O czym chcesz poczytać na blogach?

Mcmillan

arda-mexx blog

-Cześć Hermiona! - odpowiedział uśmiech przyjaciela. - No wiesz.... Człowiek chce sobię od czasu do czasu pooglądać coś innego niż mordy przestępców i śmierciożerców i już od razu zaczynasz. - dodał żartobliwie. - I błagam, nie skradaj sie tak za mną bo przyprawisz mnie o zawał serca szybciej niż ludzie dzięki którym zarabiam. - uśmiech, ach ten uśmiech - A zresztą i tak wiem, że ta roślinka jest niegroźna.
- Jak chcesz, spytaj się naszego zielarza. - lekki triumf w głosie zabrzmiał miedzy nimi.
- Jaasne...
Potem Hermiona została przedstawiona kuzynce Neville'a  Salii i jej partnerowi. Okazało się, że partner dziewczyny i Alex McMillan to bracia. Brat Alexa nazywa się Eric McMillan i pracuje u Ollivandera. Czyli rodzinna profesja. Jeden pracuje w Departamencie Różdżkarstwa a drugi w sklepie z różdżkami. Cała trójka nowo poznanych gości okazała się sympatyczna. No może jedynie Salia mógłaby się trochę częściej odzywać. Rozmawiali sobię w najlepsze o zamieszaniach, które wynikały ze zmiany siedziby Ministerstwa, kiedy w końcu ostatni goście dotarli na miejsce. Hermiona usłyszała za sobą znajomy głos.
- Witaj Hermiono.
- Cześć Nick. - objeła kolegę na powitanie.
- Jak tam? Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień obył się bez jakichkolwiek ulicznych wypadkow.
-.

Reszta jest milczeniem... - Onet.pl Blog

Ja i Ślizgoni zarechotaliśmy zgodnie, a szyderczy uśmieszek Snape'a poszerzył się.

- Tak, sir- burknął beznamiętnie Potter, a nauczyciel uniósł brew i zwrócił się już do wszystkich:

- Będziecie pracować parami, które ja dobiorę. Uwarzenie tego eliksiru jest waszym zadaniem pozalekcyjnym i nie obchodzi mnie jak to zrobicie, ale za miesiąc chcę mieć wasze fiolki na biurku.

To powiedziawszy, zaczął nas rozdzielać według własnego uznania i złośliwości. Tak więc Blaise powędrował do wściekłego, zapowietrzającego się jak zwykle Erniego McMillana, Nott z obleśną miną ulokował się koło prychającej jak kotka Patil, a Pansy z paskudnym uśmieszkiem przeniosła się do bladej Granger.

Zostały cztery osoby- ja, Terry Bott, Hanna Abbot i Potter.

"Tylko nie Potter! Tylko nie Potter!"- zaklinałem w duchu Mistrza Eliksirów.

- Potter i Malfoy.

Podniosłem gwałtownie głowę, patrząc z niedowierzaniem na wyraźnie zadowolonego z siebie Snape'a i po raz pierwszy w życiu mając ochotę rzucić na niego jakąś paskudną klątwę.

Ku.

"Nie wierzę w przeznaczenie", czyli - Lily Luna Potter & Scorpius Malfoy... - Onet.pl Blog

Umówiły się na spacer jeszcze, kiedy Lily była w szkole. Rudowłosa dziewczyna czekała na przyjaciółkę przy wejściu do parku. Po chwili zza zakrętu wychyliła się znajoma blond czupryna.

-Lilianne Potter! – krzyknęła blondynka. – Jak to możliwe, że twoje włosy są jeszcze bardziej ogniste niż w czasie wakacji? – spytała ze śmiechem.

-Lucy McMillan, jak to możliwe, że jesteś jeszcze piękniejsza niż na wakacjach? – spytała i obie wybuchły śmiechem padając sobie w ramiona.

Ruszyły swoją stałą trasą. Po drodze mijały wielu znajomych. Witały się z nimi, rozmawiały, aż w końcu usiadły nad jeziorkiem, pod swoim ulubionym drzewem. Lu popatrzyła na nią i wskazała głową przeciwną stronę oblodzonej tafli. Stał tam Jessy Marko Malfoy. Patrzyła na nie.

'..Zakochani, Zaczarowani... Bardzo powoli w Nas budzą się...' - Onet.pl Blog

-Wiem, że każdy z was czeka z niecierpliwością  na ogłoszenie wyników-zaczęła-Więc nie będę już dalej trzymać was w niepewności.

Wyjeła wielki pergamin, na którym były napisane imiona i nazwiska uczniów.

-A właśnie zapomniałam dodać, że wybieramy JEDNĄ osobę z każdego domu. Osobę,którą wyczytam proszę, żeby przeszła ona do komnaty obok.-powiedziała.-Osobą, która będzie reprezentować Ravenclow jest... Carmen Hyde-ciemnowłosa dziewczyna wstała od stołu Krukonów i skierowała się do komnaty wśród głośnych wiwatów z uśmiechem na twarzy.-Hufflepuf zaprezentuje... Ernie McMillan!-Ernie również poszedł do pokoju.-Reprezentantem Slytherin'u zostaje... -krzyknęła-Draco Malfoy!-Blondyn wstał od stołu Ślizgonów, z szyderczym uśmiechem, jakby go nudziło to całe zamieszanie-Ostatnim reprezentantem..., reprezentantem Gruffindor'u jest... Hermiona Granger-krzykneła.

Hermiona czuła że wszyscy Gryfoni patrzą na nią  z szerokimi uśmiechami na twarzach, chociaż większość napeno jej zazdrościła. Wszyscy, jednak klaskali, gwizdali i wiwatowali na jej cześć, na cześć Hermiony Granger. Dziewczyna chcac, nie chcąc wstała od stołu i skierowała się do komnaty, gdzie już na nią czekała Draco Malfoy.

"Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!" - bloog.pl

Tim Lewis (współproducent)
David Heyman (producent)
David Barron (producent)
muzyka
John Williams
zdjęcia
Eduardo Serra
montaż
Mark Day
scenografia
Stephanie McMillan (dekorator wnętrz)