O czym chcesz poczytać na blogach?

Menopauza

Wszystko o menopauzie - Onet.pl Blog

Przewlekły ból lub bolesność w język, wargi, dziąsła lub w innych obszarach usta, skonsultować się z lekarzem. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat spalania języka w okresie menopauzy.
menopauza (18:31)
Zostaw komentarz
Sensation Electric Shock pod skórą i In The Head
Sensation Electric Shock pod skórą i In The Head
Swoistym "elektryczne" uczucie, lub uczucie gumką uszkodzenia w warstwie tkanki pomiędzy skórą i mięśniami, które mogą być związane z wpływem wahań poziomu estrogenów w tkance nerwowej. Może być także prekursorem gorąca. Jeśli objawy wystąpią intensywne, kontaktować się z lekarzem w celu uzyskania pomocy. Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat porażenia prądem w okresie menopauzy.
34 objawów menopauzalnych
menopauza (18:31)

Czarcie igraszki

Bezpieczne dla zdrowia. Niewielką ilość żelu nakładamy po prostu na narządy płciowe.

7. Kiedy wybrać się do lekarza?
Gdy dolegliwości utrzymują się ponad miesiąc, są dokuczliwe. Ginekolog zaleci wtedy odpowiednią terapię, która może być różna w zależności od wieku kobiety. U pań w okresie menopauzy najczęściej stosuje się leczenie za pomocą hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) lub preparatami miejscowymi w postaci globulek dopochwowych z estrogenem.

POMOCNA DIETA
Dla wyrównania deficytu estrogenów warto sięgnąć po tzw. fitoestrogeny – czyli substancje roślinne imitujące kobiece hormony.
- Najwięcej fitoestrogenów zawierają produkty sojowe. Jedz też dużo kiełków fasoli, zielony groszek, seler, nasiona słonecznika, a także orzechy, jabłka
i czereśnie.
- Fitoestrogeny występują też w niektórych ziołach, np. w pluskwicy groniastej, koprze włoskim, lukrecji, zielu przywrotnika.

źródło

Dieta na oczyszczanie watroby

Oczyszczającej wątrobę

Czytelnicy polubią dietę oczyszczającą wątrobę, ponieważ zale­cane w niej potrawy są lekkie, właściwie ułożone pod względem żywieniowym i pyszne. Opracowywałam je wspólnie z kilkoma paniami, świetnymi kucharkami, aby były atrakcyjne i smakowi­te.
Więcej »

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Autor(ka):
leczeniewatroby
Czas publikacji:
czwartek, 15 grudnia 2011 12:19

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Potrawy w diecie oczyszczającej wątrobę”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Potrawy w diecie oczyszczającej wątrobę”
 • Dieta oczyszczająca wątrobę dla kobiety w okresie menopauzy

  W okres menopauzy wkraczają obecnie kobiety, które urodziły.

 • Zdrowie dziecka

  Jeszcze dodać, nie tylko o: dziecko.
  W dzisiejszych czasach rozwiązań jest wiele. Niektóre panie decydują się na hormonalną terapię zastępczą – jednak tą decyzję zatwierdzić musi lekarz. Te z nas, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą brać hormonów, z pewnością znajdą coś dla siebie spośród wielu dostępnych bez recepty ziołowych preparatów. Sprawdźmy, co one zawierają. Jak wiadomo, za większość menopoauzalnych dolegliwości odpowiedzialny jest spadek hormonów płciowych, m.i Jeśli zaś twoja mama chorowała w czasie ciąży, np. na cukrzycę ciężarnych, powinnaś także uważać na swoje zdrowie i zrobić odpowiednie badania.
  Menopauza
  Jak wiadomo menopauza jest naturalnym procesem biologicznym, podczas którego w wyniku osłabienia funkcji hormonalnej jajników dochodzi do ustania menstruacji. Jest okresem przejściowym od okresu rozrodczego do okresu starości. Wg raportu WHO „Research on the menopause in the 1990s” premenopauza to podział między okresem pełnej płodności a menopauzą.
  Dowiedz się na ten temat: na alergię w tym momencie.