O czym chcesz poczytać na blogach?

Mcafee

Death Metal is not enough…

Rocznie. Cybergangi zajmują się szpiegostwem, praniem brudnych pieniędzy oraz kradzieżą informacji. Khoo Boon Hui, szef Interpolu, zauważa też, że gangi z Chin, Indii, Europy Wschodniej i Afryki są coraz lepiej zorganizowane i posługują się coraz bardziej zaawansowanymi technikami.

Cybernetyczne przestępstwa

Pod koniec 2006 r. ogłoszono raport “McAfee Virtual Criminology Report”, który pokazuje, w jaki sposób zorganizowana przestępczość rekrutuje nowe pokolenie cyberprzestępców. Raport McAfee na temat zorganizowanej przestępczości, zawierający informacje pochodzące zarówno z czołowych europejskich jednostek do walki z przestępczością komputerową, jak i z FBI, sugeruje że zorganizowane gangi cyberprzestępców pozyskują uczniów z najlepszych szkół i ośrodków akademickich, dostarczając im wiedzy i umiejętności potrzebnych do popełniania cyberprzestępstw na masową skalę. Studium pokazuje też, że już czternastolatkowie bywają wabieni przez cyberprzestępców obietnicami sławy i szybkiego wzbogacenia, jednak bez ponoszenia ryzyka związanego z tradycyjnymi przestępstwami. Wykorzystując błędne.

Blog DOMENYPL

Rejestratorzy domen .MOBI i .COOP wystąpili do ICANN o zgodę na rejestrację jedno- i dwuliterowych nazw tych domen. Firma taka jak American Airlines, która używa adresu - www.americanairlines.mobi - z chęcią posługiwałyby się krótszymi wersjami, np. www.aa.mobi.

Być może ICANN wyrazi na to zgodę, ponieważ GNSO (Generic Names Supporting Organization) już w zeszłym roku zalecało, by uwolnić nazwy jedno- i dwuliterowe. ICANN rozważa także, czy sama nie wystawić na aukcji jednoliterowych domen .mobi. 

DOMENY.PL

Komentarzy: 0 Raport o rejestracji domen 2008-06-09 1 czerwca 2008 opublikowano zestawienie przyrostu rejestracji domen w miesiącu maju.

Najwyższy wzrost (+217.619) odnotowała domena .net. Największą stratę miała domena .info (- 46.793). Okazało się też, że jest ona mniej "lubiana" przez wyszukiwarkę Google. Według najnowszego raportu opublikowanego przez firmę McAfee, strony internetowe z domeną .info to jedne z najniebezpieczniejszych w sieci. Prawie 11.7.

||The best polish fansite about Lindsay Lohan|| - Onet.pl Blog

Z zasądzonych 90 dni. Przypomnijmy, że terapia była częścią kary za złamanie postanowień wyroku w zawieszeniu. Wcześniej gwiazda spędziła 13 dni w więzieniu (również z 90 zasądzonych).
Nie oznacza to jednak, że to koniec odwyku dla artystki. Lindsay będzie musiała nadal uczęszczać na zajęcia do UCLA Medical Center, a ponadto, do sierpnia 2011 roku będzie poddawana niezapowiedzianym testom na obecność alkoholu i innych substancji odurzających.
(c) translate by wp.pl

 

Lindsay Lohan zagrożona w sieci

Trzeci rok z rzędu, McAfee bada największe gwiazdy Hollywood do ujawnienia badań, które pokazałyby nam znane osoby, które są zagraożeniem w sieci. Ostatni raport firmy McAfee ujawnia, ze Barack Obama i jego małżonka Michelle są mniejszym zagrożeniem w porównaniu do innych gwiazd. -"Cyberprzestępcy, którzy są też obserwatorami gwiazd - zakładają zatrzask na popularne gwiazdy, aby zachęcić ich do pobrania ukrytego szkodliwego opragromowania" - powiedział Jeff Green, wiceprezes McAfee Avert Labs -"Obsesja konsumentów związana z wiadomościami sławnych osób i kulturą jest w teroii nieszkodliwa, ale jedno złe pobranie może zrobić.

Newsy komputerowe

Kategorie: Wszystkie | Oprogramowanie | Sport;D | Sprzęt
RSS
czwartek, 05 maja 2005
64-bitowy windows uchylony na wirusy...;D
  64-bitowym oknom brakuje ochrony antywirusowej ze strony wielkich dostawców tego typu oprogramowania. Użytkownicy systemu Windows XP Professional x64 Edition, chcący chronić swoje maszyny z wykorzystaniem oprogramowania od firm Symantec i McAfee zamiast tarczy otrzymują figę. Aplikacja Norton Internet Security 2005 wyświetla przykładowo zawiadomienie o tym, iż kompatybilność żadnej z aplikacji sprzedawanej obecnie przez Symantec nie jest potwierdzona w środowisku oprogramowania i procesorów 64-bitowych. Tymczasem to Norton Internet Security 2005 zapewniać ma zabezpieczenie przed wirusami, spamem i oprogramowaniem spyware, zapewniać funkcje firewalla oraz filtrować treści z sieci.

Podobnie sprawa wygląda z programami McAfee. Przedstawiciele firmy twierdzą, że obecnie 64-bitowy system XP trafia do ograniczonego grona odbiorców, w tym entuzjastów.

_BLOG martel6m - e-blogi.pl

Prezentacji przez Gatesa. po 7 latach i 248 poprawkach jest to w końcu dobry system.


Po drodze był doskonały server 2003, niestety, wymagający zbyt wiele czasu, aby go ustawić. A teraz powiedzcie mi, gdzie w mojej wersji, HP-wersji, jest narzędzie do zarządznia startem systemu? w 2003 było w programach, administrator tools. w 98 bodajże w panelu sterowania. w 95 chyba w system properties. tu NIE MA. tzn. jest, na pewno GZDZIEŚ jest, np. w katalogu: zjedz beza z Billem, jak ci się nudzi.


no więc po wgraniu darmowej suity McAfee antywir na istniejącego już nod-a 32 system zamrażał się w trakcie ładowania pulpitu. I nie było system-config, choć na pewno można go było skubańca, znaleźć i odpalić z katalogu win/system/system32, ale to tyyyyle roboty...


czemu ten windows ciągle ma coś w innym miejscu ?? czemu kurwa z uporem nie pokazuje ci tego, co naprawdę ma wpisane w autostart?? tylko trzeba zawsze kopać... znaczy po katalogach... w końcu,w trybie awaryjnym, udało się odinstalowalać zajebiaszczy kombajn McAfee, razem z jego firewallem, scanem, kopią awaryjną, przypominaczem,.