O czym chcesz poczytać na blogach?

Merkury

MAGIA i Przyjaciele - nieoficjalny blog Mii

Ktoś lub coś mu w tym przeszkadza albo okazuje się, że zachcianki Księżyca są zbyt drogie, a jego rakcje zbyt emocjonalne. A ponieważ Księżyc wpływa na aurę nas wszystkich, to do południa będziemy snuć się po domach, marudzić i czepiać się domowników o każdy drobiazg. Nie udadzą się zakupy, bo nic się nam nie będzie podobało i wszystko wyda się za drogie.
W porze obiadowej wielka poprawa aury, bo Księżyc przejdzie do znaku Wodnika.  Zostanie w nim  przez resztę soboty i niedzielę. Nabierzemy ochoty na towarzyskie spotkania, zbuntujemy przeciwko wizycie u nudnych krewnych, zmienimy ułożone rano plany na bardziej rozrywkowe. Merkury kusić będzie do wekendowych wyjazdów lub choćby nocnej włóczęgi po klubach.
Komu szczęście sprzyja? Bliźniakom, bo w ich znaku zadomowiła się Wenus, co znacznie ułatwia nowe znajomości i flirty. Rakom, bo od sobotniego popołudnia czeka je  poprawa nastroju. Kto musi być ostrożny? Byki i  Skorpiony, bo Mars pogania was i namawia do wysiłku oraz rywalizacji z innymi.
Udanego weekendu!

Tagi: horoskop Koziorożec księżyc
09:16, wiedzma_hobbystka
Link Dodaj komentarz.

sylwia95

Układu Słonecznego; jego średnica wynosi 4878 km, masa jest równa 0,05 masy Ziemi, gęstość średnia jest bliska średniej gęstości Ziemi, a przyspieszenie grawitacyjne na powierzchni wynosi 3,70 m/s2. Na półkuli zwróconej do Słońca średnia temp. wynosi ok. 600 K, na półkuli odwróconej od Słońca — ok. 100 K. Merkury ma atmosferę b. rozrzedzoną (złożoną gł. z sodu i helu), jej łączna masa nie przekracza kilku ton. Merkury ma b. słabe pole magnetyczne (ok. 100 razy słabsze od ziemskiego). Powierzchnię Merkurego pokrywają liczne kratery pochodzenia zarówno wulkanicznego, jak i meteorytowego. Pod względem właściwości fizycznych Merkury jest podobny do Księżyca. Merkury nie ma satelitów.

Warunki i atmosfera :

Średnia temperatura powierzchni Merkurego wynosi 442,5 K i waha się od 100 K do 700 K, ze względu na brak atmosfery. Z racji bliskości Słońca temperatura nasłonecznionej półkuli może przekraczać znacznie 400 °C. Po stronie nieoświetlonej średnia temperatura wynosi −163 °C. Na żadnej innej planecie Układu Słonecznego nie ma tak dużych różnic temperatur. Intensywność promieniowania słonecznego na powierzchnię Merkurego wynosi od 4,59 do 10,61 stałej słonecznej dla Ziemi (1370 Wm−2).

.

Jeżycjada w obiektywie

Archiwum
Kwiecień 2007
Maj 2007
Czerwiec 2007
Lipiec 2007
Sierpień 2007
Wrzesień 2007
Październik 2007
Grudzień 2007
Zakładki:
Linki
Akapit-Press
Forum fanów
Jeżycjada's photos
Mapa jeżycjadowa
O Jeżycjadzie
Spis treści
Aleja Wielkopolska
Borejkówny
Budka z kurczakami
Dom Żaków
Elka na Krasińskiego
Foto-Angelo
Green Scratch
Hotel Merkury
Kamienica prof. Dmuchawca

Blog Astronomiczny - Onet.pl Blog

Wokół Słońca. Teraz stanowią one osobne światy poruszające się po orbitach okołosłonecznych, z jedną stroną zwróconą ku Słońcu, a drugą, ciemną, ku bezkresnej przestrzeni kosmicznej.

  

Planety wewnętrzne (skaliste):


Merkury
Merkury (0,4 j.a.) jest najbliższą Słońca i najmniejszą planetą (0,055 masy Ziemi). Merkury nie ma naturalnych satelitów, a jedyne znane jego cechy geologiczne oprócz kraterów uderzeniowych to obłe grzbiety i urwiska, prawdopodobnie powstałe w okresie kurczenia się jego stygnącego wnętrza we wczesnej historii planety. Merkury prawie w ogóle nie posiada atmosfery gdyż jest ona "zdmuchiwana" przez wiatr słoneczny. Nie wiadomo dokładnie jak ukształtowały się jego stosunkowo duże żelazne jądro i cienki płaszcz. Według części hipotez jego zewnętrzne warstwy zostały zdarte przez ogromne uderzenie i to spowodowało, że nie rozrósł się w pełni będąc pod wpływem promieniowania młodego Słońca.
Wenus

blog dokumentalny - Onet.pl Blog

Na dzis w 33 części rekordów Guinnessa na Documental3000. Za tydzień następne rekordy Guinnessa a następny post dokumentalny na Documental3000 juz w ten piątek. ZAPRASZAM i KOMENTUJCIE ;) 

 

kielek (13:42)
3 jeszcze jeden!!!!!!

08 lipca 2006
Planeta Merkury

 Pierwsza planeta od Słońca. Brak atmosfery sprawia, że jej powierzchnia jest spalona i zbombardowana przez meteoryty, a wahania temperatury są wprost ogromne. Temperatura sięga tam 430°C w słońcu i -210°C w strefie cienia! Dodatkowy wpływ na temperaturę ma długi dzień i długa noc, dając dużo czasu na ogrzanie się powierzchni w słońcu i oziębienie w strefie cienia. Mała odległość od Słońca sprawia, że planeta jest trudna do obserwacji z Ziemi, nawet przez teleskop. Gołym okiem, widoczna jest tylko rano: przed wschodem słońca i.

Sen Graal

pasture) to dosłownie pastwisko, pasza, zawiera zaś wyrazy passe - mija, przechodzi, pasuje, i tura, cykliczny okres. Czyste (fr. pur) ma późniejsze formy w druku: peur (strach), z ukrytym wyrazami peu (mało, garstka) i dur (twardy).
Niemiecki fascynat-nostradamista, A. Centurio stwierdził, moim zdaniem bardzo pomysłowo, że opis nawiązuje do procesów alchemicznych. Poszczególnym planetom przypisuje się metale. Merkury to rtęć, a jako duch merkuriusz reprezentuje kamień filozofów, lapis, zamieniający ołów w złoto. Zatem: ziemia/gleba/materia ziemska doświadcza przemiany 1) przez sprytny rozum ludzki, handel i wymianę informacji, przy współudziale zatrucia gleby i ludzi rtęcią, 2) w czasach o wyraźnym charakterze merkurialnym, 3) z powodu tajemnie działających spiskowców-alchemików, pobudzających procesy dziejowe, biologiczne i duchowe tak, aby uzyskać złoto/słońce/króla i dostąpić narodzin Dziecięcia Wszechświata, początku nowego cyklu przebóstwienia. Patronem alchemików był mityczny nauczyciel Hermes Trismegistos.
Wulkan, jako bóg.

Kosmos

Najmniejszą w naszym układzie planetarnym. W porównaniu z nim, piąta planeta Układu Słonecznego - Jowisz - jest prawdziwym olbrzymem, ze średnicą siedemnastokrotnie większą od średnicy Ziemi. Jego masa jest dwa i pół razy większa niż masa wszystkich pozostałych planet razem wziętych. Niewiele mniejszy od Jowisza jest Saturn, a jego charakterystyczną cechą jest system wspaniałych pierścieni otaczających planetę, możliwych do zaobserwowania z Ziemi przez teleskop. Uran i Neptun są znacznie mniejsze, ale i tak ich średnica czterokrotnie przewyższa ziemską.
Planety olbrzymy różnią się znacznie od planet tzw. grupy ziemskiej (Ziemia, Merkury, Wenus, Mars). Planety olbrzymy zwane również planetami jowiszowymi to ciała niebieskie o bardzo dużych masach i rozmiarach, ale małych gęstościach. Zbudowane są w przeważającej części z gazów, głównie wodoru i helu. W przeciwieństwie do nich, planety grupy ziemskiej posiadają małe masy i niewielkie rozmiary, ale za to dużą gęstość.

Merkury, Mars i Wenus, podobnie jak Ziemia, zbudowane są ze skał. Dlatego też często nazywane są planetami typu ziemskiego, w odróżnieniu od mniej gęstych planet-olbrzymów, nazywanych jowiszowymi.
Okresowo pojawia się na niebie jasny Mars. Łatwo można go rozpoznać,.