O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Matematyka

migotanie słów

Kolanach talerz). Było tam tylko łóżko i jego liczne książki i manuskrypty. To w owym pokoiku stworzył pelen dowód słynnego dziś twierdzenia Chena.

Cenię prostotę, ale jej nadmiar ściska gardło.

19:20, andsol-br
Link Komentarze (3) »
piątek, 06 stycznia 2012
Uprzejmości matematyczno-logiczne
Mawia się niekiedy, że matematyka jest studiowaniem zbiorów i funkcji. Oczywiście, to nadmierne uproszczenie; ale przybliża się to do prawdy na tyle, na ile aforyzm może.

Studiowanie zbiorów i funkcji idzie dwoma drogami. Jedna z nich idzie w dół, ku przepaściom logiki, filozofii i podstaw matematyki. Druga wznosi się ku wyżynom samej matematyki, gdzie te pojęcia są nieodzowne w prawie całej czystej matematyce w jej dzisiejszym stanie. Oczywiście, podążamy tym drugim śladem.

To George F. Simmons podążał tym śladem (jak obiecał we Wstępie) w Topology and Modern Analysis. Ta książka wyszła prawie pół wieku temu, w 1963 r., ale jak i inne tego autora, jest.

Matematyka :)

 

Ulam Stanisław Marcin, ur. 1909, zm. 1984, matematyk amer. pochodzenia pol. W pierwszych latach działalności naukowej był związany z lwowską szkolą matematyczną stworzoną przez S. Banacha i H. Steinhausa. W czasie II wojny światowej podjął pracę w amerykańskim ośrodku badań jądrowych w Los Alamos (wraz z fizykiem amer. E. Tellerem współtwórca pierwszej amer. bomby wodorowej). U. ukończył wydział ogólny Politechniki Lwowskiej w 1932 i w rok później uzyskał doktorat. Był uczniem Banacha i K. Kuratowskiego. Przed ukończeniem pierwszego roku studiów uzyskał oryginalne wyniki naukowe, opublikowane następnie w "Fundamenta Mathematicae". Pisał wspólne prace z innymi matematykami poi., m. in. z K. Borsukiem, Kuratowskim i S. Mazurem. Praca doktorska U. wzbudziła zainteresowanie świata naukowego; w 1935 został on zaproszony przez matematyka amer. J. von Neumanna, jednego matematyków najwybitniejszych matematyków stulecia, do- Stanów Zjednoczonych - do Instytutu Badań Zaawansowanych (Institute for Advanced Study) w Princeton. Od 1936 pracował w Harvard University w Cambridge (stan Massachusetts). W 1941 objął stanowisko profesora na uniwersytecie w Madison (stan Wisconsin). W 1943-67 pracował w ośrodku badań jądrowych w Los Alamos, który okresowo opuszczał by wykładać na różnych uniwersytetach i w innych amer. ośrodkach naukowych. W 1967 objął stanowisko profesora na uniwersytecie.

(NiE)OfiCjaLnA StrOnA PtaSzYneK - bloog.pl

13:>

niedziela, 03 czerwca 2007 16:27
moi mili! zostalo nam 13 dni w szkole do odebrania swiadectw:D i chociaz dosc znaczna czesc odbedzie z kraju do tego czasu, to elyta zostanie i bedzie dzielnie reprezentowac 2b:D ale niby tak malo, a troszke do pozaliczania tudziez do poprawy zostalo;) a wiec

Poniedzialek

w-f: biegamy cos?;)
niemiecki: praca w grupach:P
angielski: tajemnica;)
wok: 2 grupy prowadza lekcje
matematyka: poprawa granicy ciagu
biologia: ne ma;)

Wtorek

chemia: podobno tez mialo nie byc:D
polski: jadro ciemnosci, ktore juz nie jest lektura..:>
po: sprawdzanie cwiczen
francuski: zdobywanie plusikow za aktywnosc;)

Środa

przedsiebiorczosc: panowie maja lekcje, wiec prosze sobie przypomniec co bylo na ostatniej, bo moga pytac


Czwartek/Piatek - wolne:)

no i jak ladnie:)

Przypominam jednak iz:
* mam oceny z matmy, takze jesli ktos jest zainteresowany to sms lub na gg mnie lapac:)
* do srody trzeba przyniesc swoja prace na inf- plyte z 5 plikami o firmie
* do ok piatku trzeba dostac mailem adres.

Czytanie jest fajne

Zaznaczamy, że wszystkie nowe wersje podręczników zostaną opatrzone dobrze widocznym napisem „Nowa wersja”, aby nie było problemów z ich odróżnieniem. Nr dopuszczenia 168/2009

Martyna W. 2009-11-01
podrecznik zgodby z opisem. brak zastrzezen. bardzo szybka wysylka towaru
Ocena: 5

Matematyka Eureka 2 Podręcznik - Zakrzewski Marek, Żak Tomasz
Podręcznik przeznaczony do nauki matematyki na poziomie klasy II gimnazjum. Zawiera liczne rozwiązane przykłady, zadania o zróżnicowanym stopniu trudności oraz dużo ciekawych informacji. Nr dopuszczenia: 314/01

sesja z plusem testy

egzekutor z plusem 2 Podręcznik" title=" Matematyka z plusem 2 Podręcznik " width="64" hspace="4" vspace="2" align="left">

Matematyka z plusem 2 Podręcznik

Nowa wersja podręcznika dostosowana do najnowszej podstawy programowej. Numer dopuszczenia: 168/2/2010 Poza poprawkami wynikającymi z nowej podstawy autorzy dokonali zmian i uzupełnień sugerowanych przez doświadczonych nauczycieli korzystających od wielu lat z Matematyki z plusem. Nowe książki mają też zmienioną szatę graficzną i są kolorowe. Seria wyróżniona przez Polską Akademię Umiejętności Metody nauczania, stosowane w naszych podręcznikach, zostały wyróżnione przez niezależnych specjalistów – spośród wszystkich książek do nauczania matematyki w.

Pokój Nauczycielski

Wypełnienia bzdurnego raportu, o którym wczoraj jeszcze nie było mowy. Gdy pan.od.matematyki przybył, okazało się, że formularze doraportowe akurat się skończyły i Wice Dyra Druga zobowiązała się do skopiowania bardzo ważnych blankietów.

- Jak to się stało, - zagaiła przy okazji, - że nie uwzględniłyśmy cię dzisiaj?

A skąd ja mam to niby wiedzieć?

- Ale ja zostałem uwzględniony, - tłumaczę się, jakbym to ja był winien. - W rozporządzeniu jest mowa o "pozostałych osobach będących w gotowości".

Niegotowości zarzucić mi wszakże nie mogą.

Czekając na skopiowanie dokumentacji, pan.od.matematyki przy okazji wypełnił tabelkę z nadgodzinami, którą Dyry przygotowały dopiero dzisiaj. To jednak za mało czasu, by Wice Dyra Druga zdążyła włączyć procedurę zejścia do urządzenia kopiującego, więc sam zaproponował, że to zrobi, ale spotkał się z dyrektorskim oporem. Opór trwał kolejne eony i pan.od.matematyki prawie zapuścił korzenie, ale w końcu można było wypełnić bardzo bzdurny formularz, powiedzieć wszystkim "wesołych świąt" i zamknąć za sobą drzwi.

Na wszelki wypadek pan.od.matematyki wyłącza komórkę i jest już dzisiaj nieosiągalny. 

14:28,

MATEMATYKA jest królową wszystkich nauk.

Stypendia miasto wyda kilka milionów rocznie. - Wszystko zależy od tego, ile osób będzie zdawać matematykę - tłumaczy prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Wrocław zdecydował się ufundować stypendia na ścisłych kierunkach z powodu boomu inwestycyjnego, który przeżywa od roku. Swoje siedziby ulokowały tu takie koncerny, jak LG, Siemens czy Volvo, a one potrzebują informatyków i inżynierów. - Obiecaliśmy 100 tys. miejsc pracy. Dotrzymamy słowa, ale co z tego, skoro już dziś brakuje kandydatów na większość stanowisk - mówi Dutkiewicz. Na Politechnikę z roku na rok zgłasza się mniej osób. Młodzi wolą studiować psychologię, stosunki międzynarodowe czy socjologię. Dutkiewicz: - Rząd zastanawia się, czy matematyka jest potrzebna. My jesteśmy tego pewni, chcemy zmotywować młodzież do zdawania tego przedmiotu na maturze. Prof. Tadeusz Luty, rektor Politechniki Wrocławskiej, nie kryje zadowolenia: - To pierwsza oficjalna reakcja na nasze apele o stworzenie funduszu wspierania nauk ścisłych i technicznych. Ten, kto studiuje nauki ścisłe, musi poświęcić więcej czasu, żeby opanować materiał. Stypendium to najlepsza forma nagrody. Również pracodawcom podoba się projekt. - Walczymy o dobrych inżynierów, a tych na rynku brakuje. To dobrze, że miasto dostrzega problem i szuka pomysłów na jego rozwiązanie - mówi Bożena Michońska, dyrektor ds. personalnych w Volvo we Wrocławiu. Miasto i wrocławskie uczelnie będą się.

Matematyka zadania

..::: THIS IS MY TIME! :::...

Dobrze poszło
napisałam dnia: 2003-05-06 o godzinie: 15:12:11
skomentuj (4)
.....e viva l'arte....


hyh juz po kompetencjach, no i jak było? kurcze lepiej nie mowic, no w sumie humanistyczny jako tako mi poszedł ale matematyczno-przyrodniczy uuuuuuuu!!! juz wiem ze mam dwa zadania otwarte źle, jak nie trzy bo co do jednego nie jestem pewna hyh... mam nadzieje ze bede miec najmniej 30 pkt z matematyki a z polskiego kolo 35 , mam taką nadzieje ale jak to bedzie to sie zobaczy. Ganc nie jestem zadowolona z tych kompetencji probne mi poszły o 1000 razy lepiej, to juz chyba nawet nie chodzi o.

'pozwól mi być kim jestem...' - Onet.pl Blog

Pośmiać z dyrkiem:D

Miejsce: sala nr 13 <angielski>

12:09
P.St: < Agata! Podejdź tu! >
Wszyscy (a przynajmniej Ci bardziej interesujący się losami kolegów, niż zadaniami): Łooo O.O.

Miejsce: Świetlica, lub stołówka :P
Pani St: Szybko wyjmuj książki!
P.Wątroba: <zły> ---> musi wytrzeć książki ucznia K. z SP.
P.Wątroba: Wycieramy! Przynieś suchą ścierkę! :P

ZGROMADZENI
19:35
B: idę zjeść pożegnalną kolację

Dziś <o3.12.2oo8>
W szkole odbył się pogrzeb :( (Dwójki oczywiście!)
Plastikowo-papierowo-chusteczkowa trumienka...
Geografia z klasą 3b przebiegła pomyślnie..
Matematyka z 2b już nie:( Dyrektorka kazała pozbyć się zwłok..:(
12:35
Stołówka-ostatnie pożegnanie-Stypa-"niech jej.."

KONIEC O DWÓJCE!
(*)

Rzeczywistość staje się jeszcze bardziej brutalna...
Choroba zabiera uczniów mniej odpornych do.

Matematyka z plusem

Welcome to Other-Bakugan world - Onet.pl Blog

Oczu: Czarne/ciemny brąz
Lubi: Bakugan: NV, Hydrona, Lync'a,
Ace'a, grafikę komputerową,
swoją klasę, j.polski, czytać blogi,
gumy do żucia, lody owocowe, nestea,
zimę, lato, deszcz
Nie lubi: Testów, matematyki, jesieni,
gdy wysiada prąd, ciemności
Kocha: Ekhmm... Nie jednego...
Hobby: PISTOLET *w*~! Siekierka, kosa, krewww *w*~

Napisz do mnie
Połykała tabletki uspokajające, ale dostawała jeszcze większej głupawki,  bo wzięła pistolet  z  wodą i zaczęła psikać w Shuna i mówiła, że  jest lany Poniedziałek. Shun wziął drugi i latał za nią,  przez   co pomoczył Mirę 'kiełbaskę' i Mizore, a  one zaczęły lać wodę z wiadra na Ace'a, który wrócił właśnie z wędrówki po lesie. Ace wziął pistolet  z  wodą i.Mocy aktywacja! Powietrzny As!
G: Ventus Cyber Hurricane: +350 punktów  mocy. Pyrus Neo Dragonoid: -200 punktów  mocy.
D:   Drago, trzymaj się~!  Podwójna Super moc, aktywacja! Płonący smok  plus płonące  tornado!
G: Pyrus Neo Dragonoid: wzrost punktów mocy +400. Ventus Cyber Hurricane: -200 punktów mocy.
M: To jeszcze nie koniec~! Potrójna super moc aktywacja! Powietrzny As, Porywczy Huragan i.

BlOgAsEk KaLcI

Zakładki:
Cześć! Mam na imię Karolina, mam 12 lat jestem niebiesko-zielono oką wysoką szatynką:). Pozdrówki.
Darmowe SMS
Era
Orange
Plus GSM
Fajne blogaski
Class="BlogWpisTresc"> Już bardzo dawno nie pisałam, bo byłam na koloniach a jak obiecałam jak wrócę to o nich napiszę więc napiszę. W niedzielę 9 lipca musiałam strasznie wczesnie wstać bo o 6.00, bo o 7.00 mieliśmy zbiórkę i gdzieś o 7.10 ruszyliśmy w drogę nawet szybko przybyliśmy na miejsce bo o 14.30 tylko pogoda się w Węgierskiej Górce popsuła i była burza i deszcz więc do kolacji 18.30 mieliśmy czas wolny byłam w pokoju z.Na kosmetyki przez nieuwagę zostawiłam w domu a siostrze żeby mi włożyła w torebkę dałam ten pusty portfel i musiałyśmy się wracać do domu po kaskę potem jak znowu przyjechałyśmy widziałam naszą kochaną panię od matematyki która teraz w szóstej klasie już niestety nie będzie nas uczyć:( no ale cóż się poradzi no to trudno takie jest wkońcu życie. To pa życzcie mi powodzenia jak już nic nie napiszę przed koloniami napewno jak.

Tymbarkowelove

   

 
ehh dzis dzień dziecka `<3
Wszystkim życzę najlepszego , dużo lizaków xd , miłości ze strony płci przeciwnej ,aby było kolorowo jak w niejednej bajce na disneyu ;D . aby w waszym.
o 15 Madzia przychodzi i idziemy obczajic dym ;d
"NIe mam pedała hahah "
Dostałam piątkę z matematyki ( za zrobienie plakatu xd )
A jak już  sie połączy to jakiś cud jest .
No to właśnie dzis jest cud bo przez cały weekend było brak połączenie z netem ;c
Ale są tego plusy , wiecej wychodziłam na dwór ;p