O czym chcesz poczytać na blogach?

Metanoia

MACIEJ TAMKUN - TRANSCENDENTALNY POETA - bloog.pl

Czemuś mnie w Matce obudził

I miłością napełnił?

Czy nie po to bym wśród ludzi

Twą wolę wypełnił?

Czemuś mnie do domu zaprosił

I ucztą przywitał?

Czy nie po to bym Cię w sercu nosił

I o drogę pytał?

Czemuś mnie do cienia przywiązał

I w świetle zanurzył?

Czy nie po to bym w sztuce podążał

I Tobie służył?

Czemuś?...Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5197705,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

SENS ISTNIENIA

czwartek, 26 listopada 2009 22:49

Moja metanoia

Ciągle trwa

Od zwykłego ukłonu

W drodze do nieba....

We mnie. Tzn ten remont już się zaczął ale generalne porządki przede mną. Troszkę się boję -pewnie niepotrzebnie, ale taka już jestem. Ok idę się oporządzić ;) Jakąś konkretną notkę wstawię kiedy naprawią mi kompa ;) Z Bogiem :)
13:33, monika.palloti , Z serduszka :)
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 sierpnia 2007
W biegu...

Mam chwilowy dostép do neta. Jestem w Holandii wraz z Metanoia. Wlsnie spostrzeglam ze nie ma tu polskich znakow na klawiaturze ;) ale dziwnie. Zwiedzilam wiele ciekawych miejsc, poznalam nowych, wartosciowych ludzi, ale wiecie - brakuje mi mojego zacisznego Jarzabkowa, mojego domu i rodziny, moich znajomych. Oczekuje na pewien znak, na rozwiazanie sie pewnej sprawy a tutaj - tutaj ciezko by sie to dokonalo. Lekcja cierpliwosci :) Jutro wieczorem wracamy do kraju. Nie wiem kiedy napisze nastepna notke, bo mam problemy z komputerem. Pozdrawiam serdecznie:) Jesli bedzie to czytal ktos z mojej rodziny to niech pozdrowi i ucaluje reszte - tesknie za wami :)

To ja... Mój świat... Moja historia... Moje myśli... Moje słowa...

Coś zmienić, ale muszę zrobić coś, co doprowadzi do tych zmian w moim życiu... Hebrajskie słowo "szub" oznacza tę zmianę kierunku... odwracam się od zła, które mnie zniewala, a zwracam do Boga, który mnie wyzwala... Ale to jeszcze nie koniec mej drogi... Wyzwolenie to nie wszystko...
Złodziej wychodząc z więzienia może dalej kraść, albo zerwać z przestępczym życiem... Aby pójść w dobrym kierunku, trzeba też zmienić swoje postępowanie... Nie wystarczy, że chcę czynić dobrze i że zwracam się ku dobru... muszę jeszcze po prostu to dobro czynić... Grecki wyraz "epistrofe" oznacza zmianę postępowania...
Mamy więc trzy etapy nawrócenia...
Metanoia - zmienienie myślenia - czynię źle, chcę czynić dobrze...
Szub - zmienienie kierunku - chcę czynić dobrze, więc zwracam się ku dobru...
Epistrofe - zmienienie postępowania - chcę czynić dobrze, więc to robię...

Proszę o modlitwę...
Wiersz...***


Dziś chciałbym
usiąść na chwilkę
pod niebem usłanym gwiazdami
z Tobą,
by móc rozmawiając,
poznając twe myśli
rozrysować mapę Twojego umysłu.

Dziś chciałbym
trzymając Twą rękę
westchnieniem,
które delikatnie muska Twój.

Blog Akcji Katolickiej przy parafii św. J. Chrzciciela - Onet.pl Blog

Przeżywamy pełen zadumy okres Wielkiego Postu, a po nim znów będzie radość ze Zmartwychwstania Pana. Nasza zbiorowa myśl wybiega coraz intensywniej i częściej ku radosnej beatyfikacji Jana Pawła II. A pięknym tłem dla tego wszystkiego jest coraz więcej słońca i wiosna na wyciągnięcie ręki!

To prawda, jest w Polsce, w Europie i świecie tyle niewiadomych i niemało powodów do niepokoju, jednak Bóg jest dla nas wierzących Tym, po którym spodziewamy się odnowienia, radości i tchnienia niezawodnej Nadziei. Potrzebne jest jednak nasze zaangażowanie, namysł i to, co w tradycji biblijnej zwie się nawróceniem (metanoia). O nawrócenie wcale nie jest tak łatwo. Wyczekujemy mocnego impulsu, który wezwałby nas do zwrócenia się całym sercem do Boga, a także do bliźnich – w miłości.

Można odnieść wrażenie, że w naszym zawirowanym świecie coraz trudniej jest „uruchomić” taki duchowy impuls, który doprowadziłby nas do autentycznego nawrócenia, przełomu, nowego początku. Działają w głębi naszych podzielonych serc i w cywilizacyjnej aurze jakieś znaczące czynniki, które zdają się natychmiast neutralizować wszelkie poważne wezwanie do poważnego nawrócenia. Wiem, że Słowo Boże i tak potrafi być mocniejsze (por. Hbr.

can't find the moonlight - glass-moon's blog

I zapłakał. Potem wziął kawałek swojego przepięknego serca i ofiarował go starcowi, a starzec zrobił to samo. Padli sobie w ramiona i rozpłakali się po czym odeszli razem w wielkiej przyjaźni.

Młodzieniec włożył część serca starca do swojego serca, w miejsce brakującego kawałka, który dał starcowi. Ten nowy kawałek pasował tam, choć nie idealnie, co zmąciło doskonałą harmonię serca młodzieńca. Nigdy jednak wcześniej serce młodzieńca nie było tak piękne, jak w tym momencie i młodzieniec dopiero teraz to zrozumiał.'

----------------------------
SUICIDE - Read This Firt.. wg mnie warto. http://www.metanoia.org/suicide/

komentarze [2]


glass-moon

2004
wrzesień (6)
październik (11)
listopad (10)
grudzień (5)

2005
styczeń (7)
luty (3)
marzec (7)
kwiecień (13)
maj (18)
czerwiec (16)
lipiec (11)
sierpien (19)
wrzesień (28)
październik (26)
listopad (15)
grudzień (9)

2006
styczeń (11)
luty (7)
marzec (22)
kwiecień (8)
maj (12)
czerwiec (8)
lipiec (5)
sierpien (4)
wrzesień (1)
październik (2)

WITAJ W MROCZNYCH ODMĘTACH MOJEGO UMYSŁU

Pamiętasz, na początku tej strony wyjaśniałem, że receptą na sukces jest taka siła wewnętrzna, która pozwoli Ci przezwyciężyć cierpienie. Spróbuj zwiększyć swój opór, aż bedzie go więcej, niż cierpienia.

Teraz, kiedy ta strona mogła dać Ci pewną ulgę. najlepszym źródłem siły wewnętrznej będzie inna istota ludzka, z którą możesz porozmawiać. Jeżeli znajdziesz kogoś, kto bedzie chciał Cię wysłuchać i opowiesz mu o swoich odczuciach oraz o tym, jak znalazłeś się w tej sytuacji, od razu wzrośnie Twój opór przeciw cierpieniu.

za tłumaczenieniem tekstu ze strony http://www.metanoia.org/suicide/ przez Macieja Tryburcy
www.ipolska.pl/pomoc

Komentarzy: 10 Zbliża się.... 2006-09-18 Już za dokładnie cztery dni kolejna smutna rocznica - moje urodziny :-( Komentarzy: 0