O czym chcesz poczytać na blogach?

Mcarthur

Finansowy Idiota

? Jakie są moje pasje ? Pewnie chciałbyś to wiedzieć
Moją pasją jest pomagać ludziom zdobywać wiedzę finansową. Pewnego dnia zaświtała mi w głowie myśl, skoro Ty chcesz być bogaty i rozpocząłeś już swoją drogę w tym kierunku, dlaczego nie porwać ze sobą większej ilości ludzi ? Dlaczego nie uczynić Polski lepszym miejscem do życia? A może nawet ziemi bo Twoje słowa mogą, dzięki internetowi, dotrzec do wielu osób. I w ten właśnie sposób zacząłem pisać tę publikację..
Kim jestem ? Młodym człowiekiem, który wierzy w siebie. Za młody by uczyć ? Gdybym tak myślał, nie czytał byś tych słów. Generał McArthur gdy został skrytykowany za awansowanie Paula Wurthsmitha odpowiedział “Awansujemy go za osiągnięcia nie za wiek”...


Rozdział I
Www.FinansowyIdiota.pl/aktywa i pasywa


Z racji tego, że szkoła jest po to by komplikować życie, przytoczmy tu ich teorie.

aktywa - kontrolowane przez jednostkę gospodarczą zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości, uzyskane w wyniku przeszłych zdarzeń, które spowodują w przyszłości wpływ do jednostki korzyści ekonomicznych.

Pasywa - to termin księgowy oznaczający źródło pokrycia majątku przedsiębiorstwa.

ifcia blog

"Dajcie mi wolnosc albo smierc"?
W klasie cisza jak makiem zasial, tylko Suzuki podnosi reke i mowi:
- Patrick Henry 1775 w Filadelfii.
- Bardzo dobrze Suzuki. A kto powiedzial: "Panstwo to ludzie, ludzie nie powinni wiec ginac"? Znowu wstaje Suzuki:
- Abraham Lincoln 1863 w Waszyngtonie.
Nauczycielka spoglada na uczniow z wyrzutem i mowi:
- Wstydzcie sie. Suzuki jest japonczykiem i zna amerykanska historie lepiej od Was! W klasie zapadla cisza i nagle slychac czyjs glosny szept:
- Pocaluj mnie w dupe pieprzony Japonczyku!
- Kto to powiedzial? - krzyknela nauczycielka na co Suzuki podniosl reke i bez czekania wyrecytowal:
- General McArthur 1942 w Guadalcanal oraz Lee Iacocca 1982 na walnym zgromadzeniu w Chryslerze. W klasie zrobilo sie jeszcze ciszej i tylko dalo sie uslyszec cichy szept:
- Rzygac mi sie chce...
- Kto to byl? - wrzasnela nauczycielka, na co Suzuki szybko
odpowiedzial:
- George Bush senior do japonskiego premiera Tanaki w 1991 podczas obiadu.
Jeden z naprawde juz wkurzonych uczniow wstal i powiedzial kwasno:
- Obciagnij mi druta!
Na to nauczycielka zrezygnowanym tonem:
- To juz koniec. Kto tym razem?
- Bill Clinton do Moniki Levinsky w 1997 roku w Gabinecie Owalnym w Bialym Domu - odparl Suzuki bez drgnienia oka... Na to inny uczen wstal i.

Premier League

Klubu odeszli Joe Cole oraz Michael Ballack, a bliski odejścia jest Deco, to priorytetem dla niego będzie wzmocnienie linii pomocy.

Tagi: Chelsea news Premier League
09:23, pan.ado.skywalker
Link Dodaj komentarz »
McArthur kolejnym wzmocnieniem Wigan

Zakończyły się rozmowy w sprawie przenosin Jamesa McArthura do Wigan. Pomocnik szkockiego Hamilton uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu i pomyślnie przeszedł testy medyczne na DW Stadium.

Wigan nie ujawniło kwoty jaką otrzyma Hamilton za zawodnika. 22-latek podpisał czteroletni kontrakt.

Hamilton było już pogodzone z odejściem McArthura, gdyż od dłuższego czasu interesowało się nim wiele silniejszych klubów. W tej grupie znajdowało się także Wigan i wygrało rywalizację o utalentowanego rozgrywającego m.in. z West Brom, Birmingham oraz Leeds.

Wszystko o naszych domownikach-pieskach

Skily Terrierze...

AUSTRALIAN SILKY TERRIER
Australian Silky Terrier to jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Według wzorca nadaje się do łowienia szczurów, jednak w dzisiejszych czasach nie służy on już do polowania na żmije i szczury lecz stał się typową domową „maskotką” z zachowaniem cech Terriera.

RYS HISTORYCZNY
Około roku 1820 w Australii Dandie Dinmont Terrier pokrył stalowoniebieską suczkę - terierkę szorstkowłosą. Z powstałego w ten sposób potomstwa, dodając krew australian teriera, McArthur Little wyhodował w Australii silky teriera.

ZACHOWANIE I CHARAKTER
Rasa ta jest jeszcze stosunkowo rzadko spotykana w naszym kraju pomimo bardzo wielu jej walorów. Piesek ten został wyhodowany w XIX wieku a wzorzec jego ostatecznie ustalono dopiero w 1962r. Silky terrier jest psem obdarzonym niezwykle wesołym temperamentem, inteligentnym, uczuciowym i bezgranicznie oddanym swojemu właścicielowi. Nadto nie zatracił on instynktu psa myśliwskiego i uwielbia tępić gryzonie. Sierść, która mieni się wieloma kolorami (złotem, srebrem, czernią oraz błękitem) nie wymaga od właściciela kłopotliwej pielęgnacji i nie jest ona uciążliwa. Rasa.