O czym chcesz poczytać na blogach?

Mauritius

Mauritius - Onet.pl Blog

Mauritius został stworzony zanim powstał Raj i posłużył jako model jego budowy" Mark Twain, kwiecień 1896. To jedno z najlepszych określeń tej cudownej, jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Maskaren. Laguny i plaże Mauritiusa należą do najpiękniejszych na świecie. Wyspa posiada bajeczny podwodny ogród koralowy o powierzchni około 300 km2 - idealne miejsce do nurkowania. Jej piękne białe plaże i błękit oceanu ze swoimi pełnymi niespodzianek rafami koralowymi zachwycą każdego.

Luksusowe hotele osadzone wśród tropikalnych ogrodów, kulinarne smakołyki i egzotyczne drinki to tylko niewielka cząstka tego co przyjezdnym jest oferowane na miejscu. Mauritius to także urozmaicony ogród, pokryty w większości przez zielony ocean trzciny cukrowej, której długie liście wiecznie tańczą w rytmie pieszczotliwych pasatów. Nad wnętrzem kraju dominują trzy szczyty o wysokości ponad 800 metrów n.p.m. Z wierzchołka wygasłego wulkanu Trou aux Cerfs widać całą północną część Mauritiusa oraz duże połacie oceanu – aż po wyspę Reunion.

Afrykańskie rytmy i tradycje, indyjskie aromaty i kolory, azjatycka kultura i europejski komfort sprawiają, że wyspa ta staje się wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu. Pobyt na Mauritiusie stanowi prawdziwy koktajl wrażeń i doznań , wywołanych tu i ówdzie, czy to na zakręcie.

Mauritius Hotele

Historia Mauritius

Wyspa została odkryta przez Portugalczyków w 1505. Skolonizowana została przez Holendrów w 1638 i nazwana imieniem księcia Maurice z Nassau. Francuzi kontrolowali wyspę w XVIII wieku i zmienili jej nazwę na Ile de France. Wyspa została odebrana przez Brytyjczyków w 1810 i przywrócono jej dawną nazwę. Anglicy znieśli niewolnictwo i zaczęli ściągać robotników z Indii.

Niezależność uzyskała w 1968. Kraj stał się republiką w ramach Wspólnoty Narodów w 1992. Mauritius, jako nieliczny kraj afrykański, posiada dość stabilną demokrację z regularnie odbywającymi się wolnymi wyborami i przestrzeganymi prawami człowieka. Dzięki rozwiniętemu sektorowi turystycznemu przyciągnął znaczne zagraniczne inwestycje, osiągając tym samym jedne z najwyższych w Afryce dochody na obywatela.

Podróże, wczasy, gdzie zamieszkać, co robić? - Onet.pl Blog

Budowla,  KościółBizantyjski ze wspaniale zachowaną mozaiką oraz ŚwiątyniaSkrzydlatych Lwów, poświęcona Panu Gór, zwanemu Duszara.


Wymienione miejsca to tylko garstkatego co trzeba zobaczyć będąc w Petrze, niektórzy twierdza żewystarczy dzień lub dwa aby wszystko obejrzeć, ja sądzę że tozdecydowanie za mało aby się napawać tym pięknym bogactwembudowli.


  

  


  


 malciki (19:00)
Skomentuj mnie

02 stycznia 2012
Republika Mauritius

Łotwa

Archiwum
Luty 2008
Marzec 2008
Kwiecień 2008
Sierpień 2008
Październik 2008
Grudzień 2008
Zakładki:
Ciekawe strony
Argentyna
Izrael
Luksemburg
Malediwy
Malta
Mauritius
Mauritius
Mauritius
Meksyk
Niemcy
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Łotwa

Mała dziewczynka w wielkim świecie

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Jedna odpowiedź do “Radwańska: To nie był topless”

  1. Cóż, uważam, że Isia nie sprzeniewierzyła się jakiejś tam idei, zdejmując stanik na plaży. Przecież nawet spotyka się dziewczyny mające po 14-15 lat, które opalają się tak i jakoś nie specjalnie się krępują.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Faktycznie nie jest to wielką tajemnicą, gdyż wszyscy wiedzą, że FSB to legalni bandyci. Stoją za wszystkimi „rosyjskimi oligarchami” z ich wielomiliardowymi fortunami. Nie znamy nazwisk szefów FSB, nigdy nie mówi się o nich głośno, ale wiemy, że wszystkie poziomy funkcjonariuszy FSB są skorumpowane. Nawet najniższe szarże są skorumpowane. Mamy w Rosji takie żartobliwe powiedzenie: „Bycie dostojnikiem FSB to schorzenie”. Przykład: nasz przyjaciel pracował dla przedsiębiorstwa farmaceutycznego w Moskwie. Pewnego dnia /w maju 2007/ musiał pilnie wyjechać służbowo. Zapowiedział, że leci do Dubaju. Dopiero trzy miesiące później dowiedzieliśmy się, że nie był to Dubaj, tylko Mauritius. Prawdziwa historia wyglądała następująco. Szef przedsiębiorstwa odebrał telefon od funkcjonariusza FSB, który zażądał kwoty jednego miliona euro. Powiedział wprost: „Chcemy miliona euro albo zamkniemy twój biznes”. Więc szef i mój przyjaciel, który był zastępcą dyrektora polecieli na Mauritius, aby przelać przychody firmy za granicę, co formalnie wyglądało tak, iż nie mają pieniędzy w Moskwie. Taką grabież nazywamy po rosyjsku: pokrywka. Płacisz pokrywce i nic nie przecieka. Formalnie, pokrywka jest reprezentowana przez jakiegoś urzędnika. W czasach Jelcyna pokrywkami byli autentyczni bandyci. W czasach Putina pokrywką są czynniki rządowe. Oto jedyna „różnica”.

Łotwa

Na swoje utrzymanie.

W przypadku takiego pobytu po 30 kwietnia 2006 r. państwa członkowskie mogą wymagać od obywateli UE jedynie zarejestrowania się w urzędzie właściwym dla miejsca pobytu i uzyskania dowodu zarejestrowania się.

W Unii Europejskiej nie ma granic celnych między jej krajami członkowskimi. Polacy podróżujący po krajach UE, w tym po Łotwie, podlegają jednak ograniczeniom dotyczącym wwozu ilości zakupionych i przewożonych towarów przeznaczonych do użytku osobistego. Odsprzedaż towarów jest naruszeniem prawa, za co grozi ich konfiskata oraz ewentualne kary dodatkowe. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą przewozić wyrobów alkoholowych ani tytoniowych.