O czym chcesz poczytać na blogach?

Meander

pracownia-fengshui.pl - Feng shui - bloog.pl

Matki trojga dzieci, która nie chcąc stracić swojego męża, postanawia ukrywać przed nim kolejną ciążę. Film o ślepej miłości, chorobliwej zależności od innego człowieka i skazaniu na klęskę.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Bilety: 7 zł.

 

 

SOBOTA 10.03.2007

11.00 - „Matka i córka w historii kina"

Prelekcję wygłosi Małgorzata Tkacz-Janik, animatorka kulturalna i społeczna dr nauk humanistycznych.

12.00 - Projekcja filmu fabularnego „Księga Diny" reż. Ole  Bornedal.

 Świetny film o meandrach kobiecej psychiki, o fascynacji śmiercią i przemijaniem, o unicestwianiu tego, co się kocha, o samotności małego dziecka i sprzecznych pragnieniach młodej kobiety.

Bilety: 7 zł.

 

15.00 - "Seksizm nie jest genetyczny. To wszystko kwestia władzy"

Prelekcję wygłosi Agata Teutsch, absolwentka stosunków międzynarodowych i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

16.00 - Projekcja filmu dokumentalnego „Killing Us Softly" reż. Sut Jhally

Film.

Na falach życia - Onet.pl Blog

Na nitkę. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego iż od mojej wiedzy i chęci zainstalowania jej w swoim życiu zależy moc onej nitki pokory. Muszę cały czas pamiętać, że to tylko nitka a nie gruba lina, której bez konkretnych zabiegów można powierzyć swój los. Tak też, ona właśnie, ta moja pokora jest fundamentem, na którym mogę budować te fantastyczne budowle jakimi są kolejne dni mojego istnienia. Dziś mam pogodę ducha, konstruktywne i realne spojrzenie na codzienne sprawy i dla tego nie chce mi się pić i palić.
Ważne jest dla mnie, że mnie czytacie. Może jednak, ktoś niespodziewanie pokaże mi inne ścieżki i pomoże ominąć meandry życia. Jestem typem idealisty - konserwatysty jeśli chodzi o moralność. Jestem również zwolennikiem radykalizmu. Jednak staram się realnie patrzeć na życie i na wszystko to, co go dotyczy. Staram się żyć zgodnie z maksymą - "człowiek to brzmi dumnie". Posiadam umiejętność łatwego adoptowania się do warunków i sytuacji w jakich się znajduję. Będąc sam uzależniony - staram się innym pomóc zrozumieć istotę uzależnienia i pokazać ścieżki umożliwiające wyjście z niego. Temu właśnie celowi ma służyć mój blog. Brzydzę się obłudą i łgarstwem. Jest to konieczne by żyć godnie. Unikam ludzi hałaśliwych i.

Randkowa ruletka

  Wiking
 • Patyczak
 • prawdziwe życie
 • pszczółki i kwiatki
 • randka z nerdem
 • randki
 • randki w internecie
 • ruletka edukuje
 • samiec alfa
 • stalking
 • Sympatiapl
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

zamów newsletter
Kategorie: Wszystkie | inne | internetsy | meta | okcupid | sympatia.pl
RSS
środa, 21 grudnia 2011
Sympatycznie pozdrawiam
Wydawało mi się, że Sympatia będzie serwisem mniej żenowym od Badoo, ale najwyraźniej popełniłam błąd wierząc, że Badoo jest najgorszym możliwym serwisem randkowym, który nie ma sobie równych. Może się czepiam, bo jestem rozpieszczona przez Okcupid?
Więcej »

Tagi: meandry serwisów randkowych randki w internecie
14:28,

Obserwatorzy - Onet.pl Blog

-Alae, to nie był sen- odpowiedział, a mnie wcale to nie zdziwiło. To naprawdę było dziwne, mój mózg nie byłby w stanie wyprodukować takich rzeczy. Myślałam że mam wyobraźnie, ale to już przekraczało jej granice, a zahaczało o wizje.

-To co to było? - spytałam, bojąc dowiedzieć się prawdy.

-Nie wiem, ale opis tej kobiety wskazuje na mityczną boginię równowagi Dobra ze Złem, Meandrę, która miała Dar władania Wodą i Ogniem. Mówisz że powiedziała do ciebie to o tym ogniu. Muszę przyznać, że rzadko się to zdarza, ale prawdopodobnie odebrała Dar ognia jakiemuś stworzeniu i przekazała je tobie.

-Że proszę, że co?! -znowu krzyknęłam, znowu przerażona. Cholera, życie zamienia się w jakiś horror czy co? -powiedz, że żartujesz.

-Nie – odpowiedział jak najbardziej spokojnie, wpatrując się tymi zielonymi oczami, i szczerze.