O czym chcesz poczytać na blogach?

Mccain

KRYZYS FINANSOWY

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i w sondażach wskazują zdecydowanie na Baracka Obamę. Kto Pana zdaniem w tych trudnych czasach powinien zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki?

prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego: Zdecydowanie John McCain. Uważam, że Obama będzie niebezpiecznym prezydentem nie tylko dla Ameryki, ale i dla Europy. Obama to polityk, który nie ma żadnego doświadczenia w kontaktach z Europą, a już szczególnie z naszym regionem w tym z Polską. Niby pełnił rolę przewodniczącego senackiej komisji spraw zagranicznych, ale jego doświadczenie w polityce zagranicznej jest nikłe.

On do tej pory w najmniejszej nawet mierze nie pokazał, że potrafi czymkolwiek zarządzać, że potrafi być szefem nawet jakiejś niedużej organizacji.

juesej at ownlog '06

Chwilę probowałem zagłębiac się w meandry jej mysli, jednak szybko przestalem, bo okazało się to dla mnie za trudne. „Palin-thology” zostanie dla mnie czarną magią. Tylko niech tę czarną magię SP uprawia w domu na Alasce, a nie wpływa na politykę światowego mocarstwa...


No dobrze, ale jak mawia bagażowy: do rzeczy!


Wybory juz za 3 dni. Kampania sie zaostrza. Wszystkie ostatnie atomówki już przygotowane lub wystrzelone. Do tej pory mieliśmy kilka mniej lub bardziej udanych prób ataku. Musze niestety przyznać, że więcej atakuje kandydat Republikanów – John McCain. Może styl ofensywny to nawyk wyuczony na wojnie w Wietnamie, w ktorej senator z Arizony czynnie uczestniczyl, a nawet popadł w niewolę na kilka lat.

Wygląda na to, ze narazie ten styl mu nie pomaga, ale czy tak bedzie do konca? Zobaczymy.

Do tej pory McCain próbowal wielokrotnie zrobić z Obamy „Robin Hood’a”, który chce zabrać bogatym (czyt. opodatkowac) a dać biednym (czyt. klasie średniej). Barack oczywiście odpowiada niemalże klepiąc jak mantrę, że opodatkować to i owszem ale jedynie 5% społeczeństwa zarabiających powyżej odpowiedniej kwoty. 95% (tak tak 95) nie.

Najróżniejsze wieści z Ameryki Łacińskiej - bloog.pl

Jedynie w ich wersji internetowej). Poprzednie trzy artykuły Fidela dotyczyły krytyki Unii Europejskiej po tym, jak ten blok zawiesił sankcje przeciw rządowi Kuby za pogwałcenie praw człowieka.

 

Fidel cytuje Meksykańczyków, że do ich kraju każdego roku dociera nielegalnie 57 tys. Kubańczyków. Pisze również, że legalnie rząd kubański pozwala na emigrację do USA każdego roku 20 tys. Kubańczykom.

 

Poza tym Fidel krytykuje podróże republikańskiego kandydata na prezydenta USA, Johna McCaina, zwłaszcza za jego podróż do Meksyku i Kolumbii oraz za związki z „terrorystyczną mafią antykubańską". Dodaje do tego również ponowne pojawienie się na wodach u wybrzeży krajów latynoskich 4 Floty Marynarki Wojennej USA.

 

Od kiedy oddał władzę prezydencką swojemu bratu Raulowi, Fidel pisuje w oficjalnych środkach masowego przekazu Kuby tzw. „Refleksje towarzysza Fidela".Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3499329,trackback

w morde kopany

Wdzieczyly sie mniej niz nasza gwiazda z alaski 

czwarte-primo - ameryka tez sie sypie, a to jest kolejny dowod. po 8 latach rzadow kolegi krzaka i wacka czeneja sa jeszcze amerykanie, ktorzy beda znowu glosowac na bande republikanskich kolezkow. wystarczy pomachac flaga, pogadac o niepokonanych soldatach amreykanskich, krzyknac USA!USA! i wszystko jest w jak najlepszym porzadku

 a tak poza tym, to nie ma sie co martwic, bo w niedziele week 5 of the NFL

czuwaj

 

19:25, bluemak
Link Dodaj komentarz »
Archiwum
Październik 2008
Ostatnie wpisy
  • moralnosc pana mccaina
  • stare dobre malzenstwo
  • Repo man
  • Tyle kasy dac dziadowi o ...
  • Kubus Browarek, a sprawa ...
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Nie tylko-polityczny Blog Pawła Kutrowskiego - Onet.pl Blog

Będzie napiętnowany przez uświadomioną politycznie klasę robot..., tj. chciałem powiedzieć uświadomione politycznie przez WSI24, tj. chciałem rzec - TVN24, społeczeństwo...

 

Paweł Kutrowski
2 komentarze

19 września 2008
Wtopa McCaina czy głupota opętanych Obamomamą dziennikarzy?

Boże drogi, od miesiąca tutaj nie pisałem! Przepraszam za wezwanie Pana Boga na daremno, ale doprawdy aż się wierzyć nie chce, że mogłem tyle czasu nie pisać - ciekawe czy ktoś jeszcze tutaj zagląda? Nie chcę się tłumaczyć, ale wciąż nie mam u siebie netu, więc kompa mam u ojca i nawet z czytaniem w necie mam wielkie zaległości... Chyba w końcu będę musiał się zdecydować na neostradę, choć to drogie i nędzne, ale cóż zrobić, skoro tam, gdzie mieszkam, Aster nie.

Cowpolscepiszczy’s Weblog


Z innego sondażu Reuters/C-SPAN/Zogby wynika, że przewaga Obamy nad jego rywalem w skali kraju wynosi aż jedenaście punktów procentowych. Margines błędu oceniono na 2,9 pkt. proc.

Początek wyborów: Dixville Notch i Hart’s Location głosują

W dzień amerykańskich wyborów tradycyjnie już jako pierwsi głosowali mieszkańcy dwóch małych miasteczek w stanie New Hampshire na wschodnim wybrzeżu – Dixville Notch i Hart’s Location.

Zwycięstwo w tych miejscowościach odniósł zdecydowanie Barack Obama, zdobywając 15 z 21 głosów oddanych w Dixville Notch. Za kandydaturą Johna McCaina opowiedziało się sześciu wyborców. W Hart’s Location na Obamę oddano 17 głosów a na McCaina – dziesięć.

W mieście Dixville Notch, liczącym 75 mieszkańców, zgodnie z obyczajem, zainicjowanym jeszcze w 1960 roku, najwcześniej, bo zaraz po północy, otwarto lokal wyborczy. Frekwencja wynosiła sto procent.

Miasteczko zazwyczaj popierało kandydatów prezydenckich z ramienia Republikanów. W wyborach w 2004 r. George W.Bush uzyskał tu 19 głosów a jego demokratyczny rywal John Kerry – tylko siedem. We wtorek po raz pierwszy od 1968 r. mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości poparli.

Lost, Roswell, Grey's Anatomy:Chirurdzy

Do roboty
00:14:17: tak ktoś musi
00:14:23: więc co się ze mną dzieje Max? mam na myśli, co to znaczy? staję się jedną z was?
00:14:27: nie wiem, ale cokolwiek się stanie, jesteśmy teraz razem
00:14:45: Widziałaś coś?
00:14:48: widziałam jak ciebie zabijają znów... czekaj chwilę, tam ktoś był.Widziałam go już kiedyś
00:14:53: Kto to był?
00:14:59: Ta twarz! Wiem, że już wcześniej ją widziałam... gdzie to jest...
00:15:08: to on on był w momencie kiedy... kiedy zostałeś zabity. Mam na myśli, że on dawał przemową albo coś takiego.
00:15:15: Bryce McCain?.
00:15:18: On będzie gościem honorowym na konwencie UFO.
00:15:22: Zginiemy 12 czerwca.
00:15:23: Mniej niż 2 tygodnie
00:15:25: Mamy 12 dni żeby wymyśleć jak to zatrzymać
00:15:28: Więc kim jest ten Bryce McCain?
00:15:30: On jest nowelistą Science fiction i będzie na Konwencie UFO
00:15:33: więc mamy mniej niż 2 tygodnie zanim zostaniemy zabici
00:15:36: Boże.. jak to się stało? dlaczego teraz?
00:15:39: Prawdopodobnie to ma coś wspólnego ze zniszczeniem bazy przez Tess
00:15:42: Może znależli kasetę video twojej mamy
00:15:45: Więc co teraz.