O czym chcesz poczytać na blogach?

Mecenat

kulturataniej.blog

Sztuki i kultury stała się opłacalna z perspektywysprawnego marketingu. W przeszłości główne skrzypce w patronowaniu kulturzegrały instytucje państwowe, lecz dziś coraz częściej sponsorami i opiekunamiwydarzeń kulturalnych zostają korporacje bądź firmy.

Strategię odpowiedzialnegoinwestowania w kulturę nazywaną Corporate Culture Responsibility stosuje corazwięcej przedsiębiorstw, co mocno ułatwia ich promocję oraz ma korzystny wpływna wizerunek marki.  Z drugiej strony,bez sponsoringu i sprawowania mecenatu nad kulturą przez biznesmenów, wieleinteresujących wydarzeń, spektakli i wystaw mogłoby nie zaistnieć.

Kulturaobecna na każdym kroku

Kultura i biznes przenikają sięznacznie częściej niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Chwila namysłu wystarczaby zdać sobie sprawę, że talenty artystyczne są wykorzystywane niemal na każdymkroku w większości współczesnych branż. Ostra konkurencja między firmamimotywuje.

Aforyzmy, fraszki i jeszcze coś mojego... - Aforyzmy - bloog.pl

* * *

sobota, 31 lipca 2010 13:19
Poczucie humoru wzbogaca optymizm człowieka.

komentarze (6) | dodaj komentarz

* * *

sobota, 31 lipca 2010 13:15
Jeśli uważamy, że nic nie musimy, to znaczy,
że nie mamy własnego pomysłu na życie.

komentarze (7) | dodaj komentarz

Mecenat

piątek, 30 lipca 2010 14:30
Miły jest twórcy mecenat.
Tylko jaka jego cena?

.

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, TYLKO TRZEBA JE MARZYĆ ... - NIEOFICJALNY BLOG OLGI BOŃCZYK

Znanych osobistości, stylistów i dziennikarzy. Wśród przybyłych gości obecne były także aktorki: m.in. Pani Olga, Kasia Zielińska i Kasia Żak. Panie nie kryły zachwytu kreacjami, a najbardziej urzekły je żywe barwy.

Pani Olga powiedziała: "Uwielbiam soczyste kolory, błękity, pomarańcze, fiolety, a w tej kolekcji można znaleźć każdą z tych barw. One zachwycają od pierwszego spojrzenia. Tchną latem!"

Jednak upodobanie do eleganckich ubrań to nie jedyna rzecz, która łączy te trzy aktorki z marką Olsen. Okazuje się, że firma objęła swoim mecenatem najnowsze przedsięwzięcie teatralne realizowane przez nie w Teatrze Roma. "Będzie to spektakl muzyczny o poradach, jakich udzielają sobie kobiety, na różnych etapach związku" - zdradziła Kasia Zielińska, a sugestywny tytuł "Zdobyć, utrzymać, porzucić" mówi sam za siebie. "Na pomysł stworzenia takiego projektu wpadłyśmy z Kasią Zielińską rok temu nad morzem - opowiada Olga Bończyk. - Potrzebowałyśmy jeszcze jednej wesołej, śpiewającej blondynki, żeby dopełnić trio: ruda, blondynka i brunetka. Od razu pomyślałyśmy o Kasi Żak. I tak oto jesteśmy po pierwszym dniu prób" - mówi aktorka. "Cieszymy się, że firma Olsen,.

.:: P.R.O.J.E.K.T. S.E.M.P. ::. - Zarezerwuj sobie miejsce w świecie nowego porządku


skomentuj (0)


W tym tygodniu
Dzieje się przyjemnie. Spędzam ostatnie dni w pracy, zamykam sprawy na uczelni, przygotowuję się do pewnego projektu, który będę realizował 30 czerwca i 1 lipca. Myślałem, że zakupienie 120 czepków w jednym kolorze, wykonanych z takiego tworzywa, na którym da się pisać markerem będzie prostsze - swoją drogą czy takie zamówienie nie brzmi jak głupi żart? Dziś zahaczyłem o konferencję prasową, gdzie w dwóch krótkich wywiadach zdradziłem kilka słów na temat projektu (zainteresowanych zapraszam na stronę festiwalu Sztuka Ulicy, który objął mecenat nad "Lumenatio"). Zabawne, że wszystko to zrobiłem w biegu, a przecież przesłaniem projektu jest między innymi to, żeby trochę zwolnić i spojrzeć na świat inaczej. Poza tym odebrałem z serwisu komórę, która znowu, po prawie trzech tygodniach działa jak należy. Na szczęście nie straciłem książki adresowej i zdjęć(nie chciałbym bawić się w odtwarzanie ponad 300 wpisów), ale wyparowały SMSy, co jest wiadomością zdecydowanie złą, ponieważ z czytaniem starych SMSów jest tak jak z oglądaniem zdjęć z podróży, a czasami fajnie jest przypomnieć sobie co na przykład robiło się równo rok temu. W każdym razie stało się i.

Robert Kubica-najlepszy Polski kierowca wyścigowy! - Onet.pl Blog

Zaczynają sobie zdawać sprawę ze znaczenia zaistnienia ich loga na kasku czy kombinezonie kierowcy. Udało nam się dowiedzieć, że najbardziej zaawansowane negocjacje prowadzi z 21-latkiem z Krakowa PKN Orlen.

 Podobno pojawia się również kwota ośmiu milionów euro, na które miałby ewentualnie opiewać kontrakt. Dziwić może próba konkurowania Orlenu z malezyjskim potentatem paliwowym firmą Petronas, który jest jednym z głównych sponsorów teamu Sauber od wielu lat. Jego obecność w zespole raczej wyklucza wyeksponowanie na bolidach logo innej firmy z branży. Domniemywać zatem można, że polski koncern próbuje objąć indywidualny mecenat nad zawodnikiem, a w takiej sytuacji wchodzi w rachubę umieszczenie jego barw na kasku lub kombinezonie.

 Ta sprawa wcale nie jest jednak taka prosta. Otóż wiele będzie zależało od zastrzeżeń, jakich dokonano w tej kwestii w umowie BMW z Kubicą. Może się bowiem okazać, że to zespół ma prawo dysponowania tymi powierzchniami reklamowymi i wówczas mogą się zacząć komplikacje. Po drugie, całkiem hipotetycznie, Orlenowi może wcale nie zależeć na eksponowaniu własnego znaku firmowego w kontekście układu Saubera z Petronasem.

 Miejmy nadzieję, że ta plotka okaże się prawdą. Takie pieniądze mogą.