O czym chcesz poczytać na blogach?

Media ekspert

Myśl Krytyczna - Onet.pl Blog

Na nie mniejsze potępienie jest stosunek do tych palących problemów społecznych polskiej inteligencji. Intelektualna elita naszego kraju zdaje się  ową neoliberalną mantrę powielać bezkrytycznie.Czynią to zarówno promowani przez media „eksperci”, pretedendujący do roli społecznych autorytetów od spraw wszelakich, pokroju prof. Staniszkis, czy dr Migalskiego, jak i  debatujący w zaciszach uczelnii, wykładowcy, jak prof Hartman, socjolog  UJ, z którego poglądy miałem.Opiera się na biernym poparciu, przyzwoleniu na jakieś postępowanie.
Myli się ten, kto myśli,że tego typu patriotyzm nie wykracza ponad sportową rywalizacje.
Manifestuje się on, bowiem we wszelkich zachowaniach, dla których wsparcie zostaje w mediach dostatecznie wykreowane. Np. w działaniach polityki zagranicznej państwa [choć nikt z Polaków nie brał udziału w negocjacjach w roku 2003, ale wielu z nas poważnie uwierzyło w to,że przyjdzie nam umierać za Nicee, a kilka lat później (już.

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

Warto przyjąć za dobrą monetę zapowiedź szefa komisji technicznej MAK Aleksieja Morozowa, że rosyjscy eksperci są gotowi do dialogu z polskimi. W trakcie spokojnej rozmowy można próbować wyjaśnić różnice, tym bardziej, że - wbrew temu, co wmawiają nam politycy i część mediów - nie są one zasadnicze. To dobrze, że szef MSWiA Jerzy Miller jest gotów zorganizować takie rozmowy ekspertów, jeśli będą oni tylko chcieli.
Włodzimierz Cimoszewicz: Raport znam pośrednio, na podstawie tego, co mówili autorzy i o czym informują media. Wątpię, abym znalazł czas na czytanie ponad 320 stron, zwłaszcza, że prawie niczym nie jestem zaskoczony. Do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej potrzebne są oczywiście liczne szczegółowe uwagi zawarte w tym.

mocniejszy

Zniszczona elektrownia atomowa w Fukushimie

Czy atomowa katastrofa w Japonii jest mniej poważna od czarnobylskiej?

Część ekspertów nagłaśnianych przez media bagatelizuje japoński dramat, twierdzi, że czarnobylska katastrofa była poważniejsza. Jednak japoński dramat atomowy wciąż trwa i jego skutki narastają. Jednak już widać wielkie rozbieżności w jego ocenie, rozbieżności bardzo dziwne jak.

Gaz łupkowy w Polsce

Części firm, tym bardziej, że Polska nie jest jedynym krajem posiadającym zasoby gazu łupkowego. Jest wiele innych krajów, które mają równie obiecujące złoża. Obecny stan prawny w Polsce sprzyja inwestycjom” – zaznaczył.

Również ekspert ds. energetyki Instytutu Sobieskiego Tomasz Chmal uważa, że prawo pierwszeństwa na wydobycie gazu łupkowego na danej koncesji dla firm, które ten surowiec odnalazły, jest dobrym rozwiązaniem. “Stanowisko KE jest nieracjonalne. Dlaczego.

  Łebień 2011
 • Szczelinowanie hydrauliczne - trudna nazwa prostego działania
 • Technologia wydobycia gazu łupkowego
 • Wpływ poszukiwań i produkcji gazu łupkowego na środowisko naturalne z polskiej perspektywy
 • Superwizjer tvn - medialna strona gazu łupkowego
 • "Fakty i Mity" szokujące dla przeciwników łupków
 • Koncesje na poszukiwania i eksploatację gazu łupkowego

EKSPLOATYKA TEROTECHNIKA

wtorek, 24 stycznia 2012
W telewizji pokazali
Jakby ktoś wątpił, czy w Polsce jest wolność i czy lub na ile rząd steruje mediami, to niech ogląda TVPInfo. Dzisiejsze widowisko pod tytułem prezentacja „amerykańska” Macierewicza na temat wiadomy (inne nie interesują tego specjalisty) pewno pokazywało, że różne siły polityczne mogą sobie pokazywać cokolwiek..
, Komentarze eksploatacyjne
Link Komentarze (4) »
wtorek, 17 stycznia 2012
Po kolejnej ekspertyzie smoleńskiej
Rzucenie się jak sępy na kolejną ekspertyzę nagrań z rejestratorów z samolotu prezydenckiego jest kolejnym smutnym przedstawieniem politycznym, lekceważących pamięć tych, którzy tam.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

– w III RP ZOSTAŁ Sędzią Trybunału Konstytucyjnego. W październiku 1998 r. wyraził odrębne zdanie protestując przeciwko uznaniu ustawy lustracyjnej za zgodną z Konstytucją, następnie ukarał nas podaniem się do dymisji. Jako profesor prawa ZOSTAŁ ekspertem komisji „Orlenowskiej”, trudno bowiem by sprawy agentury oceniali nie agenci (prawo stanowe mówi: równych mogą sądzić tylko im równi). TW ”Henryk”, dr nauk prawnych na UMK, został oficjalnie zwerbowany w lipcu 1981 roku ale już.

  – GW
 • Lustracja środowiska naukowego – GW
 • NFA – Czarna Księga Komunizmu w Nauce i Edukacji
 • NFA – Lustracja w nauce i edukacji
 • NFA – patologie
 • Po drugiej stronie lustra
 • Poczet KWMO – WUSW W KRAKOWIE
 • Prawa człowieka a rozliczenia z przeszłością
 • Słownik ‘gwary’ SB
 • Twarze bezpieki