O czym chcesz poczytać na blogach?

Mauser

Oficjalna strona Orthanku

 Najważniejsze wydarzenie polityczne przełomu 5458 i 5459 Nv. Władcy Starego Świata zebrani w Altburgu debatowali nt. przyszłości kontynentu. Efektem kongresu było załamanie się sytuacji, która powstała po Wojnie Moredhelskiej, oraz doprowazenie do najazdu na Nowy Świat. 

Kongres Kontynentalny
 Zwołany na Tigranie przez 10 państw które wyruszyło w krucjatę przeciw Moredhelom. Chodziło o podział granic między koloniami i ustalenie dalszych kroków. 

Konklawe magów
 Walne zgromadzenie Gildii Magów. 

Konrad Mauser
 Syn Theodora Mausera, ojciec Wolfganga. 

Konsorcjum
 Organizacja przemysłowców Karmazynowej Republiki pilnująca ich interesów. Formalnie zarządzali nią Hernat i Gestus, z czasem stała się zalążkiem Coastu. 

Konstytuanta
 Rada Republiki pracująca nad konstytucją - zasadami jej funkcjonowania. Powołana przez protektora Kurgana. Składała się z dwudziestu osób i przewodniczącego, którym miał być Kurgan, acz z powodu jego kłopotów zdrowotnych został nim Retsinnal. 

Kontradmirał
 Stopień.

Blog PamietnikKobiety

Głośno: - To ja, to ja! Usiadłam na sofie, tuż obok munduru.
- Jeszcze w piżamie?
- Mhm - kiwnęłam radośnie główką.
- A co to za bałagan na głowie? - zapytał mrużąc oczy i marszcząc śmiesznie nos. Doskonale wiedział, że mnie tym rozśmieszy.
- To taki nocny bałagan dziadku - odpowiedziałam chichocząc. - Nie mówił nic do mnie, więc zaczęłam rozglądać się dookoła. Otaczały mnie regały z książkami. Gablota, gdzie za szybą leżały kolorowe medale i ordery, pożółkłe dokumenty i listy, długi nóż. Teraz wiem, że to nie nóż, tylko bagnet na karabin Mauser. Oprócz tego leżała tam para ładownic skórzanych na naboje i rogatywka polowa. Naraz wstałam, podbiegłam do niego i zaczęłam szarpać go za rękaw.
- A co to takiego za szybą? - zapytałam.
- W gablocie? – zdziwił się.
- Tak.
- To pamiątki? - spojrzałam na niego pytającym wzrokiem. Zaczął opowiadać, wspominać czasy kiedy był żołnierzem. Tłumaczył, że to nie nóż, tylko właśnie bagnet, który zakłada się na karabin. A karabin to broń, którą walczą żołnierze broniący ojczyzny.
- Dziadku, czy ty też broniłeś ojczyzny?
-.

Punkxtr

Na ławce przed domkiem gospodarz, podpierając brodę utwierdza nas w przekonaniu, że tu zycie toczy się wolniej i o wiele dostojniej niż gdzie indziej. Opony lekko toczą się po ubitej ścieżce, a my dojeżdżamy do ściany lasu. Na chwilę stajemy, żeby obejrzeć się za siebie i zobarzyć Łysiec w pełnej okazałości. Po lewej stronie mamy sad. Same śliwy. A na nich dojrzałe węgierki. Co robić. Zsiadamy z rowerów, wyciągamy się na trawie i wpieprzamy śliwki. Moje rozmyślania i wolno płynący czas przerywa wystrzał. Czyżby jednak ów podparty gospodarz, który przecież pamięta Niemców trzymał pod łóżkiem starego Mausera i właśnie czętował nas śrutem? W końcu to tylko kilka śliwek... Odruchowo schylam głowę...
... i słyszę dobrze mi znany złowieszczy syk. Powietrze. Szybko ucieka z przebitej dętki a ja patrzę na sflaczałą oponę. Chwilę konsternacji przerywa... drugi wystrzał i widzę, jak mój rower stoi na flaku zarówno z przodu, jak i z tyłu. Superlekkie, 370-cio gramowe Continentale to fajne opony. Ładnie buczą na asfalcie i lekko się toczą. Przebijają się również w pięciu miejscach na raz, ale co tam. Ważne, że lekkie.
Wykorzystuję cały swój zapas łatek i zakładam koła. Ostro macham pompką i.

Klaudesa

Godziny kandydackie (jest ich do odpracowania ok. 200), a następnie przystąpić do egzaminu, który składa się z trzech etapów: testu, egzaminu ustnego oraz strzeleckiego. Dopiero po nim można wystąpić o pozwolenie na broń. Pamiętać należy, że trzeba mieć ukończone 21 lat. Żeby strzelać do samców zwierzyny płowej potrzebna jest trzyletnia praktyka i zdany egzamin selekcjonerski. - Egzamin zdałem w czerwcu 2002 r., a zaraz potem otrzymałem pozwolenie na broń - mówi.

Obecnie Marek należy do Koła Łowieckiego „ Bór” w Prudniku. Podstawą na polowaniu jest broń.- Mam dwa rodzaje broni: sztucer Mausera z optycznym celownikiem, który służy do polowania na zwierzynę grubą np. dzika czy jelenia oraz dubeltówkę, z której korzystam głównie gdy poluję na drobnicę tzn. ptaki, lisy -opowiada.

Polować można indywidualnie i zbiorowo. Łowy zaczynają się wczesnym rankiem. Należy pamiętać o rutynowej kontroli broni, zabraniu niezbędnego oporządzenia – amunicji, lornetki i noża oraz wpisaniu do specjalnej książki swojego stanowiska łowieckiego. Później wyrusza się w teren i czeka w tzw. łowisku – miejscu, w którym się poluje. W przypadku polowania zbiorowego myśliwi zbierają się w.

pzydek


87. Plastic – Lazy Day
Ileż to ja takich dni miewam w ostatnim czasie, pogoda sprzyja. Zresztą sami znacie to przyjemne uczucie. Zupełnie jak podczas słuchania tego utworu. Świetnie skomponowany pop, ale tak bardziej dla domatorów niż imprezowiczów.

86. Kanye West – Gold Digger

85. Świetliki I Linda – Filandia
Komisarz: Panie Maurer, co pan zrobił w sprawie kapitana Nowakowskiego usiłującego w ’80 roku założyć wolne związki zawodowe w resorcie?
Franz: Odstrzeliłem mu łeb, z mausera 7,8 mm.
Komisarz: Może pan to wyjaśnić?
Franz: Nowakowski zabił żonę i uprowadził córkę na dach, grożąc, że ją zrzuci, jeśli nie spełnią jego żądań.
Komisarz: Jakich żądań?
Franz: Rejestracji wolnych związków zawodowych i 2200 podwyżki.
Komisarz: No i co?
Franz: I wszedłem na komin elektrociepłowni i strzeliłem mu w łeb. Co tu jeszcze wyjaśniać.
Komisarz: Dali panu za to medal.
Franz: Komuś się spodobało, że jednym strzałem z 220 metrów trafiłem faceta w skroń, to mnie.