O czym chcesz poczytać na blogach?

Messina

Sardynia - wyspa magiczna

Asesora urbanistyki Carlo Careddu nie ma nadużyć. W płocie są przejścia (bramy), które umożliwiają dotarcie do plaży. Dostęp do morza jest powszechnym prawem we Włoszech. Kto posiada ziemię nad morzem musi zadbać o dostęp do niego. Szczęśliwie w ciągu ostatnich miesięcy policja lokalna pomnożyła, jak dotąd, niezwykle rzadkie kontrole, których skutkiem jest już kilka skarg do sądu .

Dla tych, którzy władają językiem włoskim krótki, ciekawy, otwierający nóż w kieszeni film dokumentalny z programu "Anno Zero":

 * Nieficjalnie mówi się, iż mediatorem w negocjacjach ze spółką Berluskoniego był Graziano Messina, najsłynniejszy sardyński bandyta, którego Murgia poznał w więzieniu. (wyszedł uniewinniony)

** dla uzmysłowienia: 270 tys. metrów sześciennych to osiem dużych hoteli

*** po włosku l'usucapione - sposób nabycia określonego prawa wskutek upływu czasu, w tym przypadku prawo wg którego kto użytkuje ziemię przez ponad 20 lat, nie niepokojony przez właścicieli nabywa prawo własności poprzez wpisanie do ksiąg wieczystych.

Tagi: Berlusconi Berluskoni Costa Turchese Paolo Murgia
21:12,

♂Wszystko♂♀Sweeet ♀Wszystko Dla Dziewczyn☺ i Chłopców☻||Porady|| - Onet.pl Blog

Argentyńskiego przemysłu telewizyjnego i radiowego. Rozdano je 20 czerwca 2005. Bohaterem wieczoru był serial Ojciec Coraje. Miał aż dziesięć (najwięcej) nominacji, z czego siedem zmaterializowało się w postaci nagród - ponaddwukilogramowych statuetek "El Gaucho" autorstwa rzeźbiarza Perlottiego. Nagrody wręczono już po raz 35., przyznaje od roku 1959 (z przerwami) Asociación de Periodistas de la Televisión y Radiofonía Argentinas.

W tym roku triumfowali:
  
Facundo Arana (Coraje) - najlepszy aktor w telenoweli
Carina Zampini (Ana) - najlepsza aktorka w telenoweli
Julia Calvo (Messina) - najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu obyczajowym
Luis Machin (dr Froilan Ponce) - najlepszy aktor drugoplanowy w serialu obyczajowym
Nacha Guevara (Asumpta) - epizod gwiazdorski w serialu fabularnym
Paz Martinez - temat muzyczny
serial Ojciec Coraje - najlepsza telenowela.
  
Radość nagrodzonych była ogromna. Nagrodę dla serialu wręczali bohaterowie najlepszej telenoweli 2003, Resistire - Celeste Cid i Pablo Echarri (prywatnie mąż Nancy Duplaa, bohaterki Ojca Coraje). Odbierali ją Nancy i Facundo. "To była najtrudniejsza telenowela, przy jakiej pracowałem, w czasach trudnych dla naszego kraju, gdy nie wiadomo.

NIKOMUNIKATY

Nieznany szerszej publiczności (czy Andy Kerr jest znany szerszej publiczności? hahaha) Scott Henderson. Andy Kerr mieszkał sobie w Amsterdamie, a Scott w Kanadzie. Pisali sobie muzykę w domach, a efekty wysyłali do siebie pocztą. Zwykłą pocztą. Pierwsza płyta wyszła im bardzo, ale druga jeszcze bardziej.

I tu dziwi fakt, że obie pozycje nieznane, a przecież wydawane u samego Biafry w Alternative Tentacles. The Making of Him zawiera głównie muzykę o proweniencji punkowej, takiej spod znaku NMN, ale ze sporą dawką szaleństwa. Pierwszy Anti-Fascist Song for Mom to głównie zgrzyty, ale już następny Loggins & Messina Reunion to fajna, punkowa piosenki z nawet nieco “weselnym” refrenem. Trzeci Croggy to Nowhere to już prawdziwa uczta. Lekki, ale niezmiernie wciągający klimat.

I tak dalej i tym podobne. Momentami wściekłe punkowe klimaty (The Electric Razor, Rewired), sąsiadują z dziwnymi wygłupami (Egyptian Arp, Bad Day for Baby). Gdyby chcieć tę płytę jakoś zwięźle opisać, to byłaby to esencja dokonań Andy’ego Kerra, który już w No Means No pokazał niezwykłą zdolność do lekkości, ale zarazem wściekłości punkowej muzyki, ale ten punk, to nie jest zwykły punk. To jest punk, który się.

Piotr Borkowski | RETE!

   Juventus
  • Mauricio Pinilla
  • Napoli
  • Novara Calcio
  • SerieA
  • Simone Farina
  • Stephen Appiah
  • Udinese
 • 2. Stare

Tagi

allegri augustyn avellino bakero bari biraghi Boenisch boruc cassano cesena ebi genoa glik inter janas juventus korona lech messina milan miśkiewicz napoli naturalizowani piłkarze Obraniak ojrzyński palermo Perquis pescara pinilla pisa polonia prandelli preziosi reprezentacja reprezentacja polski Roger salamon sampdoria serie a smolarek Smuda treviso verratti wisła wojciechowski

Mój Twitter

 • @adamlisiecki Wszyscy słabi, niestety. A Bartoszek, to już w ogóle... On przecież wysypiskiem zarządza, nie ma czasu na pierdoły. :D 16 hours ago
 • @adamlisiecki Kto jest wolny w Polsce? Tarasiewicz i Zieliński. Pierwszy jest marny, a drugi nie przyjdzie. 16 hours ago
 • Teraz Pogoń, imo, może pożegnać się z.