamałam, bo w nawet najwolniejszym tempie nic, nic, absolutnie nic poza wstępem nie przypomina "Sweet child o'mine" które to mam zagrać jako projekt do szkoły. chodzi o to, ze wcale nie musi być szybko i w tempie, musi być tylko podobne. no i wczoraj się załamałam, jeszcze się wkurzyłam bo nie mam metronomu (zepsuty) i dostałam szału ze jest nierówno. dostałam też szału na wprawkach, bo akordów w pozycjach podstawowych juz nei gram. zostawiłam je, bo by mi zajęły do wiosny. za 10 lat. więc zostawiłam na ćwiczeniach tylko kwarty, kwinty, kwinty rozszerzone o kwartę, akordy w pozycjach uproszczonych i wprawki. wczoraj wprawki grałam pierwszy raz i było super i bardzo mi się podobało aż doszłam do połowy :P i wówczas jush się wkurzyłam. kiedy minęła druga godzina ćwiczeń byłam już tak zła, ze stwierdziłam że leję na muzyczkę i idę spać, mam ją gdzieś i niech mi wstawi kołka. byłam 10000 razy wściekła, za to, ze nic mi nie wychodzi, za to, ze jestem beznadziejna i za.

MusicGist

Po ciemnym lesie niż kawałek otwierający płytę. Nie brakuje na niej też typowej dla Yorke’a skłonności do popadania w stany depresyjnego odosobnienia, a idealnym przykładem będzie tu utwór Codex z najlepszymi cechami Piramid Song i Videotapes. I w końcu należałoby wspomnieć o singlowej stronie jaką jest kawałek Lotus Flower.  To zdecydowanie najmocniejszy punkt programu, najbardziej czytelny, ze wspaniałą dubstepową rytmiką i jeszcze wspanialszą partią wokalną ThomaYorke’a. A skoro mamy zimę  The Kings of Limbs to pozycja obowiązkowa.

3. Metronomy - The English Riviera

W oddali mewy szybujące nad lekko wzburzonym morzem, piasek, wiatr, słońce i zimny drink . Wakacyjny spontan z nutką melancholii. W takie rejony zabierają właśnie Metronomy. Pamiętam jak pierwszy raz natknąłem się na tę grupę, myśląc, ze to kolejny polski (!) zespół z jedną fajną piosenką w zanadrzu. Postanowiłem posłuchać – na przekór sobie. Opłacało się i to bardzo.

Pytanie: Kto nie słyszał jeszcze utworu The Bay?

Powiem tylko, że kiedy go poznałem to iTunes w ciągu tygodnia pokazał mi trzycyfrowy wynik w odsłuchiwaniu tego kawałka. Do dziś jak wirus infekuje kolejne kręgi osób, które go.

wietrzna-panna blog

Strona główna

Metronom

        Zepsuty metronom odmierza czas w moim domu. Sensowny sprzęt, którego posiadanie przynosi mi coś więcej niźli tylko osiadający kurz .Nastał się sporo nim zaczął coś znaczyć. – Przecież nie musisz, nie jest to konieczne, nie jest to potrzebne, nie jest to istotne, nie jest … Ja nie jestem czy jestem ów i tak  nie naciąga ochotą na marsz. Mogę się nadymać, puszyć, dąć się. Mogę wrzeszczeć, krzyczeć, szeptać i milczeć. Płakać, skowytać, skomleć i błagać. Nic.  On się nie porusza a skoro tak to po co wszystko to co miałam na myśli?. Właśnie,  po co. Leżę wygodnie na.

Wielkopolska poza UE

Wszystkie | Akcje | UE | Wielkopolska
RSS
sobota, 17 stycznia 2009
Czesi spalili flagę okupanta
http://www.tvn24.pl/-1,1581642,0,1,splonela-flaga-ue-to-flaga-okupanta,wiadomosc.html

"Wielka flaga unijna umieszczona w centrum Pragi z okazji czeskiego przewodnictwa w UE, w nocy ze środy na czwartek została spalona przez nieznanego sprawcę - poinformowały w czwartek czeskie media. Jest to już drugi akt wandalizmu związany z flagą, którą umieszczono na podstawie olbrzymiego metronomu na wzgórzu nad Wełtawą. Według praskich strażaków flagę spalono około godz. 23.00."

I tak właśnie należy z symbolami UE postępować!
00:29, iulius , Wielkopolska
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 stycznia 2009
Najtańsza benzyna w kraju w Wielkopolsce
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,6133145,Prawdopodobnie_najtansza_benzyna_w_kraju.html

uvmania.blog

Na dobre, a dodatkowo to mi się strasznie podoba! Takiego poweru jak ostatnio to nigdy nie miałem o tej porze roku, rozsadza mnie pozytywna energia!

Kilka dni temu zastosowałem w "trudnej" sytuacji domowej zasadę "wygrana-wygrana" i efekt był niesamowity! Poraził mnie pozytywny skutek tego działania. Wczorajszy dzień wkładam w zakładkę "człowiek się uczy na błędach", a jak auto tak dalej będzie nawalać to je sprzedamy i kupimy nowsze :) Dziś był u mechanika, mam nadzieję, że wieczorem odpali, jak nie to mechanik będzie się z nim męczył do skutku :D [w ramach rękojmi oczywiście]

Aerobik z elementami tańca czyni powoli cuda, ponownie włączył mi się w głowie metronom, tykający na 4, dzięki czemu zaczynam się ruszać w rytmie, a nie obok! Ostatnio sam w domu ćwiczyłem przy VIVIE, nawet podpatrywałem J.T. jak się rusza i starałem się powtórzyć układ [hahaha] - ale zajęcia są super i dodatkowo jestem rodzynkiem wśród kobietek :D

To miłego weekendu życzę!
Z powodu przerwy technicznej serwera blog.pl miałem problemy z aktualizacją bloga, przepraszam czytelników.

Ah, no i oczywiście pozdrawiam wszystkich nowych i starych czytelników, kilka osób nawet z obczyzny zaglądnęło na moją stronkę, dziękuję i zapraszam ponownie :D

skomentuj (0)

Naucz się gry na gitarze za darmo Blog

Aby gra na gitarze sprawiała nam przyjemność i nie popsuła nam zarazem słuchu, należy dobrze nastroić nasz instrument. Do najpopularniejszych sposobów strojenia zalicza się specjalny stroik gitarowy. Jest to raczej drogie urządzenie. Należy pamiętać że nie możemy polegać tylko na elektronice, lecz na własnym uchu! Stroiki do tego stroją nam tylko gitarę na pustej strunie, a jeśli gitara nie jest najlepszej jakości to na wyższych progach może nam nie stroić. Żeby nastroić gitarę “na ucho” musimy wpierw nastroić strunę E (cienką) od jakiegoś instrumentu (np fortepianu) lub od dźwięku z opcji “A440″ z metronomu http://www.metronomeonline.com Kiedy już mamy nastrojoną strunę E1, stroimy całą gitarę. Sprawdzoną i najbardziej popularną metodą jest metoda polegająca na porównywaniu dźwięku z jednej struny na dźwięku drugiej struny. Pokaże to na przykładzie: Pusta struna E1 musi brzmieć tak samo jak struna A na piątym progu. I tą metodą stroimy całą gitarę. Jak nastroić resztę strun pokaże na obrazku. Jeśli chcemy się upewnić na koniec czy oby na pewno stroi, zagrajmy jednocześnie strunę E i E1. Słyszysz ładną harmonię? Brzmią podobnie? Gratulacje! Nastroiłeś gitarę