O czym chcesz poczytać na blogach?

Membrana

TechBlog

Dlatego leżały w szafie. Buty kosztowały kilkaset złotych, dlatego było mi ich bardzo szkoda, więc kilka dni temu postanowiłem zrobić coś strasznego – wywalić z nich membranę. Ale nie zrobiłem tego tak po prostu, bo ze starych butów Garmonta postanowiłem wyjąć membranę GORE-TEX® i wkleić do nieszczęsnych Campusów. Tak jak pomyślałem tak też uczyniłem i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu problem zupełnie zniknął! Noga już się nie poci mimo, że chodzę w nich od rana do wieczora nie ściągając ich z nogi! W butach z Gritexem nogi mi się jednak pocą, ale już nie tak bardzo jak w VaporTexie.
Dlatego podsumujmy.
- GORE-TEX® – rewelacyjna membrana, charakteryzująca się dobrą oddychalnością i bardzo wysoką nieprzemakalnością (20000), nadaje się zarówno na buty jak i inną odzież. Gorąco polecam.
- Gritex – nigdzie nie znalazłem konkretnych parametrów, może być niezła dla kobiet, (które po prostu pocą się 2 razy mniej od mężczyzn). Mi nogi w butach z tą membraną się pocą i drugich takich butów nie kupię.
- VaporTex – tutaj pasuje tylko jedno słowo – Katastrofa. Parametry podawane przez Campusa to wyjęte z rzeczywistości liczby. Buty z taką membraną nadają się tylko na wystawę i broń Boże nie na nogę. I prawdę powiedziawszy, jeżeli moja membrana w najwyższej.

Opinie i komentarze o klinice Handsome Men

Każdym względem. Z tego co napisałem wyżej wynika jednoznacznie, że producent szukał oszczędności. Pierwsza oszczędność to pochodna niewielkich gabarytów – na obudowę zużyto pięciokrotnie mniej mosiądzu niż w tzw. klasycznych mikrofonach. Oszczędności w kapsule wzięły się natomiast z jej konstrukcji. Nie znajdziemy tu bowiem klasycznej konstrukcji z membraną przymocowaną do elektrody statycznej za pośrednictwem pierścienia i kilkunastu rozmieszczonych na obwodzie wkrętów. Zdecydowano się na rozwiązanie polegające na przyklejeniu napylonej złotem membrany do obwodu cienkiego krążka z mosiądzu, materiały te są ulubionymi przez klinikę handsomemen. Membrana ma średnicę 28 mm brutto (średnica netto to ok. 24 mm), a sama kapsuła zamocowana jest standardowo – na elastycznym, gumowym wsporniku. Zastosowanie tak skonstruowanego przetwornika sprawia, że kapsuła, oprócz oczywistej redukcji kosztów, ma znacznie większą odporność na ciśnienie dźwięku niż standardowa konstrukcja z pierścieniem – w tym wypadku wynoszącą aż 144 dB. Owa kapsuła to zupełnie nowe rozwiązanie inżynierów z firmy Neumann/Sennheiser, opracowane z myślą o przygotowywanej właśnie serii mikrofonów instrumentalnych. Wbrew plotkom, które krążyły w klinice handsomemen na kilka miesięcy przed pojawieniem się TLM 102 w.

c[; Everything for girls c[; - Onet.pl Blog

Około 85% kobiet aktywnych seksualnie, które nie stosują antykoncepcji, zachodzi każdego roku w ciążę.
Od około 10 dnia po dokonaniu aborcji lub porodzie kobiety stają sięponownie płodne. Karmienie piersią nie jest skutecznym sposobemzapobiegającym kolejnej ciąży.
Istnieją różne metody antykoncepcji. Każda metoda ma zalety i wady.

Metody antykoncepcyjne o niskiejskuteczności to np. wycofanie penisa przed wytryskiem (tzw.stosunekprzerywany) a także okresowa abstynencja, zważywszy, że okres płodnyczasami się przesuwa.

Krążek (presarium, membrana)

Krążek (presarium, membrana) jest to gumowy krążek z elastycznąotoczką, który pokrywa szyjkę macicy i musi być używany wraz ześrodkiem plemnikobójczym. Jest dostępny tylko na receptę a jego rozmiarmusi zostać dobrany przez specjalistę. Krążek powinien pozostać namiejcu przez przynajmniej sześć godzin po ostatnim stosunku ale niedłużej niż 24 godziny w sumie od momentu jego założenia.

Prezerwatywy

Prezerwatywy są głównie robione z lateksu. Niektóre zawierają środkiplemnikobójcze. Działają jako mechaniczna bariera przeciwdziałającabezpośredniemu kontaktowi pochwy z.

Informatyka-internet i komputer - Onet.pl Blog

Klawiatury mogą mieć najróżniejszą konstrukcję:

  • mechaniczne, historycznie najstarsze – ruch klawisza za pomocą mniej lub bardziej skomplikowanego systemu dźwigni, cięgien itp. układów mechanicznych bezpośrednio wykonuje czynność użyteczną;
  • stykowe – ruch klawisza powoduje bezpośrednio zwarcie w układzie elektrycznym/elektronicznym:
    • sprężynowa;
    • membranowa – wykonana jest z kilku warstw: warstwa z nadrukiem graficznym wykonana z poliestru lub poliwęglanu, warstwa laminująca, warstwa poliestrowa z nadrukowanym obwodem drukowanym, membrana oddzielająca, kolejna warstwa z nadrukowanym obwodem drukowanym i kolejna warstwa.

Dom w tymianku 2 - bloog.pl

Dach gotowy na dachówkę

czwartek, 11 grudnia 2008 17:14
06 grudzień 2008

Wszytskie łaty i kontrłaty są już nabite.
W poniedziałek ma przyjechać dachówka.


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3979095,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Deskowanie dachu

czwartek, 04 grudnia 2008 18:04

04 grudzień 2008

Dach jest odeskowany. Dekarze nabijają odrazu łaty i kontrłaty.
Zamiast papy zdecydowaliśmy się na membrana dachowa 3 warstwową z wysoką paroprzepuszczalnością. Jej dużym plusem jest to, że.

maccaroni.blog

Już niebieskich w nowych mundurach? Tych takich wyglądających lekko sportowo? Wyglądają naprawdę fajnie. O ile niebieski nie ma wielkiego brzucha, bo w takim przypadku wolę nie wiedzieć jak będą wyglądały.

Mundury te mają tylko jeden problem. Nie wiem dlaczego, ale ktoś wpadł na genialny pomysł na uszycie ich z materiału membranowego. Pewnie wymyślono ceratkę pod wpływem słynnego hasła "membrana umożliwia oddychanie".

No tak, umożliwia. Tylko, że owszem- jest bardziej paroprzepuszczalna, ale od podgumowanego ortalionu, a nie od zwykłej bawełny. Na dodatek taka techniczna odzież w warunkach zwiększonej potliwości zaczyna niebotycznie wręcz capić. Nie działa także w połączeniu z bawełnianą bielizną, a.

dreamsgate - Onet.pl Blog

Jedno z ulubionych nagrań, czyli Into the Deep z Instytutu Monroe (inne ulubione to Deep Journey) i juz po chwili poczułam jak moje eteryczne ciało dryfuje swobodnie poza obrebem ciała fizycznego, choc nie oddala sie zbytnio od niego.. przypominało to przyjemną, relaksujacą kąpiel... czyli to co tak bardzo lubie..

 

zaczelam tez widziec cos w rodzaju bardzo cieniutkiej, przezroczystej membrany, a za nia pewne obrazy, choc tylko niektore migawki wydawaly sie byc dobrze widoczne..

 

W pewnym momencie membrana przestala przykuwac moja uwage i wtedy ujrzałam wypełniony przejrzysta wodą tunel.. a na jego końcu wrota.. tym razem jednak otwarte.. jakby ruchome.. zapraszające.. już chciałam popłynąć w ich kierunku, ale jakby coś mnie przytrzymywalo.. znów ta fizyczna blokada.. teraz jednak.. na dobre powiazałam ją z Atlantydą...

 

I wtedy usłyszałam wewnętrzny głos mówiący abym zaczęła oddychać splotem słonecznym..

 

(przypomnial mi sie Stone, czyli znaleziony przeze mnie w Dolinie Krolow tzw. Kamien Faraonow)